İyilik Sağlık Derneği Haripur'da Sağlık Hizmeti İçin Yola Çıktı

İyilik Sağlık Derneği Haripur'da Sağlık Hizmeti İçin Yola Çıktı
İyilik Sağlık Derneği ekibi, Pakistan'ın Haripur şehrine gitmek üzere Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) organizasyonu altında mülteci kampı ve yetimhane alanlarında sağlık taraması gerçekleştirmek üzere hareket etti.

İyilik Sağlık Derneği ekibi, 30 Eylül'e kadar Haripur'da bulunan mülteci kampı ve yetimhanede sağlık hizmetleri sunacak. Kafilede Dernek Başkanı Prof. Dr. Mesut Sezikli, başkan yardımcıları Dr. Muhammed Talha Karadoğan ve Abdullah Uçak ile acil tıp uzmanları, eczacılar ve doktorlar bulunuyor.

Prof. Dr. Mesut Sezikli, İstanbul Havalimanı'nda yaptığı açıklamada, "Haripur Mülteci Kampı'nda ve Haripur Yetimhanesi'nde sağlık taraması yapacağız. Doktorlarımız, eczacılarımız ve sağlık personelimizle birlikte 11 kişilik bir ekip olarak İstanbul Havalimanı'ndan hareket ediyoruz. Başarılı bir çalışma dönemi diliyoruz." dedi.

Haripur'a hareket eden dernek üyeleri, birinci basamak sağlık çalışmasında kullanılan vitaminler, ağrı kesiciler, mide ilaçları ile göz damlalarını yerel kaynaklardan temin ederek sağlık taraması yapacak.

Haber Editörü