TEK-İŞ SENDİKASI 1.OLAĞAN GENEL KURULUNU YAPTI

1.OLAĞAN GENEL KURULU


TEK-İŞ SENDİKASI Genel başkanlığına kurucu başkan Okan KORKMAZ seçildi. 


Tek-is sendikası 13/03/2020 Tarihinde Gençlik ve spor Bakanlığı  Kredi Yurtlar işçileri tarafından kurulmuştu.  Yasal süresinde Genel kurulu tamamlayan Tek-iş sendikasi 1.Olağan Genel kurul sonrası şeffaf sendikacılık anlayışı ile çıktığımız Haklı davamızda "yolumuz hak davamız işçidir" bizim sarı sendikalar ile bir iddamiz olmadı.  Geçmişe güzel sayfa bırakmak sağlam kök salabilmek Güçlü adımlar için bir başlangıçtır. 


14,5Milyon işçinin sadece 1.9Milyonu sendikalı bu işçilerden sendika mevzuatindan anlayan sayısı %10 'dur  işçilerimiz sendika propaganda'larina yalanlarına inanmakta buda işçilere negatif sonuçlar getirmektedir. 


Işçinin  sosyal hakkını işçiye hak diye sunan sarı sendikalar mevcut. 


Işçiye kaşıkla verilen kepçe ile geri alınıyor. 


Işçilerin Yıllardır yanlış bildiği bir husus


Sendika parası yalanı, sendika parası diye birşey yoktur. Sendikalar işçilere para vermez.


Neden sarı sendikalar bu söylemlerde bulunuyor  işçi  hakkını, öğrenirse bir dakika durmaz .


Uye kayıpları yaşarız korkusu. Egerki gerçek işçi sendikasısınız işçinin  iradesine ipotek koymak yerine işçinin  haklarını anlatarak ,iradesi ile sendika üyesi kabul etmemiz gerekir.


Yalan üzerine kurulan Saltanatlar birgün yıkılacaktır.   Yalanında bir sonu vardır. Işçi gerçeklerini görene kadar.


 


Bizler işçilere gerçek sendikacılığı anlatmaya devam edeceğiz, Hakları nelerdir. Hepsini anlatacağız.  Bu inançla bu yola çıktık.  Geri adım atmayada niyetimiz yok.


 


TEK-İŞ SENDIKASI tarafından  yapılan açıklamaları bizlerde sosyal medya uzerinden paylaşmaya işçilere haber yapmaya devam edeceğiz..www.tekissendikasi.org


 

TEK-İŞ SENDİKASI 1.OLAĞAN GENEL KURULUNU YAPTI TEK-İŞ SENDİKASI 1.OLAĞAN GENEL KURULUNU YAPTI TEK-İŞ SENDİKASI 1.OLAĞAN GENEL KURULUNU YAPTI TEK-İŞ SENDİKASI 1.OLAĞAN GENEL KURULUNU YAPTI