Mağdurlar ve mazlumlar dünyanın hiç bir yerinde sorun değildir.

 Mağdurlar ve mazlumlar dünyanın hiç bir yerinde sorun değildir.

Toplumsal Mutabakat Derneği(TMD), "Nezaket Ziyaretleri"ni seri bir şekilde sürdürüyor.

Yeni kurulan ve kurulduğundan bu yana da sivil örgütlenmeler hakkındaki yenilikçi tanımlarıyla, partilere, sivil örgütlere, ittifaklara bakışları ve ortaya attıkları sivil Ombudsman Platformu tezini ciddiyetle Dkk (Demokratik kitle Kurluşl), Stk, Vakıflarla bir araya gelerek siyasi partileri etkilemenin yol işaretlerini görüşmenin, konuşmanın ve tartışmanın bir zorunluluk olduğunu ve bu konudaki görüşlerini her ziyarette dile getiren Başkan Şimşek ve arkadaşlarının bu görüşmelerde ayrıca ve özellikle vurguladıkları bir önerileri daha var ki, çok dikkat çekmektedir.

Şimşek  ve arkadaşları: "Mazlum halkımız kendi kendilerine sorun gözüyle bakmamalıdırlar. Bu anlamda yerel siyasetçilerimizin de eşitlikçi bir demokrasi için yüz yıllık ezberlerini artık bozmaları gerektiğini, özellikle  vurguluyorlar. "Kürt sorunu", "Kürt Meselesi" tanımları yerine "Kürd Demokratik Hakları" tanımının kullanılmasını öneriyorlar. Bu tanımın zihinsel olarak yumuşak bir iklim ve diyalog arz ettiğinin altını çiziyorlar. Sivil  yapıları ziyaretlere devam edeceklerini söyleyen Toplumsal Mutabakat Derneği (TMD) Başkanı Mahmut Şimşek ve beraberindeki üyeler sivil ve resmi mercilere "Nezaket Ziyaretleri"ni seri bir şekilde sürdürerek hafta boyunca ziyaretlerini sırasıyla;

TÜRKİŞ 7.Bölge Başkanı Bahri Karakoç ve Yönetimini, 

İnsan Hakları Derneği( İHD) Başkanı Av.Abdullah Zeytun ve yönetimini, 

Amed TV. Yön.Kur. Başkanı Ferat Mehmetoğlu ve  çalışanlarını

DİSİAD Başkanı Nurullah Edemen ve yönetimini,

MÜSİAD Başkanı Mehmet Bozkuş ve yönetimini ziyaret eden TMD Genel Başkanı Mahmut Şimşek ve arkadaşları, “şehrimizde ve ülkede Sivil Ombudsman Platformu(SOP)nun oluşması için toplumsal mutabakatı sağlamaya hep beraber çalışacağız. Bu nedenle ziyaretlerimiz yoğun bir şekilde  devam edecektir" dedi.


Coronavirus (Covid-19)

  • 530,528,029Coronavirus Vaka Sayısı
  • 6,308,412Ölü Sayısı
  • 23,064,672Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 21:25

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar