Hadi magazin ipucu 19 Şubat: Azra Akın’ın 2002 yılında kainat güzeli seçildiğinde giydiği elbise?

hadi Magazin bugün 11.30’da!
İpucumuz ile yakın geçmişe bir yolculuk yapıyoruz...
Azra Akın’ın 2002 yılında kainat güzeli seçildiğini hepimiz hatırlıyoruz değil mi? Peki biraz daha detaya girsek? Mesela bu yarışmada giydiği elbise hakkında neler biliyoruz?
Cevap: Pazen kumaştan dokunan rengarenk elbise ile ilgili detaylar
Giysiyi Tasarlayan Cemil İpekçi

Dünya Güzeli seçilen Azra Akın'ın yarışmada giydiği pazen elbiseyi daha önce de Asuman Krause'nin giydiği ortaya çıkmıştı.

Giydiği kostüm de gecenin en şık kostümü seçilen Azra'nın bu elbisesi Türkiye'de de çok konuşuldu. Cemil İpekçi imzalı bu kostümün maliyetinin 50 milyon olması ve yarışmadaki milyarlık kıyafetleri gölgede bırakması herkesi şaşırtmıştı. 


Cemil İpekçi’nin açıklamalarından satır başları şöyle:
"Azra bana geldi, çok güzel bir kızdı. ‘Bana ne dikeceksiniz?’ dedi. Ama o kadar saygılı düzgün bir kız ki anlatamam. ‘Pazen dikeceğim sana’ dedim. Dünya Güzeli seçildiği gece giydiği kostümdeki işlemeleri tek tek elimle yaptım. Elbisenin üzerinde plastikler var, onları tek tek kestim. Bir de çizme yaptım, kostümüyle aynı tarz.

O gece 100 jüri vardı, 100’ü de çizmeye tam not vermiş. Elbise ile Azra çok bütünleşti. Azra’nın elbisesini 3 haftada hazırladım. Beni dikişten çok kulağındaki takı oyaladı. Çünkü onu tek tek kestim, o zaman 1.5 liraya almıştım o plastikleri.

Bu elbisenin maliyeti 12.5 lira kumaş desek, boncukları, plastikleri falan hepsi 20 lira tutmuştu. Bu kostüm 'en iyi kostüm' ve 'en iyi tasarım' ödülünü aldı.

Azra da bana gıkını bile çıkarmadı. Çok önemli bir gece sonuçta. Ben o pazeni diktikçe Azra mutlu oldu ve hak ettiği birinciliği aldı. O kostüm Azra’da şu an, saklıyor."

Hadi magazin ipucu 19 Şubat: Azra Akın’ın 2002 yılında kainat güzeli seçildiğinde giydiği elbise?

Popüler Kullanıcılar

}