Sanofi ve Menenjit Topluluğu, "Menenjit Bayrağı" Hareketiyle Menenjit İle Savaşacak

Sanofi ve Menenjit Topluluğu, "Menenjit Bayrağı" Hareketiyle Menenjit İle Savaşacak
Sanofi'nin öncülüğünde, menenjitle mücadele kapsamında önemli bir adım atıldı. Her yıl 2,5 milyondan fazla insanı etkileyen menenjit hastalığına karşı farkındalığı artırmak ve hastalığı yenmek amacıyla "Menenjit Bayrağı" projesi hayata geçiriliyor.

Farmasötik devi Sanofi, menenjit hastalığına karşı savaşı hızlandırmak ve farkındalığı artırmak amacıyla "Menenjit Bayrağı" projesini destekliyor. Her yıl 2,5 milyondan fazla insanı etkileyen bu ölümcül hastalık, birçok kişinin sakat kalmasına ve hatta ölmesine neden oluyor. Menenjitle mücadelede önemli bir adım olan bu hareket, Menenjit Topluluğu, Menenjit Araştırma Vakfı, Menenjit Konfederasyonu ve menenjit kuruluşları ile Sanofi iş birliğiyle hayata geçiyor.

Menenjit Bayrağı, menenjitle mücadelede yeni bir sembol olarak öne çıkacak. Bu hareketin önderleri arasında menenjit hastalığını yenmiş üç genç para atlet Theo Curin, Ellie Chalis ve Davide Morana yer alıyor. Bir araya gelerek bu dayanışma hareketini başlatan gençler, menenjitle savaşın tüm dünya çapında hız kazanmasına katkıda bulunmayı amaçlıyor.

Sanofi tarafından yapılan açıklamada, Menenjit Bayrağı projesinin menenjit hastalığını önleme, tanı ve tedavi konularında farkındalık yaratmayı hedeflediği belirtildi. Proje, menenjitle mücadelede küresel bir dayanışma örneği sunarak daha fazla insanın bu ölümcül hastalıkla mücadele etmesine yardımcı olmayı amaçlıyor.

"Menenjit Bayrağı", bu tehlikeli hastalığa dikkati çekmek, hastalığa karşı aşılanarak önlem almaya teşvik etmek ve hastalık farkındalığını arttırmak amacıyla tasarlandı. Sanofi'nin de desteklediği proje, 2030 yılına kadar hastalığı yenmeye yardımcı olmayı da hedefliyor. Geçen günlerde lanse edilen "Menenjit Bayrağı", bir sembol ve umut ışığı olarak "hastalığın sonunu getirmek için bir adım atılmasını" temsil ediyor.

"Menenjit Bayrağı", menenjitle mücadelede bir dönüm noktası olarak kabul ediliyor, tüm toplulukları bir araya getirip menenjitle savaşma kararlılığını simgeliyor. Bu sembol ile birlikte Theo, Ellie ve Davide, "Koruyun. Destekleyin. Son Verin." sloganıyla herkesi "Menenjit Bayrağı" ile birlikte menenjitle mücadeleye katılmaya davet ediyor.

Haber Editörü