"BULUT"SUZLUK ÖZLEMİ SÖYLÜYOR; "YİĞİT"LİK AYAĞA DÜŞMÜŞ

“3 Kasım seçimlerinde de anketler doğrulandı ve üç parti de baraj altında kaldı. Bu noktada duralım ve soralım; ekonomik bir çöküntü dönemi sonrasında 'oy kullanmayanları da' dikkate alırsak; yüzde 24 ile iktidar olan bir hükümet beşinci senenin sonunda ben rejimin tüm unsurlarını' belirleyeceğim derse, insanların sokağa dökülmesini anlamak çok mu zor?”

Yiğit BULUT / 16 Nisan 2007 RADİKAL

“Bütün yazılarımda bahsettim, bir daha aktarmak istiyorum; Türkiye'de 2003-2007 arasında görülen ekonomik dinamiklerin neredeyse tamamı 'yurtdışı' kaynaklı. Dolayısıyla 'bu hükümet giderse ekonomi bozulur veya erken seçime gidilirse ciddi dalgalanmalar olur' gibi çıkarımlar doğru değil. Türkiye'de ekonomik bir mucize yok. Dünya, 2001 sonrası ortaya çıkan dönemde genel bir 'çoşku trendi' içinde ve yüksek petrol fiyatı sonucu 'gelişmekte olan-gelişmiş bütün piyasalar' en az Türkiye kadar genleşti.

Olaya bir de 'olumlu' noktadan bakalım. Cumhurbaşkanlığı seçimi sırasında yaşananlar 'Arınç'ın kendi hırsı doğrultusunda' neler yapabileceğini gösterdi. CHP adına girişimde bulunan Kemal Anadol konuşurken AKP'li vekiller 'gülüp, eğlendiler'. Arınç, kendi hırsları doğrultusunda sistemi zorladı ve maalesef milletvekili borsası kuruldu, transferler yapıldı... Bu süreçte TBMM'de yaşananlar Türk halkı gibi Silahlı Kuvvetleri de rahatsız etti ve TSK, Genelkurmay Başkanlığı vasıtasıyla 'kendi görev ve sorumluluklarını' Türk kamuoyuna hatırlattı. İnternet sitesine konan o paragraflar aslında rejimi koruma adına atılan bir adımdı, zaman kazandırmaydı”

Yiğit BULUT / 30 Nisan 2007 RADİKAL

“Babacan son günlerde halkı yanıltmak amacıyla 'biz yoksak' diyerek aba altından değnek göstermeye çalışsa bile; terk bir gerçek var; 2006 Mart başından itibaren bu Hükümet piyasaların önünde duran bir engeldi. Türk piyasaları, Hükümetin 'Cumhurbaşkanı da benden olacak' tezini dayatması ile dünya piyasalarındaki 'harekete uyum sağlayamadı' ve 'dünya son 100 yılın en büyük genleşmesini' yaşarken, Türkiye kaybetti...”

Yiğit BULUT / 3 Mayıs 2007 / RADİKAL

Son dört yılda Türkiye’de yaşananların tamamı “yurtdışına” endeksli bir yapıdan kaynaklanıyordu. Türkiye’de iktidarda kim olursa olsun “bu trend” yine yaşanacaktı. Daha açık ifadesiyle; global dalga üzerinde sörf yapan bir ülkede “siyasi otorite” etkisiz elemandı. Aynen işler bozulduğunda da “etkisiz” olacağı gibi!

Yiğit BULUT / 18.04.2008 / VATAN

Sevgili dostlar, bugün oy vereceksiniz! Yandaşlığa, partizanlığa, karanlığa, “bizdenliğe”, geri kalmışlığa, kadının adının yok edilişine oy vermeyin!

Yiğit BULUT / 29.03.2009 / VATAN

 

 

Yeni “Başdanışman” sayın Başbakana hayırlı olsun…


Coronavirus (Covid-19)

  • 30,751,264Coronavirus Vaka Sayısı
  • 957,360Ölü Sayısı
  • 7,405,546Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 16:25

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar