Savaş Çığırtkanlarına Sorular. (Pentagon Kimlere Gaz Döşüyor)

 Buz Kesiği Taziyeler.

Otuz seneyi aşkın sürede terör yüzünden çok insanımızı kaybettik. Çocukluğum Türkçe ve Kürtçe ağıtlarla yavrusunun tabutuna sarılan anneleri görmekle geçti. Hep aynı ve bilindik taziye mesajları vardı. Ha bir de buz kesiği soğuk ifadelerle "kınıyoruz" açıklamaları... Bunlar halen devam ediyor. Tüm bunlara rağmen hep barışçıl yolları önceledik. Ey mürekkep balıklarıyla dolu medya; otuz senedir neredeydiniz de Kandile operasyon düşünmediniz ? Şimdi ne oldu da Suriye'ye operasyon için şahin kesildiniz ? Yoksa "cesaretinizi" PKK kaçırmıştı da sadece Suriye konusunda mı serbest bıraktı ?

Savaşlarda Kim Ölür.

Osmanlı'dan bu yana çok savaş gördük. Kurtuluş Savaşı'nda ise bir dünya devletle savaştık. Kıbrıs Barış Harekatı'nda gene savaştık. Terörle de senelerdir uğraşıyoruz. Gerekçelerimiz haklı olduğu zaman dünyaya bile kafa tuttuk. Kimseden çekinmedik korkmadık. Ey savaş meraklısı sentetik şövalyeler; Suriye yüzünden Rusya, İran ve Çini hangi gerekçeyle karşınıza alacaksınız ? İran ve Rusya doğal gazı kesince ne yapacaksınız ? Pentagon'dan size doğal gaz borusu mu döşeyecekler ? Ha pardon, unutmuşum:savaşlarda sadece fakir çocukları ölür, anneleri de üşürdü. Eğer gerçekten dünyadaki zulümlere karşıysanız İsrail ve Amerika'ya neden  kafa tutmuyorsunuz ? Zalim Esad'ları getiren de götüren de onlar değil mi ? Suriye halkını bu durumlara mecbur eden onlar değil mi ?

Türkiye'de Zalim Esad'ı seven yok. Zaten sevilecek bir tarafı da yok.
Muhalifler derseniz, onların da işlediği çok suç var. Kimin kimlerle
bağlantılı olduğu bile belli değil. Ortalıkta Amerikan ve İsrail ajanları cirit atıyor.Suriye karanlık ve bulanık bir su gibi dibi gözükmüyor. Fakat ölen her koşulda Suriye'nin masum halkı oluyor. Tarafların arasında un gibi eziliyorlar. Ey adalet düşkünü muhalifler, rejimi değiştirirseniz suçlu arkadaşlarınızı da Esad gibi cezalandıracak mısınız, yoksa Kaddafi gibi canlı yayında cinayet mi izleyeceğiz ? Pardon ya, unutmuşum: devrim yapanlar her zaman masumdur. Hiç leke yoktur !

Türkiye Bu Tuzağa Gelmez. 


Orta Doğu bir el bombasıysa pimi de Suriye. Amerika ve İsrail'e pimi çekecek ucuz asker lazım. Suriye kuyusuna atılacak Yusuflar, Mehmetler, Ahmetler lazım. Yani masrafsız siper fedaileri lazım. Lakin herkes her şeyin farkında. Kimse dünyayı saf kendini sarraf sanmasın. Kendi çıkarları için dünyada büyük bir savaş çıkarmak istiyorlar. Bu savaşın işaret fişeği zaten  çoktan atılmıştı. Fakat Barış için her zaman fırsat vardır. Bu konuda özellikle kadın yazarlardan daha fazla duyarlılık bekleniyor. Çünkü sadece onlar kalplerinin bir karış altında bir can daha taşıma duygusunu yaşıyorlar. Anne olmasalar da, annelik şefkati ve merhameti doğuştan yüklü oluyor. Bu yüzden hem ülkemiz için hem de Suriye halkı için en başta onların en doğru şeyleri yazacaklarını ümit ediyoruz...

Kalemimden;

Samimiyetsizlik karakter olunca

İçtenlik istem dışı reflekstir...

rapolyon@hotmail.com

www.twitter.com/rapolyon

Coronavirus (Covid-19)

  • 664,590Coronavirus Vaka Sayısı
  • 30,890Ölü Sayısı
  • 142,368Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 09:35

HaberX Anket

Koronavirüs önlemleri yeterli mi?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar