Karşıyaka Alaybey sahilde neler oluyor, zabıtalar uyuyor mu?

İzmir Karşıyaka Alaybey sahilinde ilginç gelişmeler yaşanıyor. 1.5 yıl boyunca Büyükşehir Belediyesi'nin gerçekleştirdiği düzenleme nedeniyle kapalı kalan sahil bandında, bir süre de pandemi nedeniyle yeterince yararlanma imkanı bulamayan vatandaşlar şimdi de denizle aralarına dikilen başka sabit engellerle karşı karşıya.

Alaybey Tersane Kafenin yanındaki çimenlik kesim ile deniz arasında kalan 5 metrelik alana kurulan önce haşlanmış mısır tezgahı ile başlayıp, ardından kömürde mısır eklenen, iki gün geçmeden kömürde çay ve meşrubat satışını da işine dahil eden işletme, bunu hangi hak ve yetkiyle orada gerçekleştiriyor belirsiz.

Özellikle akşam saatlerinde vatandaşın akın ettiği çimenlik alan ile deniz arasına kömür kokusu yayan ve etrafında sandalyeler olan, belki tepki çekmesin diye üzerlerine KSK bayrakları yapıştırılan bir tezgahlar silsilesinin kurulması, vatandaş ile sahilin arasına engel konulması hiç hoş durmuyor. Zaten bu tezgah sebebiyle vatandaş o çimenlik alana son bir kaç gündür fazla rağbet de etmiyor. Bu gibi oluşumlara zamanında müdahale edilmemesinin, zamanla sahil bandının tezgahtan yürünmez hale gelmesinin de önünü açacağı aşikar.

Elbette insanlar bir yerlerden gelir elde edip yaşamlarını sürdürecekler, ancak bunun kurallar çerçevesinde, başka insanların özgürlüklerini kısıtlamadan yapılması elzemdir.

Bostanlı ve Karşıyaka sahilinde çokça görülen bu tezgah oluşumlarının Alaybey'e de sıçraması üzücü. Bu kadar göz önünde bulunan bir yere zabıtalardan habersiz tezgah kurulmuş olması şaşırtıcı. Eğer haberli bir kurulum yapıldı ise de çok daha vahim bir durum var demektir.

Karşıyaka Belediyesi'nin vatandaşla denizin bağını koparan bu soruna acilen çözüm bulmasını bekliyoruz.

Karşıyaka Alaybey sahilde neler oluyor, zabıtalar uyuyor mu? Karşıyaka Alaybey sahilde neler oluyor, zabıtalar uyuyor mu? Karşıyaka Alaybey sahilde neler oluyor, zabıtalar uyuyor mu?

Coronavirus (Covid-19)

  • 229,488,073Coronavirus Vaka Sayısı
  • 4,708,266Ölü Sayısı
  • 18,635,605Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 18:25

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar