1 Saatlik Yürüyüşlerle 1 Ayda 7 Kilo Vermek Mümkün!

1 Saatlik Yürüyüşlerle 1 Ayda 7 Kilo Vermek Mümkün!

Fazla kilolarından şikayetçi olanlar için sevindirici bir haber var! Bilim insanları, kilo sorununu yok eden mucize yöntemi açıkladı. Uzmanlara göre, yürüyüş yaparken dikkat edilmesi gereken bazı püf noktaları uygulayarak hayatınızda yeni bir sayfa açabilirsiniz.

400 Kaloriyi 1 Saatte Yakın

Vücudun sinir, kas ve sindirim sistemi üzerinde etkisi olan yürüyüş, kilo verme sürecinde önemli bir rol oynuyor ve uzmanlar tarafından da öneriliyor. Koşunun yanı sıra tempolu yürüyüşler, kilo verme sürecinde oldukça faydalı olabiliyor. Uzmanlar, düz yürüyüşlerin kilo vermede yeterli olmayacağını vurguluyor ve bunun yerine 30 dakikalık tempolu yürüyüşleri tavsiye ediyorlar. Bu tempolu yürüyüşlerle 200 kalori yakmak mümkün oluyor. Eğer süreyi 1 saate çıkarırsanız, yaklaşık 400 kalori yakabilirsiniz.

Temponuzu Düşürmeyin

Tempolu yürüyüşlerde dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli unsur, ara verilmemesidir. Yürüyüş yaparken herhangi bir egzersiz yapılması uzmanlar tarafında önerilmiyor. Eğer ek egzersizler yapmak isteniyorsa, bunların yürüyüşten önce veya sonra yapılması daha uygun olacaktır.

1 Hafta Yürüyüş 3 Gün Egzersiz

Kilo verme konusunda bilim insanlarının önemli uyarıları bulunuyor. Her gün yapılan yürüyüşlerin, vücudun sürekli aynı hareketleri tekrar etmesine ve yorgunluğa neden olabileceği belirtiliyor. Bu nedenle, uzmanlar haftada 3 gün yapılacak egzersizlerin daha etkili olacağını vurguluyor. Haftanın 3 günü yapılacak 1 saatlik yürüyüşler ve düzenli egzersizler, kilo verme sürecine önemli katkı sağlayabilir. Uzmanlar, sağlıklı beslenme ve düzenli egzersiz kombinasyonuyla bir ay içinde 7 kilo vermenin mümkün olabileceğini vurguluyorlar.

Haber Editörü