AK PARTİ'YE BELEDİYE BAŞKAN ADAYI ÖNERİLERİ

Belediye seçimleri için geri sayım başladı. Yaklaşık 8 ay sonra sandığa gideceğiz. Her tarafta adaylık kulisleri konuşulur oldu. Bizim de küçük bir katkımız olsun bu sürece. Tavsiyelerimizi sunalım. Hani elimizden geldiğince…

Doğuş ; İstanbul’un Herhangi Bir İlçesi

Saksıyla çektirdiği pozdan beklediği çıkışı yakalayamayan Doğuş, Gezi Parkı Olaylarının ardından, Başbakan Erdoğan için yaptığı, “Ak Yürekler Seninle” şarkısıyla çıkıverdi piyasaya yeniden. Doğuş aday yapılırsa, çiçeklere olan ilgisinin, belediyecilikte işine yarayacağı da muhakkak. Hem şarkısı da seçim şarkısı olarak kullanılabilir. Bir taşla birden fazla kuş yani.

Nagehan Alçı ; İstanbul / Üsküdar

Başbakan, Akşam’dan kovulunca, işsiz kalmasın diye Demirören’lere ricacı oldu O’nun için. Böylece Milliyet’te köşeyi kaptı. Ayrıca yeni doğan çocuklarına da isim babası olmayı da ihmal etmedi. Bu kadar samimi olduklarına göre, mutlaka Üsküdar adayı olmalı Alçı. Böylece Başbakan’ın İstanbul’daki evinin kontrolü de O’na verilmiş olur. Bu devirde bu kadar sadığı az bulunur. Kocası beyefendi de Zabıta Amiri olur, geçinir giderler.

Cem Küçük ; Ankara / Yenimahalle

Pek tanımadığımız bir arkadaştı. O da Gezi olaylarından sonra coşuverdi. Meğer daha evvel hükümetin Suriye politikasını eleştirdiği için, kendisini affettirmeye çalışıyormuş. Affetmek büyüklüktür, affedin bu Küçük arkadaşınızı. Yenimahalle’den aday yapılması şart, hem Belediyeyi yönetir, hem de yazacağı yazıların talimatını almak için uzun yol gitmesine gerek kalmaz.

Ali Bayramoğlu ; İstanbul / Silivri

Son zamanlardaki performansı ile adaylığı çoktan hak etti. En uygun yer Silivri olur kendisi için. Böylece hayranı olduğu Hanefi Avcı’yı da sık sık ziyaret edebilir. Devrimci Karargah’tan girip, Haliçte Yaşayan Simonlar’dan çıkarlar. Arada Nedim Şener de uğrar yanlarına, üç, beş, sekiz oynarlar.

Hilal Kaplan ; Hakkari

BDP’yi bu kadar yürekten desteklediği için, BDP’nin en güçlü olduğu yerden aday gösterilmeli. Böylece AKP, milletvekili çıkaramadığı Hakkari’de Belediye Başkanlığı’nı kazanabilir. Hem de kamuoyuna, başörtülü aday gösterdik havası verilmiş olur.

Yiğit Bulut ; İstanbul

90, 180 falan 360 derece dönerek, başkalaşımını tamamladı. Jöle sürmeyi de bıraktı. Hoş yeni Başdanışman oldu ama, kendisi iki görevi de layıkıyla yapabilecek kalitede çok şükür. Hem kaç kişi var ki memlekette Başbakan için ölebilecek. Kadir Abi ölüme gitmez Başbakan için benden söylemesi. Böyle Yiğit bulmuşken, İstanbul derhal teslim edilmeli kendisine.

Abdullah Öcalan ; Diyarbakır

Zaten affedilmesi gündemde. Zaten örgütü içeriden yönetiyor. Çözüm süreci için de canını dişine taktı. Bazı AKP’li arkadaşlar da kendisini öve öve bitiremiyor. Oslo tutanaklarından anladığımıza göre, bazı bürokratlar kendini çok karizmatik buluyor.  Zaten Diyarbakır da sözde Kürdistan’ın başkenti. O zaman oraya en iyi aday Zat-ı Şahane’leri olur. Yıldıray Oğur bu teklifi yapmadan ben yapmış olayım. Yok artık demeyin, bu seçim olmasa bile, öbür seçime adaylığı kesin, benden söylemesi.


Coronavirus (Covid-19)

  • 30,751,369Coronavirus Vaka Sayısı
  • 957,360Ölü Sayısı
  • 7,405,583Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 16:30

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar