ZORLA YAPTIRIM UYGULAYAN BAŞKANA SORUŞTURMA

Geçtiğimiz günlerde belediye meclisinde sarf ettiği sözler başını yakacak gibi görünsede sözünden dönmeyip daha fazlasını yaparım gerekirse diyen Bolu Belediye başkanı AV. TANJU ÖZCAN, savcılıktan hakkında soruşturma başlatılırken çok sayıda kişi ise hakkında suç duyurusunda bulunmuştu...

Ülkemizde yaşayan yerleşik yabancılar hakkında adeta ırkçılık yapıp Türk vatandaşı ile ayrım yapan CHP’li belediye başkanı TANJU ÖZCAN, su faturalarına ve katı atık vergilerine normalinden 10 kat daha fazla zam yapacağını belediye meclisinde gündeme getirmesi ile polemik yaratarak gözleri üzerine çeviren belediye başkanı üstelik hukukçu olması hasebiyle yakışık almadığını ifade eder, ırkçılığın en alasını yaptığını hatırlatmak isterim. Bolu Başsavcılığının Belediye başkanı TANJU ÖZCAN hakkında “Görevi kötüye kullanma” ve “Nefret ve ayrımcılık” suçlamalarıyla soruşturma başlatmış olup, Söz konusu olayla ilgili ise Uluslararası Mülteci Hakları Derneği'nin yanı sıra birçok kişi Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan hakkında suç duyurusunda bulunmuştu.

BAŞKAN AYRIMCILIK YAPARSA HALK NE YAPSIN!

Halkın seçtiği bir belediye başkanına yakışmayacak sözlerde bulunmasının yanı sıra Avukat olması ise dikkat çekerken hukukun savunuculuğunu üstlenen bir meslek kuruluşuna hiç yakışmadığını buradan ifade etmek isterim. Sözüm ona demokrat bir partinin belediye başkanı oluyorsun ve sonra ayrımcılık yaparak halkı ikiye bölmeye çalışıyorsun. Belediye meclisinde konuşan ÖZCAN,  tavrında ısrar etmiş ve "Geri adım atmayacağım, fazlasını da yapacağım" demişti. Tepki çeken sözler üzerine gündeme bomba gibi düşen ve hakkında soruşturma başlatılan belediye başkanı henüz partisinden bir açıklama yapılmazken, en başta ırkçılığı, ayrımcılığı istemeyen CHP’liler, üstelik Avukat bir belediye başkanından sarf ettiği sözler şaşırtmazken şehri tekeline almış olup yabancı uyruklu vatandaşları sınır dışı etmekle tehdit vari sözleri bir çok kesimden tepki çekerken, başkana buradan soruyorum? Siz ne zamandır Bolu’nun ağası oldunuzda yabancı vatandaşları ülkelerine dönmeleri için su faturalarına 10 kat zam yapıp göndermek istiyorsunuz. İnsani vicdanınız kör olup kalpleriniz ise art niyetli olarak çalışıyor. Sizi oraya getiren halk gelecek seçimde yine size GÜLE GÜLE diyerek gönderecektir.

KADİR ATALAY


Coronavirus (Covid-19)

  • 230,883,696Coronavirus Vaka Sayısı
  • 4,732,904Ölü Sayısı
  • 18,559,846Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 08:20

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar