MUHARREM SARIKAYA: Dedeler çekişmesi...

“İKİSİ de aynı torunu seviyor, kavga edemezler; iki güne yatışır…”

Saadet Partisi içindeki gelişmeleri sormak için aradığımda partinin iç işleyişini ve kişilerini en iyi bilen isim bu sözle başladı.

Sözünü ettiği, kongre için 53 tweet ile işaret fişeğini atan Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk ile talepleri karşısında direnen SP lideri Temel Karamollaoğlu arasındaki çekişme.

Son seçimde SP’nin Millet İttifakı ile işbirliği yapması gerektiğini en çok savunan Asiltürk, son dönem bu düşüncesinden vazgeçip, partinin Cumhur İttifakı saflarında yer alması gerektiğini savunmaya başladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, önce evinde ziyaret ettiği, sonrasında da Külliye’de de kabul ettiği Asiltürk, önceki gün ardı sıra attığı tweet ile SP’de kongre sürecini başlatmak istedi.

Bu durum SP lideri Karamollaoğlu’nun, “Açıklamalar Oğuzhan beyi bağlar. Parti içi meselelerimizi kamuoyunda tartışmayı doğru bulmuyorum” tepkisine neden oldu.

Asiltürk’ü ziyaret edip, konuyu görüşeceğini de belirtti.

KARAMOLLAOĞLU’NUN GELİNİ

Bunu söylerken sanmayın ki birbirlerine çok uzaklar.


Aslında SP’de kimse bir diğerine uzak değil, hatta öyle bir durum ki bir zamanların üst yöneticilerinin hemen hepsi çocukları birbirleri ile evlendiği için dünür olmuş durumda.

Bu Karamollaoğlu ve Asiltürk için de geçerli…
YAZININ TAMAMI İÇİN TIKLAYIN

MUHARREM SARIKAYA: Dedeler çekişmesi...

Coronavirus (Covid-19)

  • 199,375,588Coronavirus Vaka Sayısı
  • 4,245,801Ölü Sayısı
  • 15,231,035Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 21:55

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar