Ak Partiye Yazık Ediyorlar!

Son birkaç yıldır Ak Parti halk nezdinde her geçen gün değer kayb ediyor. Yoksa MHP’ye muhtaç duruma düşecek parti miydi?

Seçimden seçime vatandaş “bir umut” deyip Erdoğan’ın hatırı için belli bir oranda oy verse de kerhen veriyorlar kanaatimce. Zaten bir parti her geçen gün oylayını arttıramıyorsa yerinde sayıyor, yerinde saymak da gerilemektir.

Genel Merkezi tam bilemem ama taşra teşkilatları genelde iyi bir siyaset yapamıyorlar. Vekiller de para destekleli kafa kol ilişkileriyle listenin üst sıralarında yer alıyorlar, böyle olunca da halka pek minnetleri de yok, karşılığı da yok.

Mesela Diyarbakır’ın demirbaş vekili Eker kendi beldesinde belediye başkanlığı için gösterdiği aday kazanamadı, bundan daha açık bir örnek var mı? 12 yıllık bakan olsa ne yazar?

Genel merkezden de Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir’den şikayetim var, şimdiye kadar belki 20 defa whatsapptan kendisine paylaşımda bulundum, bir defa da “sen kimsin?” diye bana cevap verseydi. Bunlar halkı unutmuşlar kardaş, halk onları öyle bir unutacak ki, bir çok hırsız arsız Türkiyede gezemez duruma düşecek!

Başkanlık sistemiyle birlikte “dar bölge seçim yöntemi” gelecekti ve bu sıralı sistemden kurtulacaktık güya, maalesef o da gelmedi, çünkü ülke siyaseti hala “korku” ifadesinden bir türlü kurtulamadı. Acaba meclis aritmetiği ne olur diye endişe ediliyor.

Ben 2015-2017 yılları arasında Av.Muhammed Dara Akar’ın döneminde Ak Parti Diyarbakır İl başkan danışmanıydım, mecanen çalışıyordum, diyebilirim yürütmede yer alan bir çok kimseden daha çok çalışıyordum, onların kendine olan çalışmaları hariç tabi, ama 10 maddelik bir eylem planımız vardı, iki yılda iki maddede patinaj yaptık, bir yandan bu rehavet diğer yandan eleştirel yazılarımdan şikayet de gelince bir basın açıklamasıyla istifa etmek durumunda kaldım.

Bu iki yıl zarfında,

*Siyaset Akademisi koordinatörlüğnü yaptım, hiç yapılmamışı yaparak 8 haftada yapılan 16 günlük dersi haber analiz olarak basına verdim ve 16 gün partimi manşete çıkardım. Yeri gelmişken bu konuda katkısı olan Özgürhaber gazetesi genel yayın yönetmeni Engin Öztürk’de teşekkür ederim.

*SKM’de Seyit Cengiz abiyle birlikte çalıştım, vekil adaylarımızı 50 sivil toplum kuruluşlarıyla merkezlerinde bir araya getirmek için aracı oldum.

*Başkanlık sistemi referandumunda yetişkiler grubunda “parti hatibi” oldum,

*Bir süreliğine Ar-Ge başkan yardımcılığını yaptım. Bir ay her hafta ufuk verici bir fikir ortaya koydum ama dinleyen olmadı, mesafeli durdum. Bir parti düşünün ki Ar-Ge’si çalışmıyor, gerisini siz düşünün.

*Partinin sosyal heyetinde yer aldım,

Daha sonra,

*Millet vekili aday adayı oldum, bir ay güncel gazetesinde adaylık haberim sürmanşetti,

*Sur Belediye başkanlığı için aday adayı oldum,

-47 bin Sur sakinlerine telefonumu vererek mesaj gönderdim,

-Nitelikli bir tanıtım büroşürü hazırladım,

-İlçenin 100 muhtarının telefonlarını bir şekilde bulup onlarla diyaloga girdim,

-Bir çok oluşum ve partiyi, kanaat insanlarını ziyaret ettim…vb.

ama adaylık, müracaat etmediğini diyen ilçe başkanına Sur Belediye başkan adaylığını verdiler. Keşke partimin adayı bu çalışmalarımdan birini yapsaydı.

Yeri geldi İl başkanlığına, Sur ilçe başkanlığına muracaat ettim.

Şimdilik bu kadarıyla yetinelim.

Çünkü bana göre, “siyaset iyi insanların işi olmalıydı.” Ama şer güçleri buna müsaade etmedi/etmiyor tabi. Herkes biliyor ki benim olduğum yerde yalan ve yanlış olamaz Allah’ın inayetiyle.

Bu son dönemde yönetimde yer almak için sözlü bir talebim oldu, ancak şartım vardı, o da Ar-Ge’de 6 ay çalışmak istediğimi talep etmiştim, o da olmadı.

 Yani Ak parti ana direkleri durumunda olan üylerinden ve emekledarlarından kaçıyor, mevcut statikoyu bozmak istemiyor, öz eleştiriye hiç tahammülü yok.

Ak parti il yönetimi vitrinlik işlerle partiyi oyalıyor. Mesela 17 ilçe bir ilçede bir araya geliyor ve sözde 21 noktada çalışmalar yapıyorlar, ilginçtir ben Yenişehir delegesiyim bizim ilçenin toplantısından haberim bile olmadı. Ayrıca yenişehil ilçe başkanımızı bu ihmalkarlıktan tenzih ediyorum.Kusur il başkanlığınındır.

Olan da bizim gibi Ak partiyi kalbi, kavli ve fiili bir şekilde; yerel, ulusal ve ulaslar arası düzeyde savunanlara oluyor, oluyor da ne oluyor derseniz tek kelimeyle kahr oluyoruz.

17 İlçe başkanıyla bir mesaj grubu oluşturmuş yeri geldiğinde moral ve motivasyon vermeye çalışıyorum, onların da bir kısmını daha ziyaret edip tanıyamadım, aralarında Silvan Başkanı Nedim Kılıçarslan gibi babayiğitler de var A-B ilçesi başkanları gibi zayıf olanlar da var. Ama asıl olan il yönetimidir tabi, o da ihtiyaca cevap vermiyor.

Evet Ak Parti halk nezdinde ve özellikle Diyarbakır’da değer kayb ediyor, biz her ne kadar bu dengeyi yazılı ve sözlü mücadelemizle ayarlamaya çalışsak da bir türlü dengeyi tutturamıyoruz,

Gelen kayyumlar hiç yoktan belediye başkanı oluyorlar, ama halkın dualarını alamıyorlar, bizim gibi nitelikli vatandaşlar da kendi kendimize söylenip duruyoruz. Tabi Van Valisi Dr.Ozan Balcı gibi babayiğitler de vardır.

Ama şunu söyleyebilirim ki, bu düşüşte ben ve benim gibileri suçlu değiliz, yazıyorum çiziyorum, söylüyorum, başka elimden ne geliyor?

Benim Ak partiye maddi menfaat açısından bir ihtiyacım yok,

*Emekli Öğretmenim,

*İnsan Hakları Aktivistiyim,

*Güncel bir yazarım, cebimden harcayarak çalışıyorum, sivil toplumcu böyle bir şey zaten. Ülkenin selameti için destek vermeye çalışıyoruz, onu da AKP’liler burnumuzdan getiriyor.

Şimdi de tutturmuşlar muhalefetin başarıszlığı üzerinde seçmeni korkutuyorlar, bilmiyorlar ki bu tarz siyaset artık seçmene hafif geliyor.

Mesel budur, hiç birbirimizi aldatmayalım.

Benden söylemesi.

Ak Partiye Yazık Ediyorlar!

Coronavirus (Covid-19)

  • 548,692,849Coronavirus Vaka Sayısı
  • 6,350,314Ölü Sayısı
  • 18,765,881Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 04:35

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar