Diyarbakır'lı Mehmet : DİYARBAKIR HALKINA SESLENMEK İSTİYORUM!

Ben Diyarbakırlıyım. Diyarbakır Peygamberler ve sahabeler şehri. Benimde yaşadığım bu şehirde yaşayan  insanlara PKK ve siyası uzantısının peşinden gidenlerin uyanması için  birkaç tavsiyem olacaktır.

Unutmayalım ki Diyarbakır bölgenin (K.Irak ve Suriye dahil) kalbidir. Kalbin hastalığı bütün vücut azalarını etkilemektedir. Bu hem maddi hem manevi olarak böyledir.

Unutmayalım ki Hz. Adem’den kıyamete kadar iyilik ile kötülüğün, nur ile zulmetin, küfür ile imanın, hidayet ile dalaletin mücadelesi devam edecektir. Bu mücadele asırlara göre şahıslar ve isimler olarak farklılık gösterecek fakat dava ve fikir olarak aynıdır.

Hz. Adem, Hz. Nuh. Hz. Musa. Hz. İbrahim’in davası ne ise Hz. Muhammedin davası aynıdır. Şeyh Abdulkadir Geylani, İmamı Rabbani, Mevlana Halit, Şeyh Sait ve Said Nursi de bu davanın hizmetkarlarıdır.

Şeytanın Hz.Adem  Hz. İbrahim ve diğer peygamberler ile meselesini biliyoruz. Bundan anlaşılıyor ki şeytanlar hep iyi insanlara musallat olurlar.

Bölgemizde ve özellikle Diyarbakır’da çok iyi insanlar gelmiş geçmiş. Çok alimler yaşamış ve halen yaşamaktadır.

Bölgemizin ve özellikle Diyarbakır’ın misafirperverliği, cömertliği, dostluğu hep zikredilir. Peki bunca iyi şeylere rağmen bölgemizde ve Diyarbakır’da 40 yıldır kargaşa, kaos, öldürme ile ortaya çıkan PKK ya ve siyasi uzantılara nasıl bakmak lazım? Eğer Kur’anın ışığı ile bu olaya bakmazsak yanlış tahlil etmiş oluruz. Dolayısı ile tedavi de hep yanlış olacaktır.

Geniş pencereden bakarsak, HDP  geçmiş yıllarda yüzde  13 oy aldığı zaman İsraillin başkenti Telaviv sokakları bayram havasına giriyorsa, İslam’ın düşmanı insanlar seviniyorsa,  ABD seviniyorsa, ezanı susturan ve camileri ahıra çeviren CHP ve Kemalizm zihniyeti seviniyorsa Allah’ın bize verdiği bu akıl ile bize düşen feraset ve idrak ile bu tabloyu okumamız gerekecek. Bir Müslüman olarak ben eğer İsraili  ve ezanları susturan bir zihniyeti sevindiriyorsam demek ki Hz. Muhammedin karşısında olan bir oluşum içinde yer almış durumdayım.

Onlarca sahabenin ve Kuranda ismi geçen 2 peygamberin yana yana olduğu tek yer olan bu şehirde İslam ve Kuran düşmanların sahip çıktığı bir parti ezici çoğunlukta oy alıyorsa bir Müslüman olarak ben ne yapıyorum kime oy veriyorum demezsem bendeki akıl neye yarar o zaman.

Ben tüm samimiyetimle ve araştırmalarımda şunu diyebilirim ki  PKK ya sahip çıkmak ve ona taraftar olmak Hz Musa’ya karşı firavunun safında yer almak, Hz. İbrahim’e karşı Nemrut’un safında yer almaktır. Çünkü PKK ve siyasi uzantısının davası Firavun ve Nemrut ve Ebu lehebin ve tek parti zihniyeti davasının devamıdır. Tabi bunu anlamak için ferasetle bakmak lazım. Aksi halde bunlar, barış ve özgürlük için, Kürt halkının hakları için  savaşan kahramanlar olarak bilinir. Böyle bakanlar daha çoğunlukta.

Bunlara, "Yeryüzünde fesat çıkarmayın" denildiğinde, "Biz ancak ıslah edicileriz!" derler. ﴾11﴿ İyi bilin ki, onlar bozguncuların ta kendileridir. Fakat farkında değillerdir. ﴾12﴿ bu ayetin bir manası adeta bu PKK zihniyetine bakıyor.

Nasıl ki tek parti zihniyeti, Türkçülük ve milli irade yaftası ile bu millete neler yaptığını biliyoruz. Tıpkı bunun gibi PKK ve siyasi uzantısı Kürtçülük ve barış yaftası adı altında Kürt milletine yapmadıkları kötülük çektirmedikleri acı kalmadı. Bunların projesi Kürtçülük adı altında Kürtleri başka devletlerin maşası yapmaktır.

Kısacası Türkiye Kemalizm ile Kürtler ve Zazalar da hem tek parti zihniyeti hem de apoizim ile çok ağır imtihan geçirmektedir.

Bu iki ideolojiyi biraz karşılaştıralım.

Bu her iki ideoloji de gücünü kuvvet, züllüm ve korkutmaktan  alır.      İnsanları korku damarı ile esir alıp ayakta dururlar.

1923 ile 1950 yılları arasında yaşayan insanların önüne sandık kurulmadığı için halk tek parti zihniyetini iktidardan indiremedi. Ancak ilk seçimde al aşağı ettiler. Ancak Kürt halkının durumu farklıdır sandık önüne geldiği halde büyük çoğunluğu iradesini PKK zihniyetindeki siyasi iradeden yanında kullanmaktadır. Be yetmezmiş gibi  askerde, yaşlı, çalışmaya giden insanların oylarını da zorla kullandıklarına şahit oldum. Yaşlı bir akrabama  oyunu kullandın mı diye  sorduğumda, ben sandığa gittiğimde sizin zahmet etmenize gerek yok oyunu biz kullandık dediler. Bu çok daha ağır bir sorumluluk. 

Bu iki ideoloji arasında bazı farklar da var, tek parti zihniyetini savunanlar bir müddet dünyanın kaymağını yediler hala yiyorlar onlara dokunmak adeta suç, ancak PKK ve siyasi uzantısını destekleyenlerin hem dünyası hem ahiretti perişan. PKK zihniyetin en çok oy aldığı yerlere bir bakın Sur, Yüksekova, Lice, Cizre örnekleri çoğaltabiliriz kısacası bu zihniyet destek aldığı yerlere millete huzur namına bir şey bırakmadılar, hangi yerden oy aldılarsa orasını harabeye çevirdiler  Bunlar adeta tuvaletini başını koydukları yastıklara yaptılar.

Bu iki zihniyet arasında bir fark daha var, tek parti zihniyeti kendini milletin efendisi ve üstünü görmekte fakat Avrupa’nın kölesi olmayı şeref bilir. Şapka için acımasızca idam edilenleri bilmeyen yok. PKK ise destek aldığı halkı perişan eder, Avrupa’ya münafıklık yüzü olan demokrasi yüzünü gösterir.

Dünyadaki tüm şer güçler şu anda PKK ve siyasi uzantısını desteklemektedir. Çünkü bu ülkeye en etkili darbe bu el ile vurulmaktadır. PKK zihniyetinin kutsal kitabımız Kuranda anlatılan ve kıyametin kopmasına yakın zamanda çıkıp dağlardan  şehirlere inerek insanları huzurunu bozan yecuc ve mecuc bozgunculuk çıkaran kabileler olduğuna dair görüşler ve yorumlar vardır.

Avrupa ve ABD 18 yaşına girmiş kendi çocuğundan kira, mutfak masrafını  zorla alırken PKK ve PYD ye 10 binlerce tır bedava silah vermektedir. Kürt halkı buna baksa anlaması için yeterdir. Çünkü AB, ABD ve İsrail, Kürt kanından daha ucuz kan bulamıyorlar, karnını duyur babasını öldürecek böyle bir zihniyetten asla vaz geçmezler. Kendi bir askerinin maliyeti aylık 20 bin dolar iken PYD ve PKK militanın ona maliyeti 200 dolardır. Üstelik 200 dolarlık kişi hayatını en ucuza vererek ölüme gitmekte. Adamlar asla  böyle neferlerden vaz geçmez. 

Asıl konumuza dönelim. Unutmayalım Diyarbakır düzeldiği anda, Şırnak düzelir, Hakkâri düzelir Mardin düzelir,  Irak ve Suriye ile sınırlar kalkar. Madem Diyarbakır sahabeler ve peygamberler şehridir Diyarbakır insanın peygamberler ve sahabilerin yolundan ayrılmamalıdır.  Peygamberleri ve sahabeleri bırakıp PKK ve siyasi uzantısının peşinde gitmek akıl tutulması olup dünya ve ahirette felaket ve helaket ile son bulur. 2 sene önce bir çoban 250 tane koyunu kaybetmişti. Aradı buldu. Sevinç haberini ailesine bildirdikten sonra en baştaki koyun yüksek yerden atladı onu takip eden diğer koyunlarda atladı ve 250 koyunun tamamı telef oldu. İşte Diyarbakır baştaki koyundur, PKK ve siyasi uzantısına doğru kendini attığı için 40 yıldır hep felaket ve telefi yaşıyor.  Eğer Diyarbakır pkk ya sahip çıktığı gibi İslam’a sahip çıksaydı ne Kürt halkı ne de  ülkemiz bu durumda olmazdı.

Diyarbakır halkı PKK yı kalbinden söküp atmadıkça hiçbir iyi hasleti kendisine meziyet olarak yazılmaz. PKK, Kürt halkına iyilik namına zerre kadar bir şey katmadı ama bu halkın bütün iyi hasletleri PKK alıp götürdü yok etti.

Uyan ey Diyarbakır halkı, sen uyansan, zulüm biter, kan biter, göz yaşı biter,

Uyan ey Diyarbakır, sen uyansan, Peygamberimiz sevinir, Selahattini Eyyubi sevinir, Hz Süleyman sevinir, Halit bin Velid sevinir,

Uyan Diyarbakır, uyanışına destanlar yazılsın, bu uyanışı alem hayran kalsın,

Uyan ey misafirperver halk, sen uyansan  ezanı susturanlar, camileri kapatanlar ile Israil ve ABD kahrolur. Kurulan tuzaklar bozulur

Bu yazım sakın Diyarbakır halkının siyasi olarak şu veya bu partiye oy versinler diye böyle anlaşılmasın. PKK sevgisini ve fikrini kalbinden atması herşeyi değiştirecek. Bu durumda bölgenin zenginleşmesi, huzur bulması kalkınması Diyarbakır sebep olacak. Diyarbakır halkının böyle güzel gelişmelere sebep olmasını umut ediyorum. Selam ve saygılarımla,

Diyarbakırlı Mehmet


Coronavirus (Covid-19)

  • 548,692,849Coronavirus Vaka Sayısı
  • 6,350,314Ölü Sayısı
  • 18,765,881Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 04:35

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar