21. YY Türkiye'sinde

 

     Yer: Kocaeli/Gebze

 

     Zaman: 21. YY

 

     Olay: Cennet’ten arsa satmak

 

     Yurdum toprağından bir karış yer alamayan yurdumun insanı gözünü yükseklere dikmiş de haberimiz yokmuş.

 

     Yüksek derken olaya nasıl baktığınıza bağlı diyeceğim ama nasıl bakarsanız bakın pek de değişen bir şey olmuyor. Zira Cennet’in ulaşılması zor bir yer olması Cennet’i yükseklere yerleştirirken, bir inanışa göre Cennet’in gökyüzünde olduğu inanışı da  aynı sonuca ulaştırıyor bizi.

 

     Tüm bunları anlamak mümkün olsa da, gözünü yükseklere dikip, arayışı alçaklarda yapmak pek de anlaşılır gibi değil 21. YY Türkiye’sinde.

 

     Kocaeli’nin Gebze ilçesinde ortaya çıkan dolandırıcılık skandalını anlayabilirsek, bunu da anlayabiliriz belki umudu ile bahsedeyim olaydan kısaca…

 

     ‘Ben Peygamber’in torunuyum.’ diyerek tanıtıyor kendini Mustafa Mallı.

 

      Burada bir nokta koyarak her birlikte düşünelim. Siz kendinizi peygamber torunu olarak tanıtmak isteseniz en çok neyi düşünürsünüz ? İnsanların sizi deli ilan etmesi ağır basar sanırım 21. YY Türkiye’sinde.

 

     Mustafa Mallı bizden daha gerçekçi düşünmüş olacak ki hiç çekinmeden ‘Ben Peygamber’in torunuyum.’ diye tanıttı kendini 21. YY Türkiye’sinde.

 

     Yeni bir inşaat projesi sundu bir karış toprak alamayan yurdum insanına. Faiz yok dedi. Aylık ödemeler çok cüzi olacak dedi. Hatta ‘Buradan daire alan Cennet’ten yer alır gibi olur.’ dedi 21. YY Türkiye’sinde.

 

     Kaç kişi inandı dersiniz ?

 

     100 mü? 200 mü ? Çıkın çıkın biraz daha hatta epey daha yukarılara çıkın; ama dikkat edin Cennet’ten arsa almak isteyecek kadar çıkmayın.

 

     1040 kişi inandı Peygamber torununa 21. YY Türkiye’sinde.

 

     Yaklaşık 30 milyon TL’yi alarak kayıplara karıştı koskoca Peygamber’in torunu !

 

     Kimse ona deli demedi. Kimse ona sen kimsin ki Peygamber’in torunu oluyorsun demedi. Kimse ona dini kullanarak kazanç sağlamaya çalışma demedi.

 

     Din dedi, Peygamber dedi bizim bildiğimiz sayı ile 1040 insanı kandırdı. İnsanların dini, Peygamber’i duyunca sorgulamadan inandıklarını, ‘Deli derler adama.’ diye düşünen bizlerden önce farketti.

 

     Kim bilir belki de başkalarını örnek aldı. Dini verdi primi aldı.

     21. YY Türkiye’sinde…

Popüler Kullanıcılar