100. Yıl Cumhuriyet Bisiklet Çeşidi tam gaz sürüyor

100. Yıl Cumhuriyet Bisiklet Çeşidi tam gaz sürüyor
Türkiye Bisiklet Federasyonu’nun Cumhuriyet’in 100. Yılı onuruna düzenlediği 100. Yıl Cumhuriyet Bisiklet Turu’nun dördüncü etabı olan 176,1 km’lik Samsun – Çorum etabı sona erdi.

ÇORUM (İGFA) - Cumhuriyetimizin 100. yılı anısına düzenlenen “100. Yıl Cumhuriyet Bisiklet Turu”nda ulusal uğraşımızın başladığı nokta olan Samsun’dan start alan bisikletçiler yaklaşık 4 saatin akabinde Çorum’da finiş noktasına ulaştılar.

Bir ulusun bağımsızlık gayretinin fitilini ateşleyecek seyahatin üzerinden geçen yaklaşık bir asır sonra Samsun’dan start alan bisikletçiler, zaferlerle dolu tarihimizin ortasından 176,1 km pedal basarak Çorum’a ulaştı. Yaklaşık dört saat boyunca pedal çeviren 100 bisikletçi kuvvetli parkurlara, sıcağa ve rüzgâra karşı finişe vardı.

Her kilometresinde farklı öyküye ve başka uğraşa sahne olan 176,1 km’lik uzunluğuyla “100. Yıl Cumhuriyet Bisiklet Turu”nun en uzun ikinci etabı olan Samsun-Çorum etabı yaklaşık 4 saatin akabinde son buldu. 09.00’da ulusal çabamızın yapı taşı Samsun’dan başlayan tarihi seyahatte Spor Toto Cycling Takımı’yla uğraş eden Serdar Anıl Depe, neredeyse yarışın başından sonuna kadar liderliğini muhafazayı başardı.

Solo kaçışı ile Samsun-Çorum 176 km’lik etabında Spor Toto Cycling Ekibinden Serdar Anıl Depe, 4 saat 15 dakika ve 9 saniye ile finişe birinci varan isim oldu. Yeniden Spor Toto Cycling Kadrosundan Ahmer Örken ise yarışı ikinci bitirirken, Konya Büyükşehir Belediyesi’nden Burak Abay da yarışı üçüncü sırada tamamladı. Bisikletçileri finiş noktasında Çorum Valisi Mustafa Çiftçi, Çorum Belediye Lideri Halil İbrahim Aşgın, Çorum Gençlik ve Spor Vilayet Müdürü Cemil Çağlar, Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Osman Öztürk ve Türkiye Bisiklet Federasyonu Asbaşkanı Bahattin Akyön karşıladı.