Hakkında
Dizi dizi diziler
  • Hobiler: dizi izlemek
  • İlgi Alanları: tv dizileri
  • Yaşadığı yer Türkiye
  • Şehir istanbul
  • Doğum tarihi 10 October
Henüz albüm eklenmemiş!
Sayfalar
Gruplar
Henüz grup eklenmemiş!
Etkinlikler
Henüz eklenmiş etkinlik yok!

2020 Amerikan Müzik Ödülleri sahiplerini buldu

Amerikan Müzik Ödülleri, Taraji P. Henson'ın ev sahipliğinde düzenlenen bir törenle verildi. Gecede Yılın Sanatçısı Ödülü Taylor Swift'in oldu.

2020 Amerikan Müzik Ödülleri, dün gece Los Angeles'taki Microsoft Tiyatrosu'nda Taraji P. Henson'ın sunumuyla düzenlenen törende sahiplerini buldu.


Gazete Duvar’ın haberine göre Billie Eilish, Shawn Mendes, Justin Bieber, Katy Perry, Jennifer Lopez ve Maluma, BTS gibi isimlerin sahne performansı sergilediği gecede Taylor Swift, The Weeknd ve Dan + Shay büyük ödülleri aldı.


Amerikan Müzik Ödülleri'nde kazananların listesi şöyle:

Yılın sanatçısı
Taylor Swift

Yılın yeni sanatçısı
Doja Cat

Yılın işbirliği
Dan + Shay ve Justin Bieber, 10.000 Hours

En iyi sosyal medya sanatçısı
BTS

En iyi klip
Taylor Swift, Cardigan

En iyi erkek şarkıcı
Justin Bieber

En iyi kadın şarkıcı
Taylor Swift

En iyi ikili ya da grup - Pop/Rock
BTS

En iyi albüm - Pop/Rock
Harry Styles, Fine Line

En iyi şarkı - Pop/Rock
Dua Lipa, Don’t Start Now

En iyi erkek şakıcı - Country
Kane Brown

En iyi kadın şarkıcı - Country
Maren Morris

En iyi ikili ya da grup - Country
Dan + Shay

En iyi albüm – Country
Blake Shelton, Fully Loaded: God’s Country

En iyi şarkı - Country
Dan + Shay with Justin Bieber, '10.000 Hours'

En iyi erkek şarkıcı - Rap/Hip-Hop
Juice WRLD

En iyi kadın şarkısı – Rap/Hip-Hop
Nicki Minaj

En iyi albüm - Rap/Hip-Hop

Roddy Ricch, 'Please Forgive Me For Being Anti Social'

En iyi şarkı - Rap/Hip-Hop

Cardi B ft. Megan Thee Stallion, “WAP

En iyi erkek şarkısı – SOUL/R&B

The Weeknd

En iyi kadın şarkıcı - SOUL/R&B

Doja Cat

En iyi albüm - SOUL/R&B

The Weeknd, 'After Hours'

En iyi şarkı - SOUL/R&B

The Weeknd, “Heartless”

En iyi erkek şarkıcı – Latin

Bad Bunny

En iyi kadın şarkıcı - Latin

Becky G

En iyi albüm - Latin

Bad Bunny, 'YHLQMDLG'

En iyi şarkı - Latin

Karol G & Nicki Minaj, 'Tusa'

En iyi şarkıcı – Alternative rock

Twenty One Pilots

En iyi şarkıcı – Adult contemporary

Jonas Brothers

En iyi çağdaş ilham veren şarkıcı

Lauren Daigle

En iyi şarkıcı – elektronik dans müzik

Lady Gaga

En iyi film müziği

Birds of Prey: The Album

Devamını Oku
2020 Amerikan Müzik Ödülleri sahiplerini buldu

2. Elizabeth ve eşi Prens Philip 73. evlilik yıl dönümlerini kutluyor

İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth ile eşi Prens Philip bugün 73. evlilik yıldönümlerini kutluyor. Ülkede uygulanan karantinadan dolayı aileden uzak bir şekilde yapılan kutlamada, kraliyet çiftinin, torunlarının yaptığı bir karta bakarken gülümsediği bir fotoğraf paylaşıldı.

İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth ve resmi unvanı Edinburgh Dükü olan eşi Prens Philip bugün 73. evlilik yıl dönümlerini kutluyor. Ancak çift, ülkedeki koronavirüs karantina uygulaması başladığı nedeniyle kutlama için ailenin diğer üyeleriyle bir araya gelemeyecek.

Buckingham Sarayı, kraliyet çiftinin torunları Prens George, Prenses Charlotte ve Prens Louis tarafından yapılan bir karta, mutluluk dileyen başka kartlara ve mektuplara bakarken gülümsediği bir fotoğraf paylaştı.


Windsor Kalesi'nde çekilen fotoğrafta Kraliçe'nin, evliliklerinin ilk günlerine gönderme olarak, balayının ilk günlerinde çekilen bir fotoğrafta da görülen safir ve elmastan krizantem broşu taktığı görülüyor.

Devamını Oku
2. Elizabeth ve eşi Prens Philip 73. evlilik yıl dönümlerini kutluyor

‘’ÇOCUKLARIMIZIN MEDYADAKİ TEMSİLİNİ KONUŞMAMIZ GEREKİYOR’’

20 Kasım Dünya Çocuk Hakları gününün önemine dikkat çeken İstinye Üniversitesi İİSBF Radyo, Sinema ve Televizyon Bölümü Başkanı Doç. Dr. Aybike Serttaş, Birçok boyutta ortaya çıkan, kitlelere aktarılırken doğru bilinen yanlışlara sebep olabilen ve medya tarafından işlenirken oluşturduğu toplumsal algıyla kamuoyunun en güncel tartışma konuları arasında yer alan çocuk hakları ve çocuk istismarı konusunu tüm detaylarıyla değerlendirdi.

‘’Çocuk hakları meselesi temelde iki ana başlık altında şekilleniyor. Bunlar; çocukların, yetişkin bireyler gibi haklara sahip oldukları gerçeği ve geniş kitlelere ulaşan medyada doğru bir şekilde temsil edilmeleri gerekliliği. Şu konuyu tekrar netleştirmemiz gerekiyor: Çocuklar da bireydir ve haklara sahiptir.’’

‘’Medya bir aracı rolünden çıkıp toplumu şekillendiren bir baş aktöre dönüşebilir. Bu sebeple çocuk hakları konusunda en az değinilen konulardan biri olan çocukların medyada temsilini konuşmamız gerekiyor. Ebeveynlerin sosyal medyada yaptıkları paylaşımlardan, çocukların rol aldığı dizi, film ve reklamlara, çocuk oyuncuların ailelerinin bu çocuklara dair tasarruflarına kadar pek çok konu da mercek altına alınmalı.’’

‘’Medya Kullanıcısının Hayata Bakışını Şekillendiriyor’’

Toplumsal aktörlerden biri olan kitle iletişim araçları, hemen her konuda sonsuz bir akışla mesajlar aktarır. Andy Warhol’un da dediği gibi herkes medyanın öznesi haline gelebilir. Çünkü medyanın yetiştirme fonksiyonu, kullanıcının hayata bakışını şekillendirip ona bir yörünge kazandırır. Medya yaşamın sınırlarını çizip, kişinin gerçek hayatta neye nasıl bakacağını dikte etmeye başlarsa; bir aracı rolünden çıkıp toplumu şekillendiren bir baş aktöre dönüşmüş olur. Tam da bu noktada; çocuk hakları konusunda en az değinilen konulardan biri olan çocukların medyadaki temsilini konuşmamız gerekiyor.

‘’Çocuklar Kendilerini Yetişkin Bakışının Sınırlarıyla Sunabiliyor’’

İletişim araçları tarih boyunca yetişkinler tarafından kontrol edildiği için medyadaki çocuklar çoğunlukla nesne olarak temsil edilmektedir. Bu nedenle, çocuklar kendilerini görünmek istedikleri gibi değil yetişkin bakışının sınırları ile sunarlar. Buna göre çocuklar haberin bir parçası olduğunda, onlara sınırlı roller verilir. Haberlerde çocukların görüntüleri sıklıkla savaş, kıtlık gibi yetişkinlerin dikkatini uyandırmak için kullanılır. Sansasyonel veya trajik unsurlar taşıyan haberlerde çoğunlukla mağdur ve talihsiz olarak resmedilen çocuklar, mağdur ya da duygusal çekiciliğin nesneleri olarak temsil edilir. Haber medyası çocukları yetişkinler arasındaki güç ilişkilerine işaret eden küçük, korumasız ve bağımlı canlılar olarak etiketler.

‘’Çocukların Yetişkin Dünyasında Herhangi Bir Şeye Alet Edilmesi İstismara Girer’’

Çocuk hakları meselesi temelde iki ana başlık altında şekilleniyor. Bunlar; çocukların, yetişkin bireyler gibi haklara sahip oldukları gerçeği ve çocukların geniş kitlelere ulaşan medyada doğru bir şekilde temsil edilmesi gerekliliği. Medyanın istismar ve şiddet vakalarını nasıl aktaracağı üzerine bilgi vermeden önce şu konuyu tekrar netleştirmemiz gerekiyor: Çocuklar da bireydir ve haklara sahiptir. İstismarın; çocuğa fiziksel veya psikolojik olarak kötü davranma, ihmal, cinsel istismar ve ticari çıkarlar için çocuğu kullanmak gibi geniş bir kapsamı vardır. Aslında, çocuğun yetişkin dünyasında herhangi bir şeye alet edilmesi de istismara girer. Bu noktada ebeveynlerin sosyal medyada yaptıkları paylaşımlardan, çocukların rol aldığı dizi film ve reklamlara, çocuk oyuncuların ailelerinin bu çocuklara dair tasarruflarına kadar pek çok konu da mercek altına alınmalıdır. Özellikle ebeveynler, sosyal medya paylaşımlarında ikilemde kaldıklarında kendilerine şu soruyu sorabilirler: “Bu paylaşım benim için mi, çocuğum için mi?” Bu sorunun cevabı paylaşımın niteliği konusunda kendilerine fikir verecektir.

"Yayınların İçeriği Sadece Delillere Dayanmalı"

Medyanın çocuğa yönelik istismar ve şiddet haberlerindeki rolünün çok önemli olduğunu belirtmeye gerek yok. Medyanın bu haberlerdeki işlevi, bilgilendirme ve eğitme üzerine kurulmalıdır. Medya metinlerini üreten kişiler, popüler ve sansasyonel söylemlerden kaçınmalıdır. Yayınların içeriği sadece delillere dayanmalı ve uzman görüşleri ile çerçevelenmelidir. Bu tür yayınlarda bir diğer önemli konu mahremiyettir. Verilen pek çok bilgi ve kullanılan görseller için ailenin onayı alınmalı, mümkün olduğu kadar aileyi görsel olarak tanıtmaktan kaçınılmalıdır. İstismar ve şiddet haberlerinde medyanın bir diğer asli görevi, yasa yapıcılarla toplum arasında köprü vazifesi görmek, çözüm önerilerinin tartışılmasını sağlamak, kişi ve kurumları sorumluluk almaya ve sistemle yüzleşmeye teşvik etmektir.

"Şiddetin Haz Duyulan Bir Öğe Gibi Tasvir Edilmesinin Önüne Geçilmelidir"

İstismar ve şiddet haberlerinin aktarımı, kamuoyu oluşturmak, konu hakkında medya kullanıcılarını bilinçlendirmek, konuyu bilimsel ve hukuki verilerle tartışıp yapıcı çözümler üretmek, kamu vicdanını mümkün olan en az şekilde zedelemek açısından hassasiyet gerektirir. Bu bağlamda haber hazırlanırken şiddetin haz duyulan bir öğe gibi tasvir edilmesinin önüne geçilmelidir. Haber içerisinde “alçakça, korkunç, iğrenç” gibi aşırı duygu içeren, tiksinti uyandıran sıfatlardan uzak durulmalıdır. Mahkeme kararı, tutanak, otopsi raporu gibi belgeler kamu yararı olmadıkça açıklanmamalıdır.

"Haberde Fail Yerine İstismar Edilene Odaklanan Görsellerden Kaçınılmalıdır"

Bir diğer önemli konu da medyada kullanılan görseller. Haberde fail yerine istismar edilene odaklanan görsellerden kaçınılmalıdır. Bunlar; dramatik görseller, dur işareti yapan çocuk, oyuncağını tutan çocuk, kınalı eller, korkan, ağlayan, utanan çocuk tasviri, gelinlikli çocuk gibi sıralanabilir. Son olarak kurban, mağdur gibi kelimeler, kurbanın iddiası gibi ifadeler mümkün olduğunca kullanılmamalıdır. İstismara ilişkin her türlü yayın faile odaklanmalıdır.

"Erkek Çocuklar Da Sıklıkla İstismar ve Şiddet Vakalarına Konu Olmaktadır."

Sadece kız çocukları tacize uğrayacağı, sosyo-ekonomik düzeyi düşük olan bireylerin istismara eğilimli olacağı düşüncesi, istismarcıların pis ve hasta olduğu, istismarın sıklıkla bireyin tanımadığı kişiler tarafından gerçekleştirildiği ve istismarcının güç kullandığı yargıları yanlıştır. Erkek çocuklar da sıklıkla istismar ve şiddet vakalarına konu olmaktadır. İstismarcıların sosyo-ekonomik düzeyleri değişkendir ve toplum içerisinde doğrudan ayırt edilebilecek belirgin özellikleri yoktur. Çoğu vakada istismarcı çocuğun tanıdığı bir kimsedir ve bazı vakalarda bu durumun çocukla istismarcı arasında bir sır/oyun haline getirildiği, çocuğun yaşadıklarının bilincinde olmadığı bilinmektedir.

"Çocuk “Hayır” Demeyi Bilmeli"

Son olarak, yapılan araştırmalara göre şiddet gören ya da şiddet eylemlerine tanık olan bireylerin, yetişkinlikte şiddet uygulama eğilimlerinin sekiz kat fazla olduğu ortaya çıkmıştır. Bu da medya, eğitmenler ve yakın çevre kadar, ailenin rolünün de ne kadar önemli olduğunu bir kez daha kanıtlamaktadır. Çocuğun bedenine önce aile içerisinde saygı duyulmalı, çocuğun kıyafetleri, çamaşırları ya da bezi kamusal alanda değiştirilmemelidir. Çocuk hem “Hayır” demeyi hem de kendisine “Hayır” dendiğinde bunun ne anlama geldiğini bilmelidir. Çocuğun internet kullanımı takip edilmelidir. Her yetişkin, istismar olabileceğini düşündüğü olayları ihbar etmelidir.

"Şiddet Ona Göz Yumana Da Geri Döner"

Bütün bunlara ek olarak, hayvanlara yönelik şiddet eylemi gerçekleştiren ve hatta öldüren kişilerin; insanları kurban seçenlerle mental olarak akraba olduğu bilinmektedir. Şiddetin her türlüsü hem onu uygulayana hem de ona göz yumana geri döner, psikolojik ya da fiziksel olarak yansır. Hem medya mensupları hem de bilinçli ve vicdan sahibi her vatandaş, kullandıkları dilin tutum ve davranışlarına yansıdığının ve kelebek etkisi yaratabildiğinin bilincinde olarak hareket etmelidir.

Devamını Oku
‘’ÇOCUKLARIMIZIN MEDYADAKİ TEMSİLİNİ KONUŞMAMIZ GEREKİYOR’’

Facebook çalışanları şirketi kendilerini ofisten çalışmaya zorlamakla suçluyor

Farklı ülkelerde görev yapan 200'den fazla Facebook çalışanı, şirketi, koronavirüse yakalanma riskine rağmen kendilerini ofisten çalışmaya zorlamakla suçladı.

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs nedeniyle birçok şirket evden çalışma düzenine geçmiş durumda. Ancak sosyal medya devi Facebook'ta çalışanlarla yönetim arasında evden çalışma krizi patlak verdi.

Facebook yapay zekası, çocuk istismarından fiziksel şiddete kadar birçok içeriğin sitede yayınlanmasını yeterince önleyemediği ve bunların yasal olarak güvenli bir ortamda incelenmesi gerektiği için şirket, moderatörlerin ofisten çalışmalarını istiyor.

Bu nedenle çalışanlar, Facebook'un koronavirüs pandemisinin ortasında kendilerini işe geri çağırdığını ve hayatlarının tehlikede olduğunu belirten bir mektup yayımladı.


​Çalışanların şirket CEO'su Mark Zuckerberg'e hitaben yayımladığı açık mektupta, Facebook'un 'kârlarını korumak için insanların hayatını gereksiz bir şekilde riske attığı' belirtildi.

"İşçiler, Facebook liderliğinden ve dezenformasyon gibi içeriğin engellenmesi için ortak çalışılan Accenture ve CPL gibi dış kaynak firmalarından, sağlıklarının korunması için acil adımlar atmalarını istedi. Ancak reddedildi. Facebook’un algoritmaları, içeriği otomatik olarak denetlemek için gereken düzeye ulaşmaktan çok uzak ve hiçbir zaman ulaşamayabilir" ifadeleri yer alan mektupta evden çalışmaya izin verecek yeni düzenlemelerin yapılması istendi ve 'risk ödemesi' gibi yeni haklar talep edildi.

Facebook ise mektuba verdiği yanıtta, içerik moderatörlerinin çoğunun evden çalıştığını söyledi. Açıklamada, "Şirket içinde açık bir diyaloğa inanıyoruz. Ama bu tartışmaların dürüstlükle yapılması gerekir. Salgın döneminde 15 bin küresel içerik moderatörünün çoğu evden çalışıyor ve çalışmaya da devam edecek" denildi.

'Akıl sağlığımız bozuldu'
Geçtiğimiz aylarda açıklama yapan Facebook içerik moderatörleri, kontrol için her gün yüzlerce şiddet içerikli ve sakıncalı videolar izlediklerini, bu nedenle akıl sağlıklarının bozulduğunu iddia etmişti.

Çalışanlar ayrıca Facebook'un bu konuda hiçbir sağlık desteği vermediğini vurgulamıştı.

Devamını Oku
Facebook çalışanları şirketi kendilerini ofisten çalışmaya zorlamakla suçluyor

Tüm zamanların en çok Shazam'lanan şarkısı

Avustralyalı şarkıcı ve söz yazarı Tones and I’ın Mayıs 2019'da çıkardığı ‘Dance Monkey’, tüm zamanların en fazla Shazam'lanan şarkısı oldu.

Müzik tanıma uygulaması Shazam, tüm zamanların en çok Shazam'lanan 100 şarkısını açıkladı. Tones and I’ın 10 Mayıs 2019’da çıkardığı single’ı ‘Dance Monkey’ ilk sırada yer aldı. Şarkı, 2019 sonunda İngiltere'de 11 hafta boyunca bir numarada kalmış ve 29 ülkenin müzik listelerinde birinci olmuştu.


Aylık 200 milyon kullanıcının ziyaret ettiği uygulamada ‘Top 10’ listesi şöyle:

Tones and I - Dance Monkey
Robin Schulz, Lilly Wood & the Prick - Prayer in C
Passenger - Let Her Go
Avicii - Wake Me Up
Major Lazer - Lean on
Ed Sheeran - Thinking Out Loud
Sia - Cheap Thrills
Gotye - Somebody That I Used to Know
Kings, Cookin’ on 3 Burners - This Girl
Hozier - Take Me to Church
‘Shazam’ın kariyerimi inşa etmemde önemli yeri var’
Şarkıcı Tones and I, “Shazam insanlara ulaşmak açısından benim için oldukça büyük bir platform oldu. Dance Monkey’i çıkardığımda tanınmıyordum fakat Shazam bana daha fazla insana erişmem ve hayran kitlemin arttırmam için bir fırsat verdi. Bunun kendi kariyerimi inşa etmemde önemli yeri var. Shazam kesinlikle daha fazla bilinmeyen sanatçıya yardım etmek için dizayn edilmiş bir uygulama. Herkes Tones’un gelecek vadedenleri sevdiğini biliyor!” ifadelerini kullandı.

2018’de Shazam’ı satın alan Apple Music’in Sorumlu Başkan Yardımcısı Oliver Schusser, “ Apple Music ve Shazam, her yerde ulaşılabilir olmasıyla ve çeşitli içerikleriyle dünyanın her yerinden müzik tutkununa benzersiz bir deneyim sunuyor” dedi.

Devamını Oku
Tüm zamanların en çok Shazam'lanan şarkısı

George Clooney: 14 milyon doları kötü günlerimde yanımda olan arkadaşlarıma dağıttım

ABD'li oyuncu George Clooney, ünlü olmadan önce kendisine destek olan 14 arkadaşına 1'er milyon dolar dağıttığını söyledi.

GQ dergisi tarafından 'Yılın İkonu' seçilen 59 yaşındaki ABD'li oyuncu, röportajında, kötü günlerinde yanında olan 14 arkadaşına 1'er milyon dolar verdiği haberlerini doğruladı.

2017'de arkadaşı Cindy Crawford'ın eşi Rande Gerber'in MSBC'ye anlattığı bu olayın söylentiden ibaret olmadığını belirten Clooney, "Parasız kaldığımda kanepelerinde uyudum. Beş parasız kaldığımda bana borç verdiler. Yıllar boyunca yardıma ihtiyacım olduğunda bana yardım ettiler. Yıllar boyunca onlara yardım ettim. Hepimiz iyi arkadaşız" diye konuştu.

Clooney, bir zamanlar zor kazanılan parasını harcayacak bir ailesi olmadığı halde arkadaşlarına vermekten mutlu olduğunu söyleyerek, "Sahip olduğum tek şey, 35 yıl boyunca bana şu ya da bu şekilde yardım etmiş olan adamlardı" dedi.

'Neden otobüs çarpmasını bekliyorum ki' dedim'
"Onlarsız şimdi sahip olduklarımın hiçbirinin olmayacağını düşündüm" diyen Clooney, "Bana bir otobüs çarparsa hepsinin vasiyetimin içinde olacağını düşündüm. Sonra neden otobüs çarpmasını bekliyorum ki dedim" diyerek arkadaşlarına nakit para verdiğini söyledi.

Clooney, bu olayın 2013 yılında, şimdiki eşi Amal Alamuddin ile yeni tanıştığı zamanlarda gerçekleştiğini anlattı.

Clooney'nin arkadaşları arasında oyuncu ve yönetmen Grant Heslov, Curb Your Enthusiasm dizi oyuncusu Richard Kind, eski aktör Tommy Hinkley, Cindy Crawford'ın eşi Rande Gerber var.

Ünlü oyuncu ile 42 yaşındaki Lübnan kökenli İngiliz avukat Amal Alamuddin, 2014 yılında Venedik'te evlendi. Çiftin 2017 yılında Ella ve Alexander adını verdikleri ikiz çocukları dünyaya geldi. Her ne kadar boşanacaklarına ilişkin söylentiler çıksa da Clooney çiftinin evliliği sürüyor.

Devamını Oku
George Clooney: 14 milyon doları kötü günlerimde yanımda olan arkadaşlarıma dağıttım

Erkeklere özel paylaşımların yapıldığı erkek sosyal medyası: Erkekler Soruyor

Türkiye’nin alanında ilk ve en büyük sitelerinden biri olan Kızlar Soruyor, uzun yıllardır üstünlüğünü sürdürmeye devam ediyor. Sitede kadınları ilgilendiren farklı kategorilerde kullanıcılar soru soruyor ve sordukları sorulara cevaplar alıyor. Bu sayede sitenin diğer kullanıcılarının yaşadıkları tecrübelerden yola çıkarak kendi sorunlarına çözüm bulabiliyorlar.

Elbette ki Kızlar Soruyor platformu sadece kadınların üye olarak tecrübelerini paylaştıkları bir platform değil. Ancak Kızlar Soruyor’da sorulan soruların kategorileri kadınlara yönelik. İşte alanının en iyi sitesi şimdi de erkeklere yönelik bir soru – cevap platformu kurdu: erkeklersoruyor.com

Erkeklere dair sorular sorun, tecrübelerini paylaşın.

Henüz oldukça yeni bir platform olan Erkekler Soruyor’da site kullanıcıları erkeklere ait 9 farklı kategoride sorular sorarak bu sorulara cevap alabiliyorlar. Site kullanıcılarının görüşlerini paylaşabilecekleri kategoriler ise şu şekilde:

• Erkek Bakımı
• Gamer
• Garaj
• İlişkiler
• İş Kariyer
• Kadınlar
• Kültür Sanat
• Spor Beslenme
• Stil
• Teknoloji
• Ye İç Gez

Tüm bu farklı kategorilerde aklınıza takılan her şeyi sorabilirsiniz. Sitenin deneyimli üyeleri bu sorularınıza cevap verecek.

Örneğin; bir ürün mü satın almak istiyorsunuz? Daha önce kullanan Erkekler Soruyor üyelerine almak istediğiniz bu ürünü sorun. Site kullanıcıları ürün ile ilgili tecrübelerini size aktarsın.

Yeni bir kıyafet mi aldınız? Nasıl göründüğünüzü mü merak ediyorsunuz? İlgili kategoride kıyafetinizi paylaşın. Site üyelerinin birbirinden değerli görüşlerini öğrenin.

Üstelik sitenin deneyimli kullanıcılarına sunduğu avantajlardan da Erkekler Soruyor’un müdavimi olarak faydalanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken hemen Erkekler Soruyor’a giriş yapıp, üye olmak. Ardından erkeğe dair her konuda soru sorun veya sorulmuş olan sorulara cevaplar verin. Erkekler Soruyor’un deneyimli üyelerinden biri olun ve sitenin sunduğu farklı fırsatlardan faydalanmaya başlayın.

Xper toplayın ve en iyi üye olun.

Erkekler Soruyor platformunun deneyimli üyesi olmanın ölçütü site üyelerine verilen Xper adındaki özel puanlama sistemidir. Her bir kullanıcının Xper seviyesi siteye üye olduktan sonra açılır ve siteye üye olan her kullanıcıya 25 Xper verilir. Xper puanları, kullanıcının sitede yaptığı her faaliyetle birlikte artar.

Bu faaliyetlere örnek olarak; bir soru sormak, sitedeki bir soruya cevap vermek gösterilebilir. Bununla birlikte bir soruya verdiğiniz cevap eğer en sevilen cevap seçilirse Xper puanınız daha fazla artacaktır.

Peki, Xper puanları ne işe yarar?

Kızlar Soruyor’da olduğu gibi Erkekler Soruyor’da da farklı içerik tipleri ilerleyen süreçte yer alacaktır. Şu an site henüz çok yeni olduğu için sadece soru – cevap içerikleri sitede yer almaktadır. Ancak tıpkı Kızlar Soruyor’da olduğu gibi Erkekler Soruyor’da da anket ve bence adı verilen farklı içerik tipleriyle sitede içerik üretilmeye başlandığında Xper puan seviyesi belli bir değerin üzerinde olan kullanıcılar bu içerikleri üretebilecekler. Diledikleri konuda anket yapabilecekler veya görüşlerini belirtebilecekleri bir bence yazabilecekler.

Ayrıca sitenin kullanıcılarına sunacağı bir diğer avantaj da belli dönemlerde yapılacak olan aktivitelere ücretsiz katılım hakkı olacak. Erkekler Soruyor’un bütün içerikleri kullanıcıları tarafından üretildiği için bu içeriklerin çok okunanlarını yazan site kullanıcılarına da site yönetimi tarafından farklı uygulamalar söz konusu olacaktır.

Kısacası henüz yeni kurulan ve erkeklere özel bir mecra olan Erkekler Soruyor’da hemen yerinizi alın ve görüşlerinizi paylaşmaya başlayın deriz.

Erkekler Soruyor’da erkeklere özel konuları tartışın.

 

Devamını Oku
Erkeklere özel paylaşımların yapıldığı erkek sosyal medyası: Erkekler Soruyor

İBB: Otobüs filomuzda 24 numaralı bir hat bulunmuyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Netflix'i etiketlediği paylaşımında "Merak edenlere; otobüs filomuzda 24 numaralı bir hat bulunmuyor" ifadesini kullandı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, resmi #Twitter hesabında #Netflix Türkiye'yi etiketleyerek bir paylaşımda bulundu.

Platformda yayına girdiği andan itibaren çok sayıda kişi tarafından izlenen ve sosyal medyada gündem olan 'Bir başkadır' adlı dizideki bir sahneye gönderme yapan belediye, "Merak edenlere; otobüs filomuzda 24 numaralı bir hat bulunmuyor" bilgisini verdi.

Söz konusu paylaşım şöyle devam etti:

"Sevgili Netflix Türkiye, Beykoz / Mecidiyeköy ve diğer tüm hatlarımızla ilgili bilgi almak, konumunuza yakın durak ve hatları öğrenmek isterseniz; MOBİETT size yardımcı olacaktır."

Devamını Oku
İBB: Otobüs filomuzda 24 numaralı bir hat bulunmuyor

Türkiye'nin Oscar adayı: 7. Koğuştaki Mucize

Türkiye'nin 'en iyi uluslararası film' Oscar adayı, Mehmet Ada Öztekin'in yönetmenliğini yaptığı '7. Koğuştaki Mucize' filmi oldu.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü ile sinema alanındaki meslek örgütü temsilcilerinden oluşan 16 kişilik Seçici Kurul, 93. Akademi Ödülleri (Oscar) En İyi Uluslararası Film Dalı'nda Türkiye adayını belirledi.

Seçici Kurul'un bugün gerçekleştirdiği toplantıda Sinema Güç Birliği'ne başvuran 23 film değerlendirildi. Yönetmenliğini Mehmet Ada Öztekin'in yaptığı '7. Koğuştaki Mucize' filmi, kurul tarafından Türkiye'nin 'en iyi uluslararası film' Oscar adayı olarak belirlendi.

Filmin hikayesi nedir?
Dram türündeki filmin hikayesi, özetle şöyle:

"1983 yılında bir Ege kasabasında küçük bir kız ölür. Ölen küçük kız sıkıyönetim komutanının kızıdır ve onun ölümünün sorumlusu olarak babaannesi ile yaşayan ve 7 yaşında bir kızı olan Memo görülür. Memo, her ne kadar suçsuz olduğunu anlatsa da kimse ona inanmaz. İdam cezasına çarptırılan Memo'nun yakınları, adaletin sağlanması için uğraşırken, Memo ve kızı Ova'nın tek istediği birbirlerine kavuşabilmektir."
Yönetmenliğini Mehmet Ada Öztekin'in üstlendiği filmin oyuncu kadrosunda Aras Bulut İynemli, Nisa Sofiya Aksongur, Celile Toyon, İlker Aksum, Mesut Akusta, Deniz Baysal, Yurdaer Okur gibi isimler yer alıyor.

Devamını Oku
Türkiye'nin Oscar adayı: 7. Koğuştaki Mucize

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 12. Büyükelçiler Konferansı'nda konuşuyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 12. Büyükelçiler Konferansı'nda konuşuyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 12. Büyükelçiler Konferansı'nda konuşuyor