Antalya, artık Sultanlar Ligi'nde

Antalya, artık Sultanlar Ligi'nde
Antalya’yı bayan voleybolunda dünyanın en argümanlı liglerinden Misli.com Sultanlar Ligi’nde temsil edecek Muratpaşa Belediyesi Sigorta Shop’unantrenmanını ziyaret eden Belediye Lideri Ümit Uysal, “Hep birlikte harika bir dönem yaşayacağız ve Antalya halkına yaşatacağız” dedi.

ANTALYA (İGFA) - Muratpaşa Belediye Lideri Ümit Uysal, yeni dönem hazırlıklarını Süleyman Evcilmen Spor Salonu’nda sürdüren grubun idmanını ziyaret etti.

Başkan Uysal, grupla birinci buluşmasında Antalya’nın bayan voleybolunda dünyanın en güzel liglerinden biri olarak kabul edilen Sultanlar Ligi’nde olmamasının büyük bir eksiklik olduğunu lisana getirdi. Uysal, “Bu yıl sizlerle o eksiği gidereceğeyiz. Artık Sultanlar Ligi kentiyiz. Voleybolu çok seven süper bir kente geldiniz. İnanıyorum ki daima birlikte harika bir dönem yaşayacağız ve Antalya halkına yaşatacağız” dedi. Lider Uysal, ziyaretin sonunda kadro fotoğrafı da çektirdi.

Bu dönem Sultanlar Ligi’nde uğraş edecek MuratpaşaBeledieyesi Sigorta Shop’un başında 51 yaşındaki başantrenörInessa Korkmaz var. Eczacıbaşı formasıyla oyunculuk mesleğini noktalayan Korkmaz, Yeşilyurt Spor Kulübü, Nilüfer Belediye Spor ve Büyükçekmece Voleybol Akademi’debaşantrenörlük yaptı. Korkmaz, son olarak yardımcı antrenör ve U20 grubu başantrenörü olarak vazife yaptığı Dinamo Ak-Bars grubuyla Rusya Kupası, U20 Rusya Bayanlar Kupası, Rusya U20 Ligi şampiyonlukları yaşadı.

İKİ ABD’Lİ

Muratpaşa Belediyesi Sigorta Shop’un takımında 4 yabancı oyuncu bulunuyor. İtalyan takımı Imoco’dan transfer edilen 25 yaşındaki ABD’li StephanieSamedy, pasör çaprazı mevkiinde oynuyor. Ekibin bir öbür ABD’lisi 25 yaşındaki smaçörMicaya White ise Brezilya’nın Osasco ekibinden transfer edildi. Kadronun Rus oyuncusu 22 yaşındaki Marina Markova, ABD Florida Üniversitesi’nden geldi. 1.98’lik oyuncu, smaçör durumunda misyon alıyor. Kadronun başka smaçörü İtalya’nın Wealth Planet ekibinden transfer edilen AnastasiaGuerra oldu. 27 yaşındaki İtalyan oyuncu Guerra, Çin ve Fransa’nın akabinde ülkesi dışında 3’üncü sefer uğraş edecek.

İDDİALI KADRO

Misli.Com Sultanlar Ligi için savlı olanMuratpaşaBeledieyesi Sigorta Shop takımında Türk oyuncular Selin Çağla Doğan, Aslıhan Kılıç, Buket Yılmaz, Ceren Karagöl, Hanife Parıltı Özaydınlı, Ecem Şahin, Hande Korkut, Ece Tan ve Merve İzbiliryer alıyor.