BAŞBAKAN'IN HAYALİ BASIN TOPLANTISI

SORU ;

Sayın Başbakan, sınırımızın 100 metre ötesindeki şehri PKK’nın Suriye kolu PYD ele geçirdi. Özgür Suriye Ordusu’nun bayrağını indirip, kendi bayraklarını astılar. Ayrıca, her gün onlarca mermi sınırı geçip, şehirlerimize düşüyor. Vatandaşlarımız ölüyor, bu konuda ne söyleyeceksiniz?

CEVAP ;

Gezi Parkı olaylarının arkasında faiz lobisi var. O faiz lobisi muslukları kısılınca bize karşı cephe aldılar. Onların çıkardıkları kredi kartları var ya, kullanmayı o kartları.

SORU ;

Efendim, PKK’nın çekiliyoruz demesi tamamen kandırmacadan ibaret deniliyor. Çekilenlerin sadece hasta ve kadınlar olduğu, ayrıca PKK’ya son zamanlarda 2000 yeni katılımın olduğu bizzat partiniz milletvekili tarafından açıklandı. Bu durum sizi rahatsız ediyor mu?

CEVAP ;

Türkiye’de bir kişi polisle çatışırken öldürülüyor, twitter ayağa kalkıyor. Mısır’da 300 kişi öldürüldü, bütün dünya sessiz kalıyor.

SORU ;

Sayın Başbakan, PKK militanları Lice’de yol kesip, kimlik kontrolü yapıyorlar. Ayrıca inşaat şantiyelerini basıp, malzemeleri ateşe veriyorlar. Şantiyelerde çalışan işçileri de kaçırıyorlar. Hükümetinizin bu konudaki tavrı nedir efendim?

CEVAP ;

Kamu düzenini bozmak isteyenler çapulcudurlar. Tencere tava çalanlar, yasal olarak suç işliyorlar. Bunları şikayet edin, yargıya taşıyın.

SORU ;

Efendim, KCK Yürütme Konseyi, hükümetinizin barış sürecini sabote etme çabası içinde olduğunu iddia ederek, Kürt halkına başkaldırı çağrısı yaptı. Ayrıca PKK’nın tepe isimlerinden Cemil Bayık, hükümetinize son uyarı başlığıyla bir açıklama yayınladı. Bugün de BDP milletvekili Hasip Kaplan, AKP dönülmez yola girdi, Türkiye’nin üç tarafı Kürdistan’dır açıklamasını yaptı. Bu açıklamalara cevabınız ne olacak?

CEVAP ;

Ben dün Üsküdar’da bir parktaydım. Çay içtim, kuruyemiş yedim. Yakında Gezi Parkı’na da gideriz. Gençliğimiz orada geçti. Belediye Başkanı iken, üç dört nikah kıydım orada. Ama bunları bilmezler hiç.

GÖREVLİ ;

Teşekkür ediyoruz arkadaşlar, basın toplantısı sona ermiştir.

MUHABİR ;

Efendim, PKK’dan kaçan çocuğun ailesinden 50.000 lira haraç istenmiş. Bu konuda…

GÖREVLİ ;

Bitti kardeşim toplantı, bir dahaki sefere sorarsın artık.

 

 


Coronavirus (Covid-19)

  • 30,730,679Coronavirus Vaka Sayısı
  • 957,155Ölü Sayısı
  • 7,414,541Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 14:10

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar