Trump'ın Biden ile çıkacağı canlı yayın öncesi koronavirüs testi pozitif çıkmış

The Guardian tarafından Donald Trump'ın ABD başkanı olduğu dönemde, Joe Biden'la ilk canlı yayın tartışmasına çıkmadan önce yaptırdığı koronavirüs testinin "pozitif" çıktığı iddia edildi.

Donald Trump'ın eski Özel Kalemi Müdürü Mark Meadows'un hatıralarını kaleme aldığı ve gelecek günlerde piyasaya çıkacak kitabının bir kısmını İngiliz "The Guardian" gazetesi ele geçirdi.

 

Söz konusu habere göre, Meadows, Trump'ın 2020 başkanlık seçimleri sürecinde rakibi Biden ile çıkacağı canlı yayın tartışmasından önce COVID-19'a yakalandığı dönemi anlatıyor.

 

Eski Başkan'ın ilk "pozitif" testinin 26 Eylül 2020'de ortaya çıktığını ve bunun tüm Beyaz Saray ekibini şok ettiğini belirten Meadows, Trump'ın bu haberi aldığında Biden ile canlı yayın tartışması için Başkanlık uçağına binmeye hazırlandığı bilgisi yer aldı.

 

Meadows, Beyaz Saray Doktoru Sean Conley'in, "Başkan'ın uçağa binmesini engelleyin" uyarısında bulunduğunu, Trump'ın ise "Hiçbir şey beni o tartışmaya gitmekten alıkoyamaz" sözleriyle tepki gösterdiğini ifade eden Meadows, daha sonra Trump'ın başka bir sistemle tekrar teste girdiği bilgisini paylaştı.

 

Trump'ın bu ikinci testinin sonucunun "negatif" olduğunun altını çizen Meadows, kitapta, "Umarım ilk gelen test sonucu yanlıştır" yorumunda bulundu.

Trump'ın Biden ile çıkacağı canlı yayın öncesi koronavirüs testi pozitif çıkmış

Coronavirus (Covid-19)

  • 595,469,461Coronavirus Vaka Sayısı
  • 6,455,280Ölü Sayısı
  • 20,023,394Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 22:15

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar