Değerli Haberx Ailesi

 

         “İnsanlar doğar, büyür ve ölür” döngüsündeki gündelik hayat yaşantılarımızın, bize sunduğu sürprizlerle dolu zamanlar geçiriyoruz. Dünün, bugünün ve yarının çizgisi de nitekim böyledir. Medyada yer almaya; biraz uzakta kalmış bir aranın ardında burada olmamın yenilenen merhabasıyla devam etmeye çalışacağım ve tekrardan eleştirilerinizle daha iyiye doğru sizlerin de desteği ile buradayım tekrardan.

            Uzakta kalmışlığımın ardında baktığımda; bugün ki Türkiye ve Uluslararası gündemlerde bazı noktalarında durmamın bana ve samimi duygularla beslemiş olduğum gazetecilik geçmişime bir takım sorumluluk ve zorunluluk veriyor.

              Sait Faik’e sorarlar; “Neden yazıyorsun?” diye. Neden yazıyorsun’a verebilecek en anlamlı cevap herhalde yine Sait Faik’in “yazacaklarım vardı, yazmasaydım patlardım” cevabı olur.

             Biraz kendi üzerime alıp bu cevabı, yazacaklarımın olduğu ve bintürü geçen bahanelerimin içinde en doğru duracak “yazacaklarım var” cümlesi benim en gerçekçi duran yanımdır herhalde. Bir yıl çok çabuk geçti ve benim 1 yıl gibi verdiğim yazma aralığı bugün bana yeni doğmuş bir ağrılık veriyor.

           Önce ağabeyimi bir trafik canavarına kurban gitmesinin geride bana yüklediği kendi mesleğim dışında bir işe alışma gayretim, sonra hayatımın tam da bu zamanında evlilik yoluna çıktığım yolculuk beni bir yılı geride bırakmama ve bir yıl gibi zaman dilimin içinde yazılara, gazetelere, televizyonlara uzak durmamı sağladı. Bunca geride duran zamanın ardında ise bundan sonra atacak adımlarımla birebir siyaset, kültür, sanat ve yaşam araştırmalarımla beni sevenlerimle ya da sevmeyenlerimle bir tutacaktır.

          Yazmak isterdim aslında bu yazımla beraber bir yıllık zamanın genel geçer ne oldu ne bitti analizini! Ancak bu yazımda hem tekrardan bir merhaba demek hem de medya yolcularının öncü duran isimlerine bir teşekkür etmek daha bir değerli durur diye düşündüm.

           Sayın Canan Barlas’ın kendi yüzü ve yüreği gibi güzel olan kalemi için teşekkür ederim. Bana gündemi takip etmemi sağlayan değerli kalemdaşlarım ve büyüklerim; Ahmet Ay, Yonca Kaya Şahin, Asım Yıldırım, Eyüphan Kaya, Salih Can, Cengiz Koyuncu, Cahit Kılıç ve muhabbetini de kalemi kadar sevdiğim değerli abim Yavuz Demir ve güzel dost Yonca Karakemer’e bu yolun yolculuğunda yoldaşlığı öğrettiğiniz için sonsuz teşekkürler ve güzel röportajlarıyla Hülya Okur’a, bu sayfayı yöneten değerli abim, editörümüz Cemil Barlas’a inandıklarınız değerler ve bu amaçla yol kat ettiğiniz için daha da önemlisi örnek olduğunuz için sonsuz teşekkürler ederim.

          Hepinize ağız dolusu tebessümlerimle merhabalar ve değerli okurlarımıza candan selam ederim.

 

 

Samizanaa@gmail.com

Popüler Kullanıcılar