Adıyaman’da “Kur’an okumayan kalmasın” projesi uygulandı.

16 Haziran Perşembe günü  Adıyaman milli ve manevi değerlerin eğitimi ve anlaşılması adına  tarihi öneme sahip bir proğramla tarihe not düştü ve “Adıyaman da Kuran-ı Kerim Okumayı Kalmasın “ projesinin finali ve ödül töreni muhteşem bir katılımla gerçekleştirildi.

Adıyaman Valimiz Sayın Mahmut Çuhadar Beyefendinin tensipleri ile İl Milli Eğitim Müdürümüz Ramazan Aşcı Hocamızın Adıyaman da gerçekleştirdikleri ‘“Ramazan ayında Kuran Okumayan Kalmasın “ projesi Türkiye ‘ye örnek bir projedir. Sayın Valimiz Mahmut Çuhadar ve İl protokolünün teşrifleri ile yapılan Ödül Töreni STK temsilcilerimizin ve Adıyaman Halkının büyük teveccühüne mazhar oldu.

 Bu proje kapsamında,Adıyaman

Halk Eğitim Müdürlüğü tarafından açılan kurslarda Kuran'ı Kerim öğrenen öğrenciler için Türkiye Petrolleri Sosyal Tesisleri Konferans Salonunda ödül töreni düzenlendi. Törene, Adıyaman Valimiz Sayın Mahmut Çuhadar, Adıyaman Belediye Başkan Vekili Şerif Ayaz, Adıyaman Cumhuriyet Başsavcısı Bozan Çevik, İl Müftüsü Mehmet Taştı, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Turgut, İl Jandarma Komutanı Albay Bilgihan Yeşilyurt, İl Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder, İl Milli Eğitim Müdür yardımcıları, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, il – ilçe milli eğitim şube müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Bu projeyle İlimizin tüm kesiminden Kuran-ı Kerim ayı olan Ramazan ayında isteyen herkesin Kur’an öğrenmesine imkan verilmiş olması milli ve manevi değerlerimizin öğrenilmesi , içselleştirilmesi ve yaşanmasında önemli bir farkındalık sağlamıştır.

Bu kapsamda halk eğitim müdürlükleri bünyelerinde açılan 420 kursta vatandaşlarımızın Kuran-ı Kerim öğrenmeleri sağlanmış ve

Bu Ramazan ayı içerisinde 7000 kişi Kur’an-ı Kerim okumayı öğrenmiştir. Kursu başarıyla tamamlayan kursiyerlerimize katılım belgesi verilerek, Kuran-ı Kerim hediye edilmiştir.

Ayrıca kursta görev alan öğretmenlerimiz Valiliğimiz Tarafından başarı belgeleriyle ödüllendirilmiştir.

Sayın Valimiz Mahmut Çuhadar’ın ve İl Protokol üyelerinin konuşmalarının ardından ödül törenine geçilerek kursiyerler ve öğrencilere ödülleri il protokolü tarafından verildi

Başta Adıyaman eğitime destek platformu, Ensar vakfı olmak üzere bütün sivil toplum kuruluşlarımız adına bu hayırlı ve önemli projede emeği geçen katkı sunan başta Sayın Valimiz Mahmut Çuhadar  ve proje sahibi il milli eğitim müdürümüz Sayın Ramazan Aşçı ve bütün emektarlara teşekkür ediyor ,hayırlara vesile olmasını temenni ediyoruz.

Gaffari İzci

Ensar Vakfı

Adıyaman Şube Başkanı

Adıyaman’da “Kur’an okumayan kalmasın” projesi uygulandı.

Coronavirus (Covid-19)

  • 548,692,849Coronavirus Vaka Sayısı
  • 6,350,314Ölü Sayısı
  • 18,765,881Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 04:35

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar