MELİH ALTINOK: Çok çabuk baydınız be!

Trump nevi şahsına münhasır bir ABD başkanıydı.
Ülkesi için faydalı olacağını düşündüğü ve seçmenlerinin onayına sunduğu özgün politikalarını uygulamaya çalıştı.
Pentagon'dan, CIA'ya, Hollywood'dan ilaç, sosyal medya ve finans kartellerine kadar müesses nizamın ne kadar bileşeni varsa hepsini karşısına aldı.
Bu cüretkârlığının bedelini de seçimlerde ödedi.
Hatırlayın, Trump anketlerde ve hatta küreselci medyada bile seçimlerin favorisiydi. Derken birkaç ay sonra pandemi bahane gösterilerek durdurulan ekonomi ve sandıklara eklenen elektronik oylarla gönderildi.

Yerine de politik bir karakterden çok yardımcısı Kamala Harris'in sufle verdiği siyasi bir bürokrat olan Biden geldi.
Trump'ı darlayan bütün izolasyon tedbirleri havai fişek gösterileri eşliğinde bir anda kaldırılmıştı... Ama ne medya ve kültür endüstrisinin omuz vermesi ne de yerleşik sermayenin desteği sürekli tökezlerken görüntülenen Biden'ı doğrultmaya, uykusunu açmaya yetti.
Afganistan hezimeti, göçmen politikasının patlak vermesi derken Biden sürekli puan ve itibar kaybediyor. Daha ara seçimler gelmeden topal ördeğe dönmüş halde.
Son anketlere göre Biden'a destek, temmuz ayından bu yana 11 puan gerileyerek yüzde 55'ten yüzde 44'e kadar düşmüş durumda...
Yıllarca Erdoğan isminin gölgesinde karizma yapan ancak şimdilerde kendilerine ilişecek başka bir iktidar arayışına giren endişeli muhafazakârlarsa Biden'da ısrarcılar.
Desteğe muhtaç hale gelen Biden'ın, seçim döneminde ağzından çıkan Türkiye'deki muhalefeti destekleme vaadini unutamıyorlar.
ABD temasları sonrası "Daha önce hiçbir liderle bu durumu yaşamadım" diyerek Biden'ın PKK terörü gibi konulardaki basiretsizliğine vurgun yapan Cumhurbaşkanı'na akıl veriyorlar.
"Trump'la yakın olmasaydık böyle olmazdı" diye kahve falı bakıyorlar.
Musluklar kesilince milli görüş gömleğini çıkarıp ABD'deki küreselci köpekbalıklarının armasını kuşanan bu tiplere bakınca "Keşke Trump'la daha yakın olsaydık" diye hayıflanıyor insan.
YAZININ TAMAMI İÇİN TIKLAYIN

MELİH ALTINOK: Çok çabuk baydınız be!

Coronavirus (Covid-19)

  • 245,025,101Coronavirus Vaka Sayısı
  • 4,974,361Ölü Sayısı
  • 17,946,617Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 18:20

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar