İngiltere’de Kadın askerlerin yüzde 22'sinden fazlası tacize uğradı

İngiltere'de Askeri tıp dergisindeki bir araştırmaya göre, kadın askerlerin yüzde 22’sinden fazlası tacize uğradıklarını açıkladı. İngiliz Parlamentosu'nda da daha önce konuyla ilgili başlayan soruşturma devam ediyor.

İngiltere'de kadın askerlere yönelik istismar gündemde. İngiliz ordusunda kadınların zorbalık ve tacizle karşı karşıya kaldığı belirtiliyor. Askeri Tip dergisi BMJ'de konuyla ilgili bir araştırma yayınlandı.

 

Araştırmaya göre, kadınlar İngiliz ordusunda yaygın duygusal zorbalık, cinsel taciz ve fiziksel saldırıya maruz kalıyor.

 

Kadın gazilerin yüzde 22’sinden fazlası cinsel tacize uğradıklarını söyledi. Yüzde 23’ü duygusal zorbalığa maruz kaldığını, yüzde 3,3'ü fiziksel saldırıya uğradıklarını dile getirdi.

 

Konuyla ilgili soruşturma sürüyor

 

Kadın askerlerin bu nedenle ciddi ve uzun süreli fiziksel ve zihinsel sağlık sorunları yaşadıkları ortaya çıktı. Parlamentoda konuyla ilgili daha önce başlayan soruşturma devam ediyor

 

The Times Gazetesi haberine göre, 4 bin 100'den fazla muvazzaf ve eski kadın asker, soruşturmaya taciz, ayrımcılık ve cinsel istismar bilgilerini içeren kanıtlar sundu.

 

İngiltere Savunma Bakanlığı Temmuz ayında ilk kez ordu mensuplarının bu tür araştırmalara katılmalarını yasaklayan kuralı kaldırmıştı.

İngiltere’de Kadın askerlerin yüzde 22'sinden fazlası tacize uğradı

Coronavirus (Covid-19)

  • 261,373,451Coronavirus Vaka Sayısı
  • 5,212,959Ölü Sayısı
  • 20,085,046Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 08:20

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar