TEŞEKKÜR İLANININ DA SUYU ÇIKTI

Ankara’da son günlerde bir ilan göze çarpıyor. Ankara Ticaret Odası (ATO) tarafından verilmiş. İlanda şöyle yazıyor; “IMF’ye borcumuzu sıfırlayan Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve Hükümet Üyelerine teşekkür ederiz.” Şehrin en işlek caddelerinde günlerdir bu ilan var.

Ne var bunda diyebilirsiniz. Yıllardır kapısında dilendiğimiz, kriz dönemlerinde el açtığımız IMF’ye borcumuz bitti, onlar teşekkür etmiş diyebilirsiniz. Peki bu borcu ödemek kimin görevi? Hükümetin değil mi? Hükümet yapması gerekeni yaptığı için neden teşekkür ediliyor.

Ayrıca, Başbakan ve hükümet üyeleri, bu patayı eşten dosttan toplayıp ceplerinden mi ödediler? Ödedikleri para bu devletin yani halkın parası değil mi? Bizim paramızla ödedikleri bir borçtan dolayı neden teşekkür ediliyor?

“Kardeşim, daha evvelki hükümetler batırdı, bu hükümet ekonomiyi toparladı, borcumuzu da bitirdi, bir teşekkürü hak etmiyor mu”, dediğinizi duyar gibiyim. Ediyor mutlaka tabi, zaten bu millet, her seçimde hükümetin oyunu artırarak teşekkür etmiş olmuyor mu? Ayrıca panolara ilan verip teşekkür etmeye ne gerek var?

Bir de, Ankara Ticaret Odası, Türkiye’nin IMF’ye olan borcuna kefil mi olmuş da, borç ödenince teşekkür ilanı veriyor? Yoksa ATO yönetimi bu olayı fırsat bilip, Başbakana selam mı çakıyor? Ve Başbakan neden bu saçmalığa sessiz kalıyor? Kaldırın bu ilanları diye talimat vermiyor? Bundan böyle her aklına esen hükümetin icraatlarıyla ilgili ilan asmaya kalksa ne olur ortalığın hali düşündünüz mü?

On yıl önce kimsenin tanımadığı günümüzün zengin müteahhitleri, hükümetin devlet bankalarından verdiği desteklerle palazlanan medya patronları, başbakanın himayesine girerek köşe yazan gazeteciler, sadece akrabası olduğu devlette yüksek kademelerde iş bulmuş bürokratlar ve AK Parti iktidarından nemalanan herkesin, sağa sola teşekkür ilanları astığını bir düşünsenize.

2020 Olimpiyatlarına ev sahibi olma şansı yakalarız, teşekkür edersiniz. Büyük bir kültürel organizasyona ev sahipliği alırız, teşekkür edersiniz. Çünkü bunlar hükümetin görevleri dışında olan ekstra işlerdir. Olması durumunda ülkeye ciddi bir itibar kazandırır. Sadece siz değil, bütün dünya teşekkür eder. Ama yapması gereken bir şeyi yaptı diye diye teşekkür etmeye kalkarsanız, sadece biz değil, bütün dünya buna güler.

Yapmayın beyler, hükümet görevini yapmış, halka verdiği sözü tutmuş ve devletin kasasından ödemesi gereken borcu ödemiş. Bu kadar. Teşekkür edecekseniz başka bahane bulun, ya da yağ yakacaksanız. İnsanı Kemal Kılıçdaroğlu ile aynı noktada buluşturuyorsunuz ya, daha ben size ne diyim !

 

 


Coronavirus (Covid-19)

  • 30,737,361Coronavirus Vaka Sayısı
  • 957,243Ölü Sayısı
  • 7,406,980Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 15:30

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar