Android TV Kullananlara Büyük Müjde! Binlerce Ücretsiz Film ve Dizi Geliyor

Android TV Kullananlara Büyük Müjde! Binlerce Ücretsiz Film ve Dizi Geliyor

ABD merkezli yayın kanalı Roku, önemli bir anlaşma yaparak ücretsiz olarak yayın yapan Roku Channel'ın artık Google TV üzerinden izlenebileceğini duyurdu. Bu sayede Google TV ve Android TV sahipleri, Roku kanalı üzerinden ücretsiz film ve TV şovları izleme imkanına sahip olacaklar.

Roku Channel ile Zengin İçerikler

Roku Channel, 80 binden fazla içeriği bünyesinde barındırmasının yanı sıra orijinal yapımlara da ev sahipliği yapıyor. Yapılan duyuru kapsamında Google TV ve Android TV kullanıcıları, Roku Channel sayesinde WEIRD: The Al Yankovic Story, Die Hart ve The Great American Baking Show gibi orijinal şovları da izleme imkanına sahip olacaklar. Ayrıca yine Roku Channel üzerinden 350 adetten fazla calı TV kanalına da erişebilecekler.

Uygulamayı İndirme ve Kullanım Kolaylığı

Roku Channel uygulamasını Google Play Store aracılığıyla Google TV veya Android TV cihazınıza direkt indirebileceksiniz. Bu kapsamda sunulacak olan en önemli avantajı ise herhangi bir abonelik veya kayıt gerektirmemesidir. Uygulamayı indirdikten hemen sonra içerikleri izlemeye başlayabilirsiniz.

Öte yandan Roku channel, aynı zamanda Starz, AMC Plus, MGM Plus gibi çeşitli abonelikler de sunar. Ancak tüm bu hizmetler, akıllı TV platformlarında yer almadığından, Google TV ve Android cihazlarda oluğ olmayacağı belli değil.