Dilovası'nda yaz sporda forma dayanağı

Dilovası'nda yaz sporda forma dayanağı
Dilovası Belediyesi ve Dilovası İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü’nün tertibinde gerçekleştirilen Yaz Spor Okullarına katılan bin 500 öğrenciye, GEBKİM OSB’nin sponsorluğu ile formaları dağıtıldı.

KOCAELİ (İGFA) -Dilovası Belediyesi ve İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü’nün tertibi ile öğrencilerin ve gençlerin yaz ayında vakitlerini verimli değerlendirmelerini sağlayarak onları ziyanlı alışkanlıklardan korumak ve sağlıklı bir jenerasyon oluşturmak niyetiyle devam eden Yaz Spor Okulları bu yılda 1500 öğrencinin iştiraki ile devam ediyor.

Dilovası Belediyesi ve İlçe Gençlik ve Spor müdürlüğü tertibi ve GEBKİM OSB sponsorluğuyla Yaz spor okullarında eğitim gören 1500 öğrenciye forma dağıtım merasimi düzenlendi. Dilovası Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleşen forma dağıtım merasimine Dilovası Kaymakamı Dr. Metin Kubilay, Dilovası Belediye Lideri Hamza Şayir, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Murat Babaoğlu, kurum müdürleri, STK temsilcileri, mahalle muhtarları ve öğrenciler katıldı.

Forma dağıtım merasimin açılışında konuşan İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Murat Babaoğlu; yaz spor okulları kapsamında bin 500 çocuğa günde iki saat üzerinden 2 spor salonu, 2 yüzme havuzu, 3 futbol alanı ve 1 kapalı halı alanda eğitimler vermeye devam ettiklerini söyledi.

Dilovası Belediye Lideri Hamza Şayir ise yaptığı konuşmasında, eğitimle birlikte ilçemizde spora da önemli yatırımlar yaptıklarını belirterek, "Amacımız gençlerimize, evlatlarımıza hem zihnen hem de bedenen hayata hazırlamaktır. İlçemizde spor kültürünü güçlendirmenin ve sporun daha geniş kitlelere yayılmasının amaçlandığı yaz spor okulları bizim için değerlidir. Her yıl klasik olarak gerçekleştirdiğimiz yaz sor okullarına iştirak her geçen yıl daha da artmaktadır. Bu bizi sevindiriyor. Bu sene de gerçekleştirdiğimiz yaz spor okullarına forma takviyesi sağlayan GEBKİM OSB İdare Heyeti Lideri Vefa İbrahim Otomobilci ve GEBKİM OSB ailesine çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.