Bursa İnegöllü dağcılar Ağrı'ya tırmandı

Bursa İnegöllü dağcılar Ağrı'ya tırmandı
İnegöl Belediye Spor Kulübünün dağcılık eğitimi alan atletleri, kulüp antrenörü nezaretinde Ağrı Dağına tırmandı. 5137 rakıma kadar çıkan atletler, birebir gün içerisinde 26 derece sıcaklıktan -10 dereceye yürüdü. Adeta 4 mevsimi bir günde yaşayan atletler, faaliyeti muvaffakiyetle tamamladı.

BURSA (İGFA) - İnegöl Belediye Spor Kulübünde 2023 yılı dağcılık eğitimleri alan sportmenler ile Bursa atletizm atletlerinden oluşan 15 kişilik grup, Ağrı Dağı faaliyeti gerçekleştirdi. İnegöl Belediyespor kulüp antrenörü ve birebir vakitte dağ mihmandarı Bülent Aktaş rehberliğinde gerçekleştirilen Ağrı Dağı tepe faaliyetinde dağcılar bir günde 26 derece sıcaklıktan -10 dereceye tırmandı.

Yüksek irtifa hastalığı ile uğraş eden atletler, başarılı bir faaliyet gerçekleştirerek dorukta İnegöl Belediyespor flamasını açmayı başardı. 3 bin 200 rakımda birinci kampını atan takım, 4 bin 200 rakımda 2. Kamp sonrası gece saat 01.30’da tepe yoluna çıktı.

Sabah saat 7.30’da 5 bin 137 metrede tepeye ulaşan takım, tişörtlerle çıktığı seyahati mont ve kışlık kıyafetlerle tamamladı.

Zirveye ulaşılmasının akabinde tekrar 4200 kampına dönen grup, biraz dinlendikten sonra 3 bin 200 kampına hareket etti. Orada da verilen mola sonrası sabah Doğubayazıt’a inerek faaliyet sonlandırıldı.