BABA OLMAK !


Baba olacağımı öğrendiğim gece açıkcası ne düşüneceğimi kestiremedim.Çünkü gerçekten bir şey hissetmemiştim, insan o anda sadece eşine destek vermek istiyor.Anne için psikolojik olarak benimsenmesi kolay değil malum.
İlk his anne karnında hissedilen tekmeyle geliyor. O zamana kadar sadece bilgisayar ekranında gördüğün siyah-beyaz görüntüler. Anne karnında ufacık bir ayak. Allahım bu ne? İşte o zaman şimşekler çakıyor beyninin içinde. Hani moda tabirle diyorlar ya: çakraların açılıyor. O gece uyku haram,nasıl bir baba olmalıyım? Bu sorumluluk altında ezilir miyim? Maddi konular, manevi konular....
Bu geceden sonra uzun süre mutluluk veren olaylar yaşanmasına rağmen adrenalinin tavan yaptığı anlar olmuyor nedense. Son günlere doğru doğum ve baba olma heyecanından çok anne ve çocuğun sağlığı konusunda yoğunlaşıyorsun.
Doğum günü her şey üst üste; anne ve çocuğun sağlığı, baba olma heyecanı,hiç susmayan telefonlar,durmadan öpülen yanaklar v.b. Bu kadar çok duyguyu aynı anda yaşamaya çalışınca sonuç: hiçbirini tam olarak yaşayamamak.

Tekmenin hazzı hala yaşanmadı nedense?

Eve gelindikten sonraki süreç daha çok annenin hissedebildiği, senin ise ne yapacağını bilmeyen bir tavırla tabir-i caizse kafası kesilmiş tavuk gibi dolaştığın bir süreç.Nerdeyse her şeyi anne yapıyor, emzirmek,altını değiştirmek,uyutmak v.b.

Ben naapıcam? .....?.....?

Uzun süren adrenalin eksikliği tam umutsuzluğa doğru kaymaya başladığı anda yaşanıyor işte o muhteşem an: Kucağına aldığın senin eserin, bütün sorumluluğu ve geleceği senin ellerinde. Ee hala anlamadım ben baba olduğumu. Dur, sabret işte geliyor. Parmağını göğsüne değdirdiğin anda o melek yüzde, o saf gözlerde,o küçücük dudaklarda bir gülümseme beliriyor.Tam anlamıyla dünyanın durduğu an.İnsan ömrü boyunca, 28 senedir yaşadığı her şeyin boş olduğu hissine kapılır mı ya? kapılıyor kardeşim !

Sonra 1 yasında sana el sallıyor tekrar baba oluyorsun
Sonra 2 yaşında sana sarılıyor tekrar baba oluyorsun
Sonra 3 yaşında " babaaaa! " diyor tekrar baba oluyorsun.

Canım oğlum, bu yazı yazıldıktan yıllar sonra sen okuma yazmayı öğreneceksin. Emin ol o zaman bu internet sitesi hala olacak ve sen bu sayfayı açıp bu yazıyı okuyacaksın. Şunu bilmelisin ki, bu adam seni, seni doğuranı ve seni Yaradanı çok seviyor. Ve sen bana 3 senedir baba olma hissini tekrar ve tekrar yaşattın .İnşallah yıllarca yaşatacaksın.
Kendi kelimelerimle ifade etmeyi becermediğim için bir türk sanat müziği şarkısından alıntı yapacağım: ömrüm seni sevmekle nihayet bulacaktır.

Baba olmak, baba olmak, aslında insan olmak...


Coronavirus (Covid-19)

  • 232,576,781Coronavirus Vaka Sayısı
  • 4,761,524Ölü Sayısı
  • 18,617,560Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 03:35

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar