Bursa Büyükşehir'in bayan hentbolcularından lige 'Süper' hazırlık

Bursa Büyükşehir'in bayan hentbolcularından lige 'Süper' hazırlık
Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü bünyesindeki Bayan Hentbol Ekibi Bayanlar Hentbol Muhteşem Ligi’ne argümanlı hazırlanıyor.

BURSA (İGFA) - 2022-2023 döneminde altyapısından yetişen oyuncularla Bayanlar Hentbol 1. Ligi’nde şampiyonluğa ulaşan ve Üstün Lig biletini kapan Poyrazın Kızları, Mudanya Spor Salonu’nda yaptığı çalışmalarla dönem öncesinde eksiklerini gidermeye çalışıyor.

Yaklaşık bir ay evvel yeni dönem hazırlıklarının startını veren ve transfer çalışmalarının tamamlanmasıyla tam takım idmanlarına devam eden Bursa Büyükşehir Belediyespor, 26 Ağustos’ta başlayacak lige kadar hazır pozisyona gelmeye çalışacak.

Başantrenör Merve Atak Yılmaz idaresinde idmanlarına devam eden Poyrazı Kızları, dönem öncesinde oynayacağı hazırlık maçlarıyla da eksiklerini giderecek.

Geçtiğimiz dönem altyapıdan yetişen atletlerle şampiyon olarak değerli bir muvaffakiyet elde ettiklerini tabir eden Başantrenör Merve Yılmaz, “Yeni dönemde da Bursa’yı Üstün Lig’de en yeterli biçimde temsil etmeye çalışacağız. Genç takımımıza yerli ve yabancı deneyimli isimleri de kattık. Umarım sakatlıksız, hoş bir dönem geçiririz. Harika Lig’deki birinci dönemimizde bize yakışan çabayı sergileyeceğiz. Yeni dönemin tüm hentbol topluluğuna iyi olmasını diliyorum” diye konuştu.

Hatırlanacağı üzere, Bursa Büyükşehir Belediyespor, 2023-2024 dönemi Bayanlar Hentbol Muhteşem Ligi’nin birinci haftasında 26 Ağustos Cumartesi günü Eskişehir’de Anadolu Üniversitesi ile karşılaşacak.