Antalya Muratpaşalı boksör ulusal kadroya seçildi

Antalya Muratpaşalı boksör ulusal kadroya seçildi
Antalya’da Muratpaşa Belediyesi’nin yaz spor okullarında boksa başlayan yaşayan 14 yaşındaki Büşra Daşkın, altın madalyalı bir atlet oldu. Türkiye şampiyonu olan Daşkın, artık ulusal formayla Avrupa Şampiyonası’nda çaba edecek.

ANTALYA (İGFA) - Antalya’da Muratpaşa Belediyesi’nin yaz spor okullarında boksa başlayan yaşayan 14 yaşındaki Büşra Daşkın, 2 yıl evvel, internette tıpkı vakitte Türkiye’nin en geniş iştirakli sağlıklı ömür hareketi olan ‘Sağlıklı Muratpaşa’ projesinin spor okulları programını keşfetti. Yaz devri için kickboks kursuna kayıt yaptıran Daşkın, idmanlara başladı.

Ancak antrenörü Hasan Altuntaş, onun boksta daha âlâ olacağını düşünerek branşını değiştirdi. Daşkın, o yıl giydiği boks eldivenleri bir daha çıkarmadı ve geçen yıl düzenlenen Türkiye Şampiyonasında çeyrek finale çıktı. Boksa başladığı 2’nci yılda Daşkın, bu sefer 15-23 Temmuz ortasında Kars'ta düzenlenen 15 Temmuz Demokrasi ve Ulusal Birlik Günü Üst Minik Erkekler ve Bayanlar Türkiye Ferdi Boks Şampiyonası’nda ringe çıktı.

412 Erkek ve 221 bayan atletin katıldığı şampiyonada Daşkın, 40 kilogramda altın madalyanın sahibi oldu. Artık altın madalyalı şampiyon bir sportmen olan Daşkın, elde ettiği muvaffakiyetle ay yıldızlı ulusal formayı giymeye de hak kazandı. Daşkın, artık 15 Ağustos’ta başlayacak Avrupa Şampiyonası’nda ülkesi için çaba edecek.

Muratpaşa Belediyesi’nin yaz periyodu spor okullarında başladığı boksla hayatı değişen Daşkın, hedefinin Avrupa şampiyonu olup gidebileceği en üst noktaya çıkmak olduğunu söyledi. Lider Uysal’ı da ziyaret etti. Sportmen, Lider Uysal’a muvaffakiyetleri münasebetiyle teşekkür ederken amaçlarını anlattı.