Marvel Studios Merakla Beklenen Filmini Süresiz Erteledi!

Marvel Studios Merakla Beklenen Filmini Süresiz Erteledi!

2021 yılında Marvel Sinematik Evreni'nden (MCU) büyük bir başarı elde eden Shang-Chi ve In Halka Efsanesi'nin devam filmi haberi şüphesiz herkesi çok sevindirmişti. Yapımın başrolü Simu Liu ve yönetmen Destin Daniel Cretton, devam filminin geleceğini açıklasa da yeni bir duyuruda projenin ertelendiği öğrenildi. Hem de süresiz olarak...

Protestolar Yüzünden Ertelendi 

Filmin başrolü Simy Liu tarafından yapılan açıklamalar kapsamında devam filminin çekimleri, ellerinde olmayan dış koşullar nedeniyle ertelendi. Writers Guild of America (WGA) tarafından gerçekleştirilen grevlerin filmin ertelenmesinde ana etken olduğu düşünülürken, diğer projelerin de yine aynı sebepten askıya alındığı iddia ediliyor.

Vizyon Gecikti, Tarih Belirsiz

Marvel tarafından yapılan başka bir değerlendirmede Phase 5 ve Phase 6 filmlerinin gözden geçirilmesine karar verildi. Bu kapsamda diğer projelerde de incelemeler yapılırken, 3 Mayıs 2024'te çıkması beklenen Captain America 4: Brave New World isimli film 26 Temmuz 2024'e ertelendi. Söz konusu bu erteleme, Thunderbolts'un da 20 Aralık 2024'e ertelenmesine neden olurken, Shang-Chi 2'yle ilgili çeşitli iddialar ortaya atıldı. Sosyal medyada yer alan iddialarda filmin 2026 yılına kaldığı iddia edilirken, Marvel'dan herhangi bir açıklama gelmedi.