2.Devrim Dönemi

Yazıyı yazmaya başlarken Ahmet Davutoğlu Ak Parti’nin Seçim Beyannamesi’ni anlatmaya devam ediyordu. Beyannamenin sona ermesini beklemeden bu yazıyı yazmaya karar verdim. Beyanname çok etkileyici, etkileyici olduğu kadar gerçekçi ve çözüm odaklı oluşuyla Ak Parti’nin 14 yıllık iktidarından sonra 2. Devrim Dönemi’ne başlangıcını ifade ediyor.

Ak Parti’nin 14 yıllık iktidarı sonrasında 7 Haziran Seçimleri’yle birlikte ülkede iktidar belirsizliği ve boşluğu oluşmuş, bu boşluk geçici Seçim Hükümeti’yle bugünlere kadar gelmiştir.

Ak Parti 1 Kasım Seçimleri’ne giderken açıkladığı Seçim ve İcraat Beyannamesi’yle kendi misyonuna uygun diline geri dönmüş, hatta bir adım daha ötesine geçtiğini göstermiştir. Beyanname’de ‘Toparlanma’ anlayışının ötesinde ‘Atılım’ ve ‘Yükselme’ anlayışı hâkimdir.

1 Kasım Seçim Beyannamesi’nde heyecan verici en önemli başlıklar, insanı ve toplumu odağa alan icraatlardır. Bu icraatların yerine getirilecek olması 14 yıllık Ak Parti İktidarları’nda ispatlanmış bir gerçektir. Ak Parti’nin bugüne kadar hamasete kurban verdiği önemsenecek bir söylemi olmamıştır. Bunu 14 Yıllık Ak Parti İktidarında yaşamın içinde toplumun her kesimi hissetmiştir.

Ak Parti Beyannamesinin ortaya koyduğu tüm vaatler, birer vaat olmanın ötesinde tek başına iktidar olması halinde gerçekleşecek icraatlardır. Bu anlamda Ak Parti’nin tek başına iktidar gücünü yakalaması, 14 yıllık 1. Ak Parti Devrimi’nin devamı niteliğinde olacaktır.

Muhalefet Partilerinin açıkladıkları Beyanname’lerde köklü ve devrimsel sosyal dönüşümü öngören hiçbir vaat yer almazken, Ak Parti’nin 1 Kasım Seçim Beyannamesi sosyal dokuyu ve toplumsal gidişatı olumlu yönde dönüştürecek niteliktedir.

Ak Parti’nin 1 Kasım Beyannamesi’ni gerçekleştirerek Türkiye’yi bugün geldiği noktadan daha öteye taşımasının önünde tek engel kalmıştır, o da tek başına iktidar olabilecek seçmen desteğini almaktır.

 

Türkiye Halkı 1 Kasım’da ülkeyi gerçek anlamda ‘Muasır Medeniyetler’in üstüne çıkarma yollarını açacak icraatları gerçekleştirmesi için Ak Partiye tek başına iktidar gücü verecektir. Bu aklın da yoludur, siyasi gerçekliğin de yoludur, Türkiye’nin hak ettiği yoldur. 


Coronavirus (Covid-19)

  • 33,502,322Coronavirus Vaka Sayısı
  • 1,005,281Ölü Sayısı
  • 7,680,308Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 01:30

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar