Buz Lazer Tüyleri Bitirir Mi?

Lazer epilasyon alanında en etkili sonuçlara sahip olan buz lazer uygulaması, kişilerin en çok tercih ettikleri uygulamadır. Bu yenilikçi teknoloji sayesinde, tüylerin bitip bitmeyeceği konusu kişiler tarafından oldukça fazla merak edilmektedir. Bunu anlayabilmek adına öncelikle epilasyon sürecinin nasıl ilerlediği hakkında bilgi sahibi olmanız gerekir. İşlemin seans süresi yaklaşık olarak 4 ile 6 seans arasında sürer.

Seans süresi belirlenirken, vücuttaki cilt özellikleri ve tüylerin yoğunlukları göz önüne alınır. Kalınlıkların ölçülmesi de bu noktada önem taşır. Cilt ve kıl yoğunluklarının göz ardı edilmesi, işlem süresinin ne kadar olacağı ile ilgili net bilgileri vermez. Tüm vücuda uygulandığında, sürenin 45 dakika olduğunu görmekteyiz. İşlem bitiminin ardından, 3 ile 5 gün sonra kıllar yeniden uzamaya başlar. Sonrasında kıllar çıktıkları gibi dökülmeye başlar. Bu olay kıl uzaması olarak adlandırılamaz. Çünkü kılların kökleri ölü haldedir.

İşlemin süresi 7 ile 9 haftaya kadar uzayabilir. Kılların görülmesinin ardından 2 seans uygulanır. Epilasyon süresi, özellikle kılların geç uzaması faktörüne bağlı olarak daha uzun olur. Kesin sonuca ulaşmak isteyen kişiler, mutlaka birden fazla seans almalıdır. Bu işlem, lazer epilasyon türleri arasında en sık tercih ve tavsiye edilen yöntemdir. Ağrısız ve acısız olması, kısa sürede etkili sonuçlar vermesi gibi sebepler de bunu etkiler.

Buz Lazer Kalıcı Bir İşlem Midir?

Buz lazer uygulamalarının tümü, FDA onayına sahiptir. 810 nm dalga boyutunda olup diyot lazer teknolojisinin bir kolu olarak gelişim göstermiştir.  Bu işlem, tüm diğer lazer uygulamalarından daha derine iner. Bu derinlik sayesinde, vücuttaki en derin ve kalın kıllara ulaşma imkanı bulur. Özellikle sırt bölgesindeki kalıcı tüyler için oldukça etkili bir uygulamadır. Alınan kıllar sonrasında buz uygulanması, hassas bölgelerdeki ağrı ve acı eşiklerini önemli ölçüde düşürür.

Geçerlilikleri klinik çalışmalarla kanıtlanmış olan buz lazer yöntemi diğer lazer operasyonlarının yanında en acısız ve etkili olan lazer epilasyon türlerinden birisidir. İstenmeyen tüylerinizle vedalaşmak için sizler de bu ağrısız ve acısız olan yöntemi tercih edebilirsiniz. Seans sonrasında, kısa süre içinde etkilerini görebilmeniz, işlemden aldığınız verimi de oldukça arttırır. Kalıcı etkisiyle de öne çıkan uygulama, tüyleri kesin şekilde bitirir. %90 oranında yüksek bir başarıya sahiptir.

Lazer epilasyon yöntemlerinden birisi olan buz lazer, oldukça etkili sonuçlarıyla öne çıkar. Seans sonrasında etkinin net şekilde görülebilmesi için en az 6 ay boyunca başka bir lazer uygulamasının yapılmaması tavsiye edilir. İlerleyen senelerde farklı hormonal değişikliklerin görülmesi ya da ilaç kullanımı, vücutta uyku halinde olan inatçı tüylerin köklerini harekete geçirir. Bunun sonucunda, vücutta hafif görünüme sahip bazı kılların çıktığı gözlemlenir.

İnsan tabiatında yaşanan hormonal değişiklikler oldukça doğal bir süreçtir. Bu süreçte vücutta yaşananlar sonucunda ilerleyen yıllarda tüylenmeler görülür. Zayıf kıllar halinde çıkan bu tüyler, buz lazer epilasyonun başarısız olduğunu göstermez. İhtiyaca bağlı olarak, yaşanan hormonal değişiklik durumlarında uygulama 2 yılda bir düzenli olarak da gerçekleştirilebilmektedir. Uygulamanın herhangi bir yan etkisi bulunmaz.

Buz Lazer Epilasyonu Kılları Uyutur Mu?

Buz lazer epilasyonlarının kılları uyuttuğuna dair herhangi bir bilgi bulunmamaktadır. Kılları uyutan metotların olup olmadığı bile bir muamma olarak öne çıkmaktadır. Lazer epilasyon yöntemlerinin herhangi bir şekilde kıl uyutması, mümkün değildir.

Lazer epilasyon işlemi sırasında, kıla rengini veren melanin pigmenti, ışınları emer. Kıl köklerinde ısı enerjisinin oluşmasına zemin hazırlayan bu durum sayesinde kıl kökleri hızlı ve kolay şekilde tahrip olur.

Lazer epilasyon yalnızca, büyüme evresinde olan kıllar üzerinde etkili olur. Lazer epilasyon uygulaması esnasında, tüm vücut kılları büyüme aşamasında değildir. Bu açıdan her seansta yalnızca belli miktarda kıl kökü tahrip edilir. İlerleyen seanslarda buz lazer uygulamasının yardımıyla tüm kıl kökleri tahrip edilerek bir daha çıkmaması sağlanır. İşlemin etki mekanizması, genel anlamda bu şekilde açıklanabilir.

Yüksek teknolojiye sahip uygulamanın etki alanının yüksek olması sayesinde daha uzun süreli, kalıcı sonuçlar elde etmek mümkündür.  Buz lazer uygulamaları hem ağrısız ve acısız olması hem de uzun süreli olması sayesinde daha sık tercih edilir.

Buz Lazer Epilasyonla Tüylerden Kurtulmak Mümkün Mü?

Vücuttaki istenmeyen tüyler, kişilerin yaşam kalitelerini önemli ölçüde düşürür. Tüylerden kalıcı anlamda kurtulup sağlıklı ve parlak bir cilde sahip olmak için bazı yöntemler bulunmaktadır. Herkesin hayali olan Soprano ICE teknolojisi ile tüylerden tamamen kurtulmak, uygun şartlar sağlandığında mümkün hale gelmektedir. Buz lazer, bu alanda tercih edebileceğiniz en etkili yöntemdir.

Günümüzde lazer epilasyon yöntemleri hem kadınlar hem de erkekler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.  Buz lazer epilasyonları da her iki cins tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Erkekler, gün geçtikçe lazer epilasyon türlerinden daha çok yararlanmaktadır. Ağrısız ve acısız bir yöntem olması, onları buz lazer epilasyona yönlendirmektedir. Lazer epilasyon yöntemleri için en uygun mevsim diye bir endişe duymanıza artık gerek yok. Yenilikçi teknolojiler sayesinde, kişiler istedikleri her mevsimde lazer epilasyon yöntemlerinden faydalanabilmektedir. 

Lazer epilasyonun en yenilikçi teknoloji ürünü, Soprano ICE buz lazer yöntemidir. Yeni bir teknoloji olan Soprano ICE teknolojisi, açık ve ince kıllar üzerinde bile oldukça etkilidir. Deneyimleyen kişilerde, daha az acı ve ağrı hissettiklerini doğrulamaktadır. Her cilt tipine, bütün mevsimlerde uygulanması, işlemin faydalarını daha fazla ön plana çıkarır.

Lazer epilasyonlarında, kişiler için en önemli durum en az acı ve ağrıyı hissetmeleri ve uzun süreli kullanmalarıdır. Soprano ICE buz lazer teknolojisi tüm bunları mümkün kılar.

En İyi Sonuç İçin Kaç Seansa İhtiyaç Duyulur?

Vücudumuzdaki kıllar, aynı anda 3 farklı evrede bulunur. Bu durum, tüm bölgeler için geçerlidir. Bu evreler; aktif anajen, dinlenme katajen ve dökülme telojen olarak isimlendirilir. Her kıl bu evreler boyunca birbirinden bağımsızdır. Farklı zamanlarda geçmesi, oluşumlarını da etkiler.  Lazer epilasyon, yalnızca aktif anajen dönemdeki kılların üzerinde etkili olur. Bu açıdan, herhangi bir lazer epilasyon yöntemiyle tek seansta tüm kılları yok etmek mümkün değildir. Buz lazer epilasyon da bu kapsamda değerlendirilmelidir.

Tedavi süreci, kişilerin cilt ve kıl renkleri açısından farklılık gösterir. Tedavi sürecini genel olarak bu noktalar belirler. Ortalama seans süresi, vücut bölgelerinde 4 ya da 6 yüz bölgesinde 5 ya da 8 seans olarak belirlenmiştir.  Kullanılan ilaçlar ya da hormon bozuklukları bu süreci etkilemektedir.

En etkili lazer epilasyon türlerinden birisi olan buz lazer, seanslarına dikkat ederek uygulanmalıdır. Kısa süreli seanslar, çoğu zaman istenen sonucu vermez.

Her Mevsimde Uygulamak Mümkün Mü?

Her mevsim uygulanan bir yöntem olan buz lazer, ağrı ve acı eşiği açısından oldukça avantajlı bir epilasyon yöntemidir. Epilasyon seanslarının uygulanma zamanları, bronzluğunuz geçmeden de yapılabilmektedir. Bu açıdan kullanım alanı oldukça yaygındır.

Soprano ICE teknolojisi sayesinde işlem, koyu, sarı ve kızıl tüylere sahip kişilere yapılabilir. Çok hassas bir bölge olan genital bölge üzerinde de oldukça etkili sonuçlara sahiptir.

Etkili buz lazer tedavisi yöntemleri, kalıcı sonuçlara sahiptir.


Coronavirus (Covid-19)

  • 244,394,800Coronavirus Vaka Sayısı
  • 4,963,255Ölü Sayısı
  • 18,021,376Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 01:20

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar