Bakan Kurum, Karabük'e 4 millet bahçesi yapılacağını açıkladı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Karabük'e toplam büyüklüğü 300 bin metrekare olan 4 millet bahçesi yapılacağını açıkladı.

Karabük'e giden Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, ilk olarak Valiliği ziyaret etti. Valilik şeref defterini imzalayan Kurum, Vali Vekili Muhittin Gürel'den çalışmalar hakkına bilgi aldı.

 

Valilik Toplantı Salonu'nda İl Değerlendirme Toplantısı'na katılan Kurum, açıklamalarda bulundu.

 

"Karabük'e 11,5 milyar liralık yatırım yaptık"

 

Karabük'e bugüne kadar verdikleri tüm sözleri tutmaktan duydukları memnuniyeti dile getiren Kurum, bundan önceki ziyaretlerde kent için önemli projelerin yapılması talimatını verdikleri birçok tesisin vatandaşın hizmetine sunulduğunu söyledi.

 

Bugüne kadar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde Karabük'e 11,5 milyar liralık yatırım yaptıklarını söyleyen Kurum, bu yatırımın da yaklaşık 3 milyar lirasının çevre ve şehircilik alanında olduğunu belirtti.

 

"Sosyal konut projelerimize devam edeceğiz"

 

Kurum, sosyal konut, iş alanları, altyapı yatırımlarının yapılması gibi birçok adım attıklarını, atmayı da sürdürdüklerini hatırlatarak, kentin, kentsel dönüşüm alanında öncelikleri arasında yer aldığını anlattı.

 

Bu çerçevede kentteki riskli yapıların dönüşümü için belediyeyle ortak proje yürüttüklerini aktaran Kurum, bu kapsamda kent genelinde pek çok projeyi yerinde gerçekleştirdiklerini ifade etti.

 

Bu alanda yapılanlardan bahseden Kurum, 100 bin Sosyal Konut Projesi kapsamında Belen Mahallesi'nde 1144 konutu tamamlayarak vatandaşlara teslim ettiklerini kaydetti.

 

Kurum, 50 bin Sosyal Konut Projesi kapsamında da 314 konutu şehre kazandıracaklarını belirtti:

 

"İl genelinde 1025 bağımsız bölümü riskli olarak belirledik ve 1023 bağımsız bölümün de yıkımını gerçekleştirdik. Bu anlamda da vatandaşlarımıza kira, taşınma yardımı, kamulaştırma yardımı gibi birçok desteği de verdik. Vermeye de devam ediyoruz. İl ve ilçelerin konut ihtiyaçlarını giderebilmek amacıyla da sosyal konut projelerimize devam edeceğiz. Bu kapsamda Sayın Cumhurbaşkanımızın açıklayacağı proje çerçevesinde 2022 yılında sosyal konut projemize kaldığımız yerden devam edeceğiz."

Bakan Kurum, Karabük'e 4 millet bahçesi yapılacağını açıkladı

Coronavirus (Covid-19)

  • 339,899,314Coronavirus Vaka Sayısı
  • 5,585,843Ölü Sayısı
  • 60,964,358Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 16:04

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar