Bursa Yıldırım'da yüzme bilmeyen kalmayacak

Bursa Yıldırım'da yüzme bilmeyen kalmayacak
Bursa'da Yıldırım Belediyesi, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından hayata geçirilen ‘Yüzme Bilmeyen Kalmasın’ projesine tam dayanak veriyor.

BURSA (İGFA) - Bursa'nın Yıldırım ilçesinde Akıncıtürk İhsan Dikmen İlkokulu ve Şehit Piyade Binbaşı Ercüment Türkmen Ortaokulu bahçesine kurulan portatif havuzlarda 6-13 yaş kümesi çocuklar yüzme öğreniyor.

Temizlik, hijyen, bakım ve eğitim hizmetlerinin Yıldırım Belediyesi tarafından verildiği havuzlardan bin 920 öğrenci yararlanıyor.

Yüzme sporunun çocuklar için çok kıymetli olduğunu vurgulayan Yıldırım Belediye Lideri Oktay Yılmaz, “Bakanlığımızın ‘Yüzme Bilmeyen Kalmasın’ projesini çok kıymetli buluyor ve elimizden gelen takviyesi veriyoruz. Yüzme sporu çocuklarımızın fizikî ve toplumsal gelişimi için çok değerli. Bizler de Yıldırım Belediyesi olarak evlatlarımıza hem yüzme öğretiyoruz hem de yüzme sporunu sevdirmeye çalışıyoruz. 12x20 ebatında ve 125 cm derinliğinde olan havuzlarımızdan toplamda bin 920 çocuğumuz faydalanıyor. Çocuklarımızın geleceği için çalışmalarımızı sürdüreceğiz” diye konuştu.