Babalı sörf turizminin merkezi oluyor

Babalı sörf turizminin merkezi oluyor
Kocaeli’nin Kandıra ilçesinde bulunan Babalı Kıyısı uzun kumsallardan oluşan kıyısı ve dört mevsim sörf yapmaya elverişli olmasıyla son yıllarda sörf turizminin gözdesi haline geldi

KOCAELİ (İGFA) - Turizm kent Kocaeli’de Kandıra Babalı Kıyısı uzun kumsallarının yanı sıra dört mevsim sörf yapmaya elverişli olmasıyla da dikkat çekiyor. Babalı kıyısı son yıllarda sörf turizminin gözdesi oldu.

Böylece Babalı da Kocaeli turizm haritasında daha kıymetli bir merkez haline geldi. Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin bölgeye son yıllarda yaptığı alt ve üst yapı yatırımlarıyla birlikte yerli-yabancı turist sayısında gözle görülür bir artış oldu.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin kentin turizm potansiyelini arttırmak için gerçekleştirdiği Tabiat Kocaeli çalışmaları yeni bir aktiflikte doğaseverleri buluşturdu.

Kocaeli’nin turizm potansiyeli açısından kıymetli bir destinasyonu olan Babalı Kıyısı süper doğal görüntüleri, kıyı şeridi boyunca uzanan kumsalları ve etkileyici tabiat sporları imkânlarıyla yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekmeye devam ediyor.

Büyükşehir Belediyesinin düzenlediği tanıtım aktifliğiyle bir defa daha Babalı sörf köyüne dikkat çekildi. Dalga sörfü başlangıç eğitiminde tecrübeli eğitmenler eşliğinde iştirakçilere temel sörf teknikleri öğretilirken, Babalı Kıyısı'nın eşsiz hoşluklarının tadını çıkarma fırsatı sundu.

Babalı kıyısı dünya çapında bir dalga sörfü noktası olarak ün kazanarak birçok yerli ve yabancı sörfçü tarafından sıklıkla tercih edilen bir marka haline geldi.

Babalı kıyısındaki uygun dalga ve rüzgar şartları sayesinde, dalga sörfü aktiviteleri yılın 280 günü gerçekleştirilebiliyor. Dalga kırıcılığının az olması, bilhassa yeni başlayan sörfçüler için inançlı bir alan sunuyor.