#WeLoveErdogan

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Amerika’ya gitmek üzere uçakta seyahat ettiği sırada, Türkiye’deki Twitter kullanıcıları Cumhurbaşkanına sevgilerini ifade etmek ve bir anlamda sosyal medyada da olsa desteklerini hissettirmek için #WeLoveErdogan (Biz Erdoğan’ı Seviyoruz) sloganıyla bir Hashtag açmışlardır. Kısa sürede Dünya Gündeminde 1. sıraya oturan Hastag, Twitter’in Amerika’daki yetkililerince usulsüz ve haksız şekilde hak ettiği yerinden silinmiştir.

Anlaşılan o ki, Twitter’in içinde Gülen Cemaatinin olduğu bilinen etkisi devam etmekte ve Türkiye’nin elini uluslararası alanda zayıflatmak için var gücüyle çalışmaktadır.

Sosyal Medya’da kısa sürede 300.000’lere varan ve rekor artış gösteren #WeLoveErdogan Hastag’ının kim tarafından ve ne amaçla hak ettiği yerinden silindiği bilinmemekle birlikte, yine Sosyal Medya’da ağırlıklı kanaatin Gülen Cemaatinin etkisinin olduğu yönündedir.

 

Günümüz Dünyasında Sosyal Medyanın toplumların kanaatine yön verici etkisi ve dolayısıyla siyasi etkinliği güçlendirici etkisi bilinmektedir. Twitter’in içindeki paraleller Türkiye’nin Amerika’da elinin güçlü olmasını istemiyorlar. Yani Türkiye’nin yüksek menfaatlerinin aleyhine çalışan bu kişiler bugün de amaçları Türkiye’nin kaosa sürüklenmesini isteyenlerden aldıkları görevlerini hakkıyla yerine getirmişlerdir. 


Coronavirus (Covid-19)

  • 13,145,513Coronavirus Vaka Sayısı
  • 573,387Ölü Sayısı
  • 4,910,897Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 22:05

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar