DONDURULMUŞ EMBRİYOLARIN ÇÖZÜLDÜĞÜ VAKİT CANLILIK ORANI NEDİR?

Yumurta, sperm ve embriyoları teknik bir şekilde dondurma, saklama ve çözme işlemi esnasında %98-99 oranında canlılık yakalama mümkündür. Dondurulmuş embriyolar ile elde edilen yüksek gebelik oranları, kliniklerin başarı seviyesini gösteren en önemli etkendir. Eğer bir tüp bebek merkezinde verilen hizmet en iyi seviyede ise tedavi süreci ve sonrası dondurulan materyal sayısı da bir o kadar fazladır.

 

Dolayısıyla bir merkezin ne kadar başarılı olduğu, embriyoları dondurma oranları ve dondurulmuş embriyolarla elde edilen başarılı sonuçlara bakılarak kolay bir şekilde görülebilir.

 

Çözme ve dondurma işlemlerinde kullanılan yöntem, teknolojik donanım ve embriyoların deneyimi başarıyı en önemli şekilde etkiler. Bu etkilerden dolayı birçok tüp bebek merkezi embriyo dondurma ve çözme hizmeti vermesine rağmen tedavi başarıları oranında ciddi fark göstermektedir. Kliniğin ileri teknolojiyle donatılmış embriyoloji laboratuvarı ve deneyimli embriyolar sayesinde embriyo dondurma ve çözme işlemlerinde yüksek oranla başarılı sonuçlar elde edebilir.

 

Linke tıklayarak kısırlık tedavisi hakkında da bilgi edinebilirsiniz.

 

Transfer işlemleri genellikle ovulasyondan 3-6 gün geçtikten sonra yapılmalıdır. Embriyonun kaçıncı günden sonra dondurulmuş olduğu, transferin yumurtlamadan hangi süreçte yapılacağını belirler.

 

Kan hormonları (E2, progesteron ve LH) takip edilmeli ve transferin yapılacağı güne kadar herhangi bir ilaç verilmemelidir.  Hücreler transfer edildikten sonra ise progesteron destek tedavisi hekimin tercihine göre başlatılabilir. Embriyo transferi çok basit, ağrı hissetmediğiniz ve anestezi gerektirmeyen bir işlemdir.

DONDURULMUŞ EMBRİYOLARIN ÇÖZÜLDÜĞÜ VAKİT CANLILIK ORANI NEDİR?

Coronavirus (Covid-19)

  • 548,692,849Coronavirus Vaka Sayısı
  • 6,350,314Ölü Sayısı
  • 18,765,881Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 04:35

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar