TARIMA DAYALI SANAYİDE ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPARIZ

İzmir Ticaret Odasının (İZTO) Karabağlar Yeşillik Caddesi'ndeki hizmet ofisinin açılış törenine katılan Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, işlenmiş gıda ürünleri sektöründeki gelişim konusunda İzmir'in önemli bir yer olduğunu belirterek, "Tarıma dayalı sanayide üzerimize düşeni yaparız." dedi.
AMAÇ VATANDAŞA HIZLI HİZMET GÖTÜRMEK
Açılış töreninde yaptığı konuşmada, ticaret yapanların oda hizmetlerine artık daha çabuk ulaşacağını, ihracat yaptığı 1990'lı yıllarda kendisinin de İZTO hizmetlerinden ve bölgenin bereketinden faydalandığını belirten Pakdemirli "Türkiye tarımsal hasılada Avrupa'da birinci sırada yer alıyor ve dolayısıyla ekonomiden tarıma ülkede büyük gelişim yaşanıyor. Amacımız vatandaşa daha hızlı hizmet götürmek. İşlenmiş gıda ürünleri konusunda alacağımız mesafe var. İzmir bunun için önemli bir yer. Tarıma dayalı sanayide üzerimize düşeni yaparız." diye konuştu. 
Organize sera bölgesiyle ilgili çalışmaları tamamladığını vurgulayan Bakan Pakdemirli, şöyle devam etti:
"Memlekete, İzmir'e nasıl aşkla hizmet ederiz bunu konuşmamız lazım. Bakanlık görevinden sonra yine İzmir'e döneceğim. Evlatlarım burada iş sahibi olacak mı o endişeleri taşıyorum. İzmir'i sadece emeklilerin yaşadığı, emekli cenneti değil hepimizin yaşadığı bir yer haline getirmemiz gerekiyor." 
Orman ürünlerini değerlendirme konusunda Karabağlar ilçesinin de önemli bir bölge olduğunu söyleyen Pakdemirli, Avrupa'da binalarda bile kullanılan ve yangınlara bile daha dayanıklı olan ahşabın daha iyi değerlendirilebileceğini ifade etti.
Programı kapsamında Karabağlar ilçesine bağlı bazı mahalleleri de ziyaret eden Bakan Pakdemirli Üçyol çevresindeki esnafla bir araya geldi. Esnaf ziyaretinde bölgede kebapçı salonu bulunan sanatçı İbrahim Tatlıses'le de sohbet eden Pakdemirli, ünlü sanatçının sağlık durumunu sorarak işlerinin nasıl gittiğine dair bilgi aldı.

TARIMA DAYALI SANAYİDE ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPARIZ

Coronavirus (Covid-19)

  • 33,502,332Coronavirus Vaka Sayısı
  • 1,005,281Ölü Sayısı
  • 7,680,297Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 01:35

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar