Disney Plus Tepkiler Sonrası Atatürk Dizisinin Yayın Tarihini Açıkladı

Disney Plus Tepkiler Sonrası Atatürk Dizisinin Yayın Tarihini Açıkladı

Geçtiğimiz yıl Türkiye pazarına giriş yapan Disney Plus, dün radikal bir kararla yerli içerikleri platformdan kaldıracağını duyurdu. Yerli içeriklerin kaldırılması üzerine kullanıcılar 29 Ekim'de yayımlanması planlanan 6 bölümlük Atatürk dizisini merak ederken, platformdan açıklama geldi.

Türk Yapımları Kaldırıldı! 

Dünyanın en büyük dijital içerik platformlarından biri haline gelen Disney Plus, Türkiye'ye de giriş yaparak dikkatleri üzerine çekmişti. Ancak dün alınan bir kararla Türk dizilerini ve filmlerini platformdan kaldırıldığı duyuruldu. Bu konuda herhangi bir açıklama yapılmasa da sosyal medyada çeşitli spekülasyonlar ortaya atıldı.

Atatürk Dizisi Yayımlanacak mı? 

Öte yandan Disney Plus'ın Türk yapımlarını platformdan kaldırmasının ardından kullanıcılar, 100. yılda yayımlanacak olan Atatürk dizisini merak etmeye başladı. Şirket ise sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yaparak dizinin daha önce de planlandığı üzere Cumhuriyet'in 100. yılında platformda yayımlanacağını duyurdu.

Türk Yapımları Neden Kaldırıldı? 

Disney Plus'ın Türk yapımlarını birden platformdan kaldırmasının nedeni, herhangi bir açıklama yapılmadığından şimdilik bilinmiyor. Şimdilik Atatürk dizisinin yayımlanacağı bilinirken, Amerika Ermeni Ulusal Komitesi, platforma diziyi yayımlamaması konusunda çağrıda bulunmuştu. Atatürk dizisinin aynı zamanda bir fragmanını da yayımlayan Disney Plus, Arayış ve Aktrist gibi yeni içeriklerle birlikte Kaçış, Recep İvedik 7 ve Bursa Bülbülü gibi çeşitli içerikleri de platformdan kaldırdı.