Bisiklet üzerinde bir bozkır macerası

Bisiklet üzerinde bir bozkır macerası
Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından Milletlerarası Bisiklet Birliği (UCI) tarafından sınıflandırılan ve toplamda dört gün sürecek etaplı dağ bisiklet yarışı “Anatolia MTB Stage Races” için geri sayım başladı.

ANKARA (İGFA) - Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından Milletlerarası Bisiklet Birliği (UCI) tarafından sınıflandırılan ve toplamda dört gün sürecek etaplı dağ bisiklet yarışı “Anatolia MTB Stage Races” için geri sayım başladı. Dünyanın dört bir yanından gelecek amatör ve profesyonel bisikletçilere mesken sahipliği yapacak olan yarış, dünya medeniyetinin birinci örneklerine kadar uzanan tarihi ve kültürüyle “Medeniyetin beşiği” Anadolu’nun üç kentinde gerçekleşecek.

Parkurları, coğrafyası, iklimi ve çok daha ziyadesiyle tarih kokan Anadolu’da pedallar 89,2 km boyunca medeniyetin izinde çevrilecek. 4 gün 4 etaptan oluşan ve dünyanın dört bir yanından gelecek amatör ve profesyonel bisikletçiler birbirlerinin yanı sıra güçlü parkurlarla da çaba edecek.

TÜRKİYE’DE BİR BİRİNCİ

Etaplı Dağ Bisikleti Yarışı Kayseri, Nevşehir, Kırşehir vilayetlerinde görsel en hoş yerlerde sportif tanıtım hedefli 24-27 Ağustos 2023 tarihlerinde gerçekleşecek.

TÜRKİYE BİSİKLET FEDERASYONU LİDERİ EMİN MÜFTÜOĞLU

“Anadolu’da MTB STAG RACE Dağ bisikleti Yarışı Dünya Bisiklet Birliği (UCI) tarafından resmi olarak teçhil edilmiş bir yarıştır. Dünya’ nın dört bir yanından gelecek vadeden amatör ve profesyonel dağ bisikletçilerinin katılacağı yarış Türkiye’de etaplı olarak birinci kere düzenleniyor. Kayseri İncesu ‘ da başlayacak olan yarış Nevşehir etabından sonra Kırşehir’de sona erecek.