Hakkında
Dizi dizi diziler
  • Hobiler: dizi izlemek
  • İlgi Alanları: tv dizileri
  • Yaşadığı yer Türkiye
  • Şehir istanbul
  • Doğum tarihi 10 October
Henüz albüm eklenmemiş!
Sayfalar
Gruplar
Henüz grup eklenmemiş!
Etkinlikler
Henüz eklenmiş etkinlik yok!

Netflix, abone kayıplarından sonra 150 çalışanını işten çıkardı

Çevrimiçi yayın akış platformu Netflix, 10 yıl içinde ilk kez abone kaybettiğini açıklamasında sadece 1 ay sonra yaklaşık 150 çalışanını işten çıkardı.
Netflix, 10 yıllık tarihinde ilk kez abone kaybı yaşadığını açıklamıştı. Şirketin bu açıklamasını, 1 ay sonra 150'ye yakın işçinin işten çıkarılması takip etti.
İşten çıkarmaların Kaliforniya'daki ofiste gerçekleştiğini duyuran Netflix, çıkarmaların şirket gelirindeki düşüşten kaynaklandığını açıkladı.
Bir Netflix temsilcisi, dün CNBC'ye verdiği demeçte, "Gelirlerimizin düşüşü ve yavaşlayan büyümemiz, maliyet artışını da düşürmek zorunda olduğumuz anlamına geliyor" dedi.
Yetkili şöyle devam etti:
“Ne yazık ki, bugün çoğu ABD merkezli yaklaşık 150 çalışanı işten çıkarmak zorunda kalıyoruz. Bu değişiklikler, bireysel performanstan çok iş gereksinimleri tarafından yönlendiriliyor, bu da durumu oldukça zorlaştırıyor. Çünkü hiçbirimiz böyle harika iş arkadaşlarına veda etmek istemiyoruz. Bu çok zor geçiş sürecinde onları desteklemek için çok çalışıyoruz."

Devamını Oku
Netflix, abone kayıplarından sonra 150 çalışanını işten çıkardı

90 Bin Poundluk Ceket

Zelenskiy'nin polar ceketi, Londra'da Ukrayna'yı desteklemek amacıyla düzenlenen bir hayır müzayedesinde 90 bin sterline satıldı. Müzayede bizzat Başbakan Johnson tarafından yönetildi.

Volodimir Zelenskiy'nin haki poları, Londra'da Ukrayna için düzenlenen bir bağış toplama müzayedesinde 90 bin sterline satıldı.

Müzayede bizzat Başbakan Johnson tarafından yönetildi. Johnsın giysinin 50 bin sterlinlik başlangıç ​​fiyatından çok daha yüksek bir fiyata gitmesi gerektiğini dile getirdi.

Devamını Oku
90 Bin Poundluk Ceket

WhatsApp'tan yeni özellikler

WhatsApp, mesajlara emoji ile tepki verme özelliğini kullanıma sundu.
Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, bir mesaja emoji ile tepki vermenin yanı sıra 2 GB'a kadar olan dosyaları paylaşma özelliğini duyurdu.

Şirket ayrıca bir sohbete daha fazla kişi ekleme seçeneği oldu. Bu nedenle bir gruba 512 kişi ekleme özelliğini aşamalı olarak kullanıma sunacak.

Meta ,başlangıçta yalnızca birkaç tanesini kullanabileceğinizi, ancak gelecekte “tüm emojiler ve cilt tonları” için desteğin ekleneceğini söyledi.


WhatsApp, ‘Tepkiler’ özelliğinin nasıl kullanıldığı hakkında da bilgi paylaştı. Açıklamalara göre yeni özelliği kullanmak için;

-Tepki vermek istediğiniz mesaja basılı tutmanız

-Bunun ardından da istediğiniz emojiyi seçmeniz gerekiyor

Devamını Oku
WhatsApp'tan yeni özellikler

Türkiye'de evlenme ve boşanmalar arttı

Türkiye'de geçen yıl evlenen çiftlerin sayısı 561 bin 710'a, boşanan çiftlerin sayısı ise 174 bin 85'e yükseldi.
Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 2021 yılına ilişkin evlenme ve boşanma istatistiklerini yayımladı. Buna göre, geçen yıl evlenen çiftlerin sayısı 2020'ye göre yüzde 15,02 artarak 561 bin 710'a çıktı. Kaba evlenme hızı binde 6,68 olarak gerçekleşti.
Geçen yıl boşanma sayısı da bir önceki yıla göre yüzde 27,46 artışla 174 bin 85'e yükseldi. Kaba boşanma hızı binde 2,07 oldu.
Ortalama ilk evlenme yaşı, geçen yıl erkekler için 28,1, kadınlar için 25,4 olarak kaydedildi. Boşanmaların yüzde 33,6'sı evliliğin ilk 5 yıllık döneminde, yüzde 20,9'u ise 6-10 yılında gerçekleşti.
En yüksek kaba evlenme hızı Kilis'te
En yüksek kaba evlenme hızı binde 8,27 ile Kilis'te görüldü. Bu ili binde 8,06 ile Şanlıurfa, binde 7,99 ile Adıyaman izledi. Kaba evlenme hızının en düşük olduğu il ise binde 4,86 ile Gümüşhane oldu. Bu ili binde 5,11 ile Tunceli, binde 5,22 ile Bayburt takip etti.
Geçen yıl kaba boşanma hızı en yüksek il binde 3,04 ile İzmir oldu. Bu ili binde 3,01 ile Antalya, binde 2,93 ile Uşak izledi. Kaba boşanma hızının en düşük olduğu il ise binde 0,38 ile Şırnak oldu. Bu ilin ardından binde 0,40 ile Hakkari, binde 0,46 ile Siirt ve Muş geldi.
Yabancı gelinlerde ilk sıra Suriyelilerin
Yabancı gelinlerin sayısı 2021'de 23 bin 687 olarak kaydedilirken toplam gelinlerin yüzde 4,2'sini yabancılar oluşturdu. Uyrukları dikkate alındığında yabancı gelinler arasında yüzde 14,6 ile Suriyeli gelinler birinci sırada yer aldı. Suriyeli gelinleri yüzde 10,1 ile Azerbaycanlılar ve yüzde 9,8 ile Özbekler izledi.
Yabancı damatların sayısı geçen yıl 4 bin 976 olurken, bu rakam toplam damatların yüzde 0,9'unu oluşturdu. Yabancı damatlar uyruklarına göre incelendiğinde yüzde 25,2 ile Almanlar birinci sırada yer aldı. Bunları, yüzde 20,7 ile Suriyeliler ve yüzde 5,5 ile Avusturyalılar takip etti.

Nisan ve mayısta tam kapanma ve Ramazan etkisiyle evlenmeler azaldı
Evlenme sayısı aylara göre incelendiğinde 2021'in ocak ve şubat ayları hariç diğer aylarda bir önceki yılın aynı aylarına göre artış görüldü. Evlenme sayısında nisan ve mayısta hem salgına bağlı tam kapanma hem de ramazanın etkisiyle azalma, haziran ayında ise önemli bir artış tespit edildi. Geçen yıl mayısta evlenme sayısı 21 bin 676 iken 3,5 kat artarak haziranda 75 bin 137'e yükseldi.
Boşanma sayısı aylara göre incelendiğinde, adli tatil nedeniyle ağustos ayında önemli bir azalma meydana geldi. Boşanma sayısı, söz konusu ayda 3 bin 779 iken, adli tatil sonrası eylülde 5,8 kat artarak 21 bin 955'e çıktı.
Kesinleşen boşanma davaları sonucunda 2021'de 165 bin 937 çocuk velayete verildi. Bunların yüzde 76,1'inin anneye, yüzde 23,9'unun babaya verilmesi kararlaştırıldı. Velayete verilen çocuklara 18 yaş altı çocuklar ile 18 yaş üstü engelli çocuklar da dahil ediliyor.

Devamını Oku
Türkiye'de evlenme ve boşanmalar arttı

Facebook, Reels özelliğini kullanıma sundu

Meta, Reels özelliğini Facebook'ta kullanıma sunmasıyla TikTok'a karşı savaşını bir sonraki aşamaya taşıyor.

Meta, Reels özelliğini Facebook'ta kullanıma sunmasıyla TikTok'a karşı savaşını bir sonraki aşamaya taşıyor.

 

Halihazırda bazı kullanıcılar için Facebook’ta mevcut olan Reels özelliği, şimdi 150 bölgede daha kullanıma sunuldu.

 

Bu, Meta'nın TikTok klonlama işlevi aracılığıyla çok daha fazla insanın çok daha fazla klip izlemesini sağlarken, Facebook'un da yeni yaratıcı araçlar ve özellikler ekleyerek devam etmesini teşvik edecek.

 

60 saniyeye kadar Reels yayınlanabilecek

 

Facebook Reels, trend katılımını teşvik etmek için remiks işlevi içerecek, içerik oluşturucular da Instagram'ın geçen Temmuz ayında başlatılan reels özelliğine uygun olarak 60 saniyeye kadar Facebook reels yayınlayabilecekler.

 

Kullanıcılar ayrıca herkese açık olarak yayınlanan reels’leri hikayelerinde paylaşabilecek ve daha da fazla katılım potansiyeli ekleyebilecek.

 

Buna ek olarak, Facebook ayrıca Reels taslakları ve “canlı veya uzun formlu, kayıtlı videolar yayınlayan içerik oluşturucuların farklı formatları test etmesini kolaylaştıracak” yeni bir video kırpma seçeneği de ekliyor.

Devamını Oku
Facebook, Reels özelliğini kullanıma sundu

Trump'ın sosyal medya girişimi 'Truth Social' yayında

Eski ABD Başkanı Trump'ın sosyal medya girişimi 'Truth Social', bugün itibarıyla Apple Store'da kullanıcılara sunuldu.
Eski ABD Başkanı Donald Trump'ın 'sosyal medyaya dönüşü' olarak nitelendirilen şahsi girişimi 'Truth Social' bugün Apple Store'da kullanıcılara sunuldu.
Trump Medya ve Teknoloji Grubu tarafından başlatılan girişimi, halihazırda uygulama mağazasında indirilebiliyor.

Hamle, geçen yılki 6 Ocak Kongre baskınından sonra başta Twitter ve Facebook'takiler olmak üzere tüm hesapları kapanan Trump'ın 'sosyal medyaya dönüşü' olarak tarif ediliyor.

Devamını Oku
Trump'ın sosyal medya girişimi 'Truth Social' yayında

RTÜK'ten Türk Mukavemet Teşkilatı ile ilgili sözlere inceleme

Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), Ayşenur Arslan'ın Türk Mukavemet Teşkilatı’na yönelik sözlerine inceleme başlattı. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ile AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik de Arslan'a tepki gösterdi.
RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, Halk TV'nin programında Kıbrıs Türkünün onuru ve bağımsızlığı için mücadele veren Türk Mukavemet Teşkilatı’na yönelik sözlerle ilgili inceleme başlatıldığını söyledi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, resmi Twitter hesabından, Türk Mukavemet Teşkilatı (TMT) ile ilgili paylaşımda bulundu.

"TMT, Kıbrıs Türk Halkı'nın destansı direnişinin abideleştiği yerdir"

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, "Türk Mukavemet Teşkilatı, katiller sürüsü EOKA'nın insanlık dışı saldırılarına karşı Kıbrıs Türkü'nün izzet ve şerefi için mücadele eden milli mücadele ruhudur. TMT, Kıbrıs Türk Halkı'nın destansı direnişinin abideleştiği yerdir" ifadelerine yer verdi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik de, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamalarında, Halk TV'nin sunucusu Ayşenur Arslan'ın, Kıbrıs Türk Mukavemet Teşkilatı'nı hedef alarak illegal oluşum nitelemesine de sert tepki göstererek, Kıbrıs Türklerinin asla yalnız olmadığını ifade etti.

"Kıbrıs Türk Mukavemet Teşkilatı Kuvayi Milliyedir"

Kıbrıs Türk Mukavemet Teşkilatı'nın EOKA’ya karşı dünyanın en namuslu ve meşru mücadelesini verdiğini, Kıbrıs Türkü’nün katliam şebekesi olan EOKA’ya karşı şanlı direnişinin odağı olduğunu hatırlatan Ömer Çelik, şu ifadelere yer verdi:

"Cumhurbaşkanımızın her fırsatta altını çizdiği gibi, Kıbrıs Türkü asla yalnız değildir ve yalnız kalmayacaktır. Bağımsız ve hür yaşayacaktır. EOKA adlı katliam şebekesi ve diğerleri, Kıbrıs Türkü’nün direniş iradesi karşısında her zaman yenilecektir. Kıbrıs Türk Mukavemet Teşkilatı Kuvayi Milliyedir."

Ömer Çelik mesajında, “Artık zamanıdır, bundan sonra toplu vursun yüreklerimiz" sözleriyle seslendi.

Devamını Oku
RTÜK'ten Türk Mukavemet Teşkilatı ile ilgili sözlere inceleme

Zuckerberg'den Facebook Messenger'da ekran görüntüsü alan kullanıcılara uyarı

Meta CEO'su Mark Zuckerberg, sohbetlerinin ekran görüntüsünü alan Facebook Messenger kullanıcılarına bir hatırlatma ve uyarı yayınladı.
Facebook'u kuran ve yıllar içinde WhatsApp ve Instagram'ı da bünyesine katan Mark Zuckerberg'den kullanıcılara uyarı geldi. Meta çatısı altında yer alan Facebook'a gelecek yeni özelliği duyuran Zuckerberg, kullanıcılara ekran görüntüsü almamaları konusunda uyarıda bulundu.
Zuckerberg paylaştığı gönderide, Messenger'a gelen yeni bir güncellemeden bahsetti. Ünlü isim, kaybolan bir mesajın ekran görüntüsü alındığında kullanıcının bildirim alacağını söyledi ve bu özelliğin nasıl göründüğünü tam olarak anlatmak için bir ekran görüntüsü de paylaştı.
Eşi Priscilla Chan ile yapılan bir konuşmanın ekran görüntüsünü paylaşan Zuckerberg, "Uçtan uca şifreli Messenger sohbetleri için yeni güncelleme sayesinde biri kaybolan bir mesajın ekran görüntüsünü alırsa bir bildirim alırsınız" ifadelerini kullandı. Söz konusu görüntüde ise Chan'ın ekran görüntüsü aldığına dair bir bildirim göründü.

Zuckerberg, "Ayrıca şifreli sohbetlere GIF'ler, çıkartmalar ve tepkiler de ekliyoruz" diye ekledi.

Devamını Oku
Zuckerberg'den Facebook Messenger'da ekran görüntüsü alan kullanıcılara uyarı

TikTok'ta yeni cilt bakımı trendi: Slugging

Son yıllarda özellikle Güney Kore'de ortaya çıkan ve tüm dünyada yayılan cilt bakımı trendlerine bir yenisi daha eklendi: Slugging (Salyangozlama).
Sosyal medyada sık sık karşılaşılan cilt bakım yöntemleri glass skin, cream skin ve mochi skin gibi trendlerin ardından şimdi de TikTok'ta slugging yöntemi popülerleşti.
İsmini uygulama sırasındaki yoğun nemli, yapışkan ve parlak görünümünden alan slugging (salyangozlama), özellikle kuru cilde sahip olanlar tarafından uygulanıyor. Slugging videolarında sosyal medya kullanıcıları, birkaç kısa cilt bakım adımı uyguladıktan sonra nemi cilde hapsetmek için son olarak vazelin gibi bir materyal kullanıyor. Bu yöntem sayesinde sosyal medya kullanıcıları, oldukça yoğun nemlendirilmiş ve parlak bir cilt görünümü elde ettiklerini iddia ediyorlar.
Slugging, özellikle kuru ciltlerdeki pul pul dökülme, gerginlik ve kuru görünümü ortadan kaldırmak, cilde ihtiyacı olan nemi vermeye ve hapsetmeye yarıyor. Slugging cilt bakımı, ciltte yoğun bir ürün kalmasını gerektirdiği için daha çok geceleri uygulanıyor.

Yöntemi deneyen sosyal medya kullanıcıları, önce ciltlerini temizliyor ve ıslak bırakıyor. Daha sonra hyaluronik asit içerikli serum ya da cilt jelleri uygulanıyor. Slugging’in son adımı ise cilde verilen bu nemi hapsetmek için vazelin gibi merhem formunda bir ürünü kalın bir katman halinde uygulayıp dinlenmeye bırakmak. Söz konusu merhem formundaki kremlerin içeriğinde bulunan moleküller cildin kremi emmesine imkan vermeyecek kadar büyük olduğu için nemlendirilmiş cilt üzerinde bir bariyer görevi görerek cildin nemliliğini uzun süre korumaya yaradığı iddia ediliyor.
TikTok kullanıcısı '@therealfaithallison', slugging tekniğini anlattığı bir videosuyla 4 milyondan fazla görüntülenme aldı.

Dermatologlar ise söz konusu yöntemin yalnızca kuru ciltli kişiler veya kuru iklime sahip bölgelerde yaşayanlar için uygulanabilir olduğunu söylüyor.

Devamını Oku
TikTok'ta yeni cilt bakımı trendi: Slugging

NE DERTLER VAR!.. Manken Şevval Şahin: Pandemi yüzünden hayatım, Londra-Miami-İstanbul arasında geçiyor

Manken Sevval Şahin, "Özgürce seyahat edemiyorum. Londra-İstanbul-Miami arasında yaşıyorum" açıklaması ile sosyal medyada gündem oldu
Şahin, Posta'ya verdiği röportajda kendisine yöneltilen "Pandemi sizi ne kadar etkiledi?" sorusuna verdiği yanıtla herkesi şaşırttı.
Şahin, şunları söyledi:
"Benim için hayatta en önemli şeylerden biri seyahat etmektir. Pandemi yüzünden iş ve kişisel hayatım etkilendi. Özgürce seyahat edemiyorum. Londra-İstanbul-Miami arasında yaşıyorum. Bir sene boyunca Londra'ya gidip ailemi göremedim."

Devamını Oku
NE DERTLER VAR!.. Manken Şevval Şahin: Pandemi yüzünden hayatım, Londra-Miami-İstanbul arasında geçiyor