PERKOTEK BEKÇİ TUR KONTROL SİSTEMİ

Bekçi tur kontrol sistemi nedir?

Güvenlik görevlileri sabit bir alanda çalıştığı gibi sahada da görev yapabilirler. Güvenlik görevlileri bulundukları alanı kontrol ederek belirli saatlerde belirli noktaların kontrolüyle mükellef oldukları alanı turlayıp asayişi sağlamak zorundadır ve belli sorumlulukları vardır. Bekçi tur kontrol sistemi bu sorumluluklarını kontrol amaçlı yardımcı olan bir sistemdir.

 

Bekçi tur kontrol sistemi nerelerde kullanılır?

Bekçi tur kontrol sistemi fabrikalarda, üretim alanlarında, sitelerde, askeri tesisler, bina ve plazalarda, tesislerde, Hastaneler, bankalarda, eğitim kurumları, kamu kurum ve kuruluşları, fabrikalar, alışveriş merkezlerinde, mağazalar, oteller, öğrenci yurtları, kısaca güvenliğin önem arz ettiği her alanda kullanılabilir.

 

Bekçi Tur Kontrol sistemi içeriği nelerdir?

Bekçi tur kontrol sistemi 1 adet kalem 6 adet nokta 3 adet kart ve 1 adet yuvadan oluşur. Yuva hem kablosuz şarj hem data aktarımı için kullanılabilir. Yuva üzerine bulunan ekranda tarih saat bilgisi ayrıca kalemin şarj durumu bilgileri paylaşılmaktadır. Noktalar ve devriye kartları kalem aracılığı ile programa tanımlanır. Kontrol edilmesi gereken noktalar ilgili alanlara vida veya yapıştırma ile montajı yapılarak güvenliklerin turlaması başlatılabilir.

 

Bekçi Tur Kontrol sistemi çalışma prensibi nedir?

Bekçi tur kontrol sistemi teknolojisi kablosuz olmakla beraber hem şarjı hem de data bağlantısını kablosuz olarak iletebilmektedir. Bekçi tur kontrol sistemi çalışma prensibi şöyledir. Noktalardan yayılan 125 mhz frekansındaki dalgalar oluşturur ve her noktanın benzersiz bir kimlik numarası vardır. Kalem bu kimlik numaralarını okur sesli ve titreşimli uyarı verir ve 8000 kayıta kadar hafızasında tutabilir.  Daha sonra bu kayıtlı olan numaraları cihazın kablosuz şarj yuvasına koyarak bilgisayar aracılığı ile programa aktarır. Program kalemin içerisindeki dataları çekerek kendi içerisinde bulunan algoritma ile bekçinin istenen saatlerde istenilen noktaları kontrol edip etmediğini karşılaştırır. Ve istenirse tur raporu, kontrol edilmeyen nokta raporu, devriye raporu, olay raporu ve harita raporu çıkarabilir.  Bekçi takip sistemi arıza durumunda arızanın ne zaman, nasıl kaynaklandığını kullanıcıya gösterme özelliğine sahiptir. İçerisindeki darbe sensörü sayesinde kalem herhangi bir darbe aldığında sensör devreye girer ve kalemin darbe aldığı tarih, saat hafızaya kaydedilir. Tur kontrol sistemi programında rapor alındığı zamanda darbe yapılan tarih saat raporda görünür. Ayrıca raporlardaki darbe raporu sayesinde de kalemin darbe aldığı tarihler istenebilir.

 

Bekçi Tur Kontrol sistemi çeşitleri nelerdir?

Firmamızın ürün çeşitleri arasında 2 adet kalemimiz mevcut olup Gourd Tour ve Perguard sistemlerdir.

Guard Tour Bekçi Kontrol Sistemi: Ürün çeşitliliğimizde en çok tercih edilen ve üretimi tarafımızca yapılan sistemimizdir. Guard tour kalem ABS sert plastik ile kaplı olup asıl gövdesi tek parça çelikten imal edilmiştir ve son derece dayanıklıdır. Cihazımız IP 68 özelliğine sahip olup sıvı ve toza karşı dayanıklıdır. Tek şarj ile 30.000 kayıt okuması yapabilir ve her okumada titreşim ile uyarı vererek noktaları okur. Ürün tamamen Türk Malı olup üretimi tarafımızca yapılmaktadır.

Perguard Bekçi Kontrol Sistemi: Sert alüminyum gövdesi ile suya ve darbelere karşı dayanıklıdır. Set içeriğinde bulunan USB kablosu ile yazılım ile bağlantı kurar ve raporlama yapabilir. Bekçi saati Noktaları okutma esnasında sesli ve titreşimli uyarı verebilir. Fenerli ve LCD ekranlı olarak 2 çeşidi mevcuttur.  3.6 volt lithium-ion pili ile uzun bir şarj-deşarj ömrü vardır. İstenirse pil harici olaraktan şarj edilebilir yada üzerinde bulunan USB bağlantısı üzerinden de şarj edilebilir. 10.000 kayıt kapasitesi ile sınıfın en iyisidir. Ayrıca tek bir şarj ile 30.000 okutma sağlanabilir.

İlgilendiğiniz PERKOTEK ürünleri için perkotek.com sitesini ziyaret edebilir yahut 0850 811 80 00 numaralı hattımızı arayarak gerekli bilgi ve fiyat teklifinizi alabilirsiniz.

PERKOTEK BEKÇİ TUR KONTROL SİSTEMİ

Coronavirus (Covid-19)

  • 245,445,008Coronavirus Vaka Sayısı
  • 4,982,274Ölü Sayısı
  • 17,969,040Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 16:05

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar