AŞKIN ve SEVDANIN ŞİİR HALİ “YÜREĞİMDEKİ SEVDA” ÇIKTI.

AŞKIN ve SEVDANIN ŞİİR HALİ

“YÜREĞİMDEKİ SEVDA” ÇIKTI.

Şair Saadet BALYEMEZ’in yaşamı boyunca yazmış olduğu şiirlerin yer aldığı “YÜREĞİMDEKİ SEVDA” isimli şiir kitabı ölümünden sonra Çıra Yayınları tarafından basılarak okuyucuya sunuldu.

Saadet BALYEMEZ’in değişik zamanlarda yazmış olduğu şiirler, ailesi tarafından titiz bir çalışma ile toplanarak bir araya getirildi ve ortaya her sayfasında sizleri duygudan, duyguya sürükleyecek muhteşem bir şiir kitabı ortaya çıktı.

Saadet BALYEMEZ’in 63 Yıl gibi kısa sayılabilecek ömründe geçirdiği zorlu yaşam koşullarına rağmen yüreğinden bir çağlayan gibi taşan duygularını dizelere adeta bir nakış inceliği ile işlediği kitapta, birbirinden güzel ve birbirinden etkileyici şiirler bulunuyor.

Hatırasına binaen aslına sadık kalma gayesi ile şiirlere herhangi bir dokunuş veya düzenleme yapılmamış, yazıldığı gibi basılmış.

Şiirlerin sade ve halk dili tabir edebileceğimiz bir Türkçe ile yazılmış olması okuyucuya ayrı bir keyif verecek. Kitapta yer alan şiirlerden eminiz ki herkes kendilerinden bir şeyler bulabilecek.

Düşünce ve duygularını kendisini en iyi anladığını düşündüğü kalemi ile kağıda döktü. Kimselere anlatamadıklarını gözyaşları ile şiirlere nakşetti. Her bir dizesinde umutlarını, hayal kırıklıklarını, sevgisini ve hayallerini anlattı.

Kendisi sağlığında “Onlar Benim Sessiz Çığlıklarım” dediği şiirlerini kitap haline getirmeyi çok istemiş ancak nasip olmamıştı.

Saadet Balyemez'in şiirlerinde geçmişin izlerine ve geleceğin ümitlerine rastlayacaksınız. Kimi zaman şairle birlikte üzülecek kimi zaman onunla birlikte hayal kuracaksınız. Kendinizi yalnız hissettiğiniz bu yolda birbirimizi anlamanın en iyi yolu olan şiir sayesinde şairle ortak bir noktada buluşacaksınız. Bu kitapla birlikte "Ben de varım" diyeceksiniz...

Kitabın çıkarılmasına vesile olan şiirlerin yazarı Saadet BALYEMEZ’in 21.01.1958 tarihinde Malatya’da başlayan hayatı, genç yaşta yakalandığı KOAH Hastalığı sebebi ile 09.01.2022 tarihinde yine Malatya’da sona erdi.

AŞKIN ve SEVDANIN ŞİİR HALİ  “YÜREĞİMDEKİ SEVDA” ÇIKTI. AŞKIN ve SEVDANIN ŞİİR HALİ  “YÜREĞİMDEKİ SEVDA” ÇIKTI.

Coronavirus (Covid-19)

  • 530,528,029Coronavirus Vaka Sayısı
  • 6,308,412Ölü Sayısı
  • 23,064,672Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 21:25

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar