Salih Tuna: Al sana cevap güzel kardeşim!

Cumhuriyet gazetesi yazarı "sosyalist" dostuma geçen günkü yazımda, hepinizin sorunu aynı dostum, dedim, Erdoğan nefretiyle zehirlediğiniz sosyolojinin mahkumu olmuşsunuz...
Misal olarak da Sözcü yazarı Soner Yalçın'ı gösterdim:
Emperyalistlerin Erdoğan'ı düşürmek istediğini dile getirdiği yazısına okurları "yandaş oldun" kıvamında tepki gösterince, Erdoğan karşıtı yazılar döşenerek okurlarını tatmin etmeye çalıştığını hatırlattım.
Bunun üzerine Soner Yalçın mesaj attı: "Sevgili Salih; hadi ben 10 yazıda bir Erdoğan'ı övüyorum; siz 10 yazıda bir Erdoğan'ı eleştirebiliyor musunuz? Hangi mahalle baskısı?.."
Ben de yine mesajla "konuyu" köşesine taşımasını istedim. Sağ olsun, beni kırmadı. Fakire yönelttiği mezkur sorunun yanı sıra, verdiğim "yanıtı" da köşesine şu şekilde taşıdı: "Yanıt geldi: - Okurun bu soruyu ve cevabı da bilme hakkı var. 'Hangi mahalle' baskısı; buyurun köşenizde yazın..."
Lakin, hemen ardından da çok tuhaf bir ifadeye yer verdi: "Soruma yanıt alamadım, canı sağ olsun. Zorlamak doğru olmaz, biliriz Erdoğan'ı eleştiremezler!.." Şaştım kaldım!
Bu nedir Soner Bey; önyargı mı, özensizlik mi, derbederlik mi? Ben "değerli sorunuza" cevabım var ama gelin bunu okurların önünde tartışalım diyorum, siz kalkmış "soruma yanıt alamadım" diyorsunuz! Bir de "zorlamak doğru olmaz" ifadesiyle güya keyif bağışlıyorsunuz. Zorlanacak olsam, meseleyi kamuoyu önünde tartışmaya sizi "zorlamazdım."
YAZININ TAMAMI İÇİN TIKLAYIN

Salih Tuna: Al sana cevap güzel kardeşim!

Popüler Kullanıcılar