Gaziantep Kimin Kurbanı?

       BDP bir hedef tahtası haline geldi şuan, sadece PKK ile yolda karşılaşması değil şimdide bombalı saldırının izleri BDP üzerinde kalmaya niyetli. Bu vahşeti neden bir siyasi otorite sağlasın ki ve son bilgilere göre PKK yapmadığını söyledi. Bazı haber kaynakları PKK’nın şehir insiyatifi olup olmayacağı konusunda bir şeyler yazıp çiziyor ama sonucun ne olacağını kimse kestiremez ve devlet yetkilileri de bu eylem sonuçlanmayana dek net bilgi paylaşımı içerisinde bulunmaması gerekir, kimin elinde bir kaynak var ki!  

       Bu işin içinde farklı bir oyun varmış gibi geliyor bana. Türkiye’nin refahı için uğraşanlar sanırım yönlerini değiştirmeye başladılar ve bu Suriye tutumundan donra daha çok rengini belirti. Gaziantep patlama eyleminden sonra insanların bir kalabalık oluşturup BDP binasına yürümesi ve parti binasını yakması kimin fikri oldu? Kim böyle bir durumda bu kadar hiddetlenip ve yaralılar daha Hastaneye yetişmeden BDP binasını ateşe verir? Bunun bağlantısını sağlayan kişi ya da kişilerin bu olayla alakası olduğunu düşünüyorum, yoksa hangi grup hazır durur ki hadi bir patlama olsun da BDP binasını yakalım! Karışıklığı en iyi bu şekil ortaya çıkarırlardı. Benim düşüncelerim sadece bir sanı.

     Türkiye son dönem politikasında kendini çok fazla hırpaladı ve yıprattı, hele ki uluslararası meydanında çok karışıklıklar yaptı. Suriye Türkiye’yi bu doğrultuda daha bir düşman görmeye başladı ve Türkiye politikalarının yönünü savurmaya çalışırken sağa sola, sanki kendi öngörünün kurbanı olacak izlenimini almıştım daha önce.

      Gaziantep eyleminde çocuklarımız vardı, daha ağzı bayram şekeri kokan çocuklarımız. Belki de ceplerinde bir peçete ve bir ağız dolusu bayram kahkahası vardı bu vahşetti neden yapsın ki birileri.

     Birilerinin oyununa ve galyanına gelmeye çalışılıyoruz gibime geliyor. Gaziantep daha önce il içi durumlarından dolayı Suni- Alevi çatışması yaşamış sabıkalı bir il ve bu en iyi orada kıvılcımlanabilir düşüncesiyle bir Kürt-Türk çatışması hali bir hesaplama yapılmış olabilir mi?

     Bazı öngörüler Suriye karışıklığının dürttüğü Hizbullah ya da özgür Suriye ordusu tarafında olsa da ben daha çok birilerinin eylemden çok hesaplaşmaların meydan savaşlarına yer vereceği kanısındayım. Afganistan, Lübnan, Irak, Suriye kendi iç karışıklığının içinde boğulurken hep birilerinin hazırladığı kıvılcımlarla meydana çıktı ve bu Türkiye’yi de en iyi böyle sürükler diye düşünenler olmuş olabilir mi?

      Yeryüzünde bütün savaşlara ve karışıklıklara ırk ve dinler etki yaptı çünkü. Bir Ülkeyi ya Din ya da Dil ve ırk çökertebilir. Din ve dil, ırk bu denli morfin olma özelliğini tarih boyunca koruyor.

      Gaziantep’te böyle bir eylem sonucunda BDP binasının yakmaları bir tesadüfe ve o an ki duygusallığa bağlamıyorum ben, aynı oyunun kahramanlarından olduğunu düşünüyorum ve bu düşüncemi PKK ve şehir insiyatifi kabul edene kadar vahşeti devam edecektir.

 

 

Samizana.aslan@yandex.com

Twitter.com/szaslan

 

 

 

 

Popüler Kullanıcılar