MEHMET BARLAS: Finlandiya NATO’ya başvurdu

Ukrayna-Rusya Savaşı, Karadeniz hâkimiyetine kilitlendi. Dün Rusya, Ukrayna'nın Karadeniz kıyılarını ve iki tane ufak adayı bombaladı.
DÜNYA EKONOMİSİ DİPTE
Rusya'nın Odessa'yı işgal edip etmeyeceği hâlâ bilinmiyor. Ukrayna'da bombalar patladıkça dünya ekonomisi de dibe doğru gidiyor.
Dünyanın en değerli şirketi olarak bilinen Apple'ın değeri, Suudi Arabistan'ın petrol şirketi Aramco'nun altına düştü. "Fosil yakıt devri bitti" falan derken dünyanın en değerli şirketi artık Aramco.
FİNLANDİYA'DAN TEHLİKELİ HAMLE
İngiltere ile İsveç bir anlaşma imzaladı. Buna göre İsveç'e bir saldırı halinde İngiltere aktif destekte bulunacak. Bu anlaşmadan rahatsız olan Finlandiya, NATO'ya üyelik için yeniden başvurdu.
Kremlin Basın Sözcüsü Peskov, Finlandiya'nın NATO'ya girmesinin Rusya için "kesin" bir tehdit oluşturduğunu söyledi, "NATO'nun genişlemesi ve ittifakın sınırlarımıza yaklaşması, dünyayı ve kıtamızı daha istikrarlı ve güvenli kılmıyor" dedi.
Bir ülkenin NATO'ya katılması için Türkiye dahil tüm ülkelerin onayının olması gerektiğini unutmamamız lazım. Böyle bir durum yaşanırsa Türkiye'nin tavrı çok kritik olacak.
YAZININ TAMAMI İÇİN TIKLAYIN

MEHMET BARLAS: Finlandiya NATO’ya başvurdu

Coronavirus (Covid-19)

  • 530,573,948Coronavirus Vaka Sayısı
  • 6,308,648Ölü Sayısı
  • 23,075,026Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 22:25

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar