İLETİŞİMDEN ÇIKIŞ

Dünya iletişim sektörünün % 95'ini elinde bulunduran ABD şirketleri geçtiğimiz yüzyılda dünyaya savaşların verdiği zararlar kadar evlilik dışı ilişkileri, uyuşturucuyu, alkol, vandalizm ve anarşiyi tüm iletişim mecralarında kutsayarak zararlar verdiler. Sonucunda toplumların bedenleriyle birlikte ruhları ve beyinleri uyuşturuldu, uluslararası şirketlerin  tamamen tekeli altına girdi. Bu dehşet tekelleşme savaşları da, milletlerin topyekün ABD şirketlerinin boyunduruğu altına girmesini de beraberinde getirdi. 

Şimdi dünyanın ruhu yeniden kodlarını arıyor. Şu ana kadar iletişim adına ne kadar geliştirilen kavram, kuram varsa hepsi bir şekilde kirlendi ve temizlenmesi için mevcut iletişmci ve reklamcıların önce kirlenmiş beyinlerinin temizlenmesi gerekiyor.Bu da ne yazık ki hiç gerçekçi bir beklenti olmayacak. Çünkü materyalist bakış açısıyla ancak buraya kadardı.

Öyleyse geriye tek çare kalıyor bütün bu eski dünyaya ait kavram ve kuramların  hepsinden çıkıp evrensel değerleri yeniden kodlayan ve bu kodlamayı yaymayı başarabilecek merkeze insanı alan bir iletişim sistemler bütünü geliştirecek, buna gönül vermiş yeni iletişim ajanslarının çıkması. Ne yazık ki bundan sonrasına hiç bir şekilde gidilemeyecek. Hele ki milyarlarca dolarla hantallaşmış ABD şirketlerinden mucizeler beklemek, bizim, Gezi olaylarını örgütleyen Türkiye'deki uluslarararası reklam ajanslarından dem vurup, sonra 2020 Olimpiyatları için Olimpiyat komitesinine tanıtımımızı ve danışmanlığımızı yapması için yine bu ajansların çatı grubu WPP Group'un CEO'su Sir Martin Sorrel'e vermemiz kadar abes kaçacaktır.

http://tr.eurosport.com/olimpiyat-oyunlari/sir-martin-sorrell-turkiye-2020-olimpiyati-ni-bbc-yuzunden-alamadi_sto3959213/story.shtml


Coronavirus (Covid-19)

  • 59,998,872Coronavirus Vaka Sayısı
  • 1,412,322Ölü Sayısı
  • 17,154,467Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 00:20

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar