TEK-İŞ SENDİKASI GENELBAŞKANI: OKAN KORKMAZ ŞEFFAF VE DOĞRU SENDİKACILIK ANLAYIŞI İLE MÜCADELEMİZ DEVAM EDECEKTİR.

http://tekissendikasi.org/okan7.jpg


TEK-İŞ SENDİKASI GENELBAŞKANI: OKAN KORKMAZ ŞEFFAF VE DOĞRU SENDİKACILIK ANLAYIŞI İLE MÜCADELEMİZ DEVAM EDECEKTİR.


KORKMAZ:  Mart 2020'de Kredi yurtlar işçileri olarak Kendi sendikamızı kurma kararı aldık. 


Var olan sendikaların aslında işçiyi değilde daha çok kendi menfaatlerini  düşünmesi işçi sendikasi adı altında isveren sendikacılığı yaptığını gördük.   2yıldır "Kanun Hükmünde kararname ile Kadroya geçişi yapılan 696 khk'lı işçi kardeşlerimizin Yüzdelik dilimleri için  somut adımlar atılmadı. Atmak istemediler, tekrar söylüyorum işçi sendikası adı altında isveren sendikacılığı yapan sarı sendikalar mevcut.


Bu işçiler arasında ayrımcılık uygulayan sendikalar mevcut sözlere bakarmısınız zaten 696khk işçisi bize aidat vermiyor ne diye uğraşalım diyen SARI SENDİKALAR var.


Egerki gerçekten işçi sendikası olduklarını idda ediyorlarsa yüzdelik alacak hakkında işçilerimiz için gereği yapılır.   Yazı yazmakla sosyal medyada açıklama yapmakla bu işler olmaz.


Somut adımlar atılmalıdır.  Bunlar daha 2yıldır işçinin hakkını alıp ta   işçiye teslim edememişler' ki   bundan sonra teslim etsinler.


Bir mağlum sarı sendika daha var. Oda işçiler arasında Iskur uzerinden kendisine uye olanlara il başkanlıkları ve bölge başkanlıkları vermekte.


 


Gençlik ve sporda 50bine yakın işçi var.


Mağlum sendikanın sadece 4bin işçisi var.


Sendikalar kutuplaştırıcı değil,birleştirici olmalıdır.


Biz yolumuz hak davamız işçi hakkıdır diyoruz.


Işçilerin her bir alın terinin hakkını alarak işçilerimize teslim edeceğiz. İşçilerimiz bize desteklerini versinler gerçek ve şeffaf sendikacılık nasıl hep birlikte görelim. 


 


Yanlış doğruyu götürmez ama bir doğru tüm yanlışları götürebilir.   


 


Söylemlerimizin arkasındayım .  Korkaklık yok.


Dik  duracağız  Düz yürüyeceğiz. Omurgalı olacağız.www.tekissendikasi.org


İnsallah çocuklarımızın  geleceğine  temiz bir sendikacilik anlayışı bırakacağız. 


 


 


 

TEK-İŞ SENDİKASI GENELBAŞKANI: OKAN KORKMAZ  ŞEFFAF VE DOĞRU SENDİKACILIK ANLAYIŞI İLE MÜCADELEMİZ DEVAM EDECEKTİR.  TEK-İŞ SENDİKASI GENELBAŞKANI: OKAN KORKMAZ  ŞEFFAF VE DOĞRU SENDİKACILIK ANLAYIŞI İLE MÜCADELEMİZ DEVAM EDECEKTİR.