Driftin en güzelleri Bursa'da sahne aldı... Tozu dumana kattılar

Driftin en güzelleri Bursa'da sahne aldı... Tozu dumana kattılar
Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Araba Sporları Federasyonu (TOSFED) uyumunda düzenlenen ApexMasters 2023 Türkiye Drift Şampiyonası'nın 2. ayağı, araba tutkunlarına nefes kesen anlar yaşattı.

BURSA (İGFA) - Bursa’da kültürden sanata kadar birçok alanda projeler geliştiren Bursa Büyükşehir Belediyesi, kıymetli programlara da katkı sunmaya devam ediyor.

1’inci ayağı Kocaeli Körfez Pistinde yapılan ApexMasters 2023 Türkiye Drift Şampiyonası'nın 2. ayağı, Bursa Büyükşehir Belediyesi ile TOSFED uyumunda 12-13 Ağustos tarihlerinde Yunuseli Havaalanı’nda yapıldı.

Otomobil tutkunlarının büyük ilgi gösterdiği yarışlarda, Türkiye’nin en uygun drift pilotları hünerlerini sergiledi. 12 Ağustos Cumartesi günü sıralama tipleri, 13 Ağustos Pazar günü ise yarışların yapıldığı şampiyona, atletlerin kapı kapıya çabaları ile nefes kesen imgelere sahne oldu. Şampiyonanın Bursa'da birinci kere düzenlenen tertibi, araba sporlarına ve drift tutkunlarına unutulmaz anlar yaşattı. Binlerce izleyicinin fiyatsız olarak katıldığı şampiyonanın ikinci ayağı, bol dumanlı ve kapı kapıya gayretleri ile heyecanlı anlara sahne oldu. Vakit zaman bahtsız anların da yaşandığı yarışlarda, Büyükşehir Belediyesi itfaiye takımları ve sıhhat takımları kısa müddette olaylara müdahalede bulundu. Şiddetli çabaların sonunda başarılı bir performans sergileyen Build Goal kadrosundan Reza Fahim Keykhosravi birinciliği kazanırken, Ertekin Tekneci ikinci, Ege Bilaloğlu da üçüncü, Bursalı atlet Ömer Mert Örs ise dördüncü oldu.

Yunuseli Havaalanı’ndaki yarışlara katılan Bursa Büyükşehir Belediye Lideri Alinur Aktaş, araba tutkunlarıyla birlikte heyecanlı anlara şahit oldu.

TOGG arabasıyla pisti turlayarak Bursalıları selamlayan Lider Aktaş, daha sonra deneyimli drift pilotu ve şampiyonanın yarış yöneticisi Kemal Özhaseki’nin aracına geçti. Drift aracıyla iki TOGG ortasında sekiz çizen deneyimli pilot, izleyenlere coşkulu anlar yaşattı. Türkiye Drift Şampiyonası’nın ikinci ayağına Bursa olarak konut sahipliği yapmanın memnunluğunu yaşadıklarını söyleyen Büyükşehir Belediye Lideri Alinur Aktaş, şampiyonada gayret eden atletlere muvaffakiyetler diledi. Bursalıların yarışlara büyük ilgi gösterdiğini ve binlerce sporseverin Yunuseli Havalimanı’na geldiğini söz eden Lider Aktaş, “Yarışlarda arabalar adeta dans ediyor. İzleyenlerin de büyük keyif aldığını düşünüyorum. Bursa olarak farklı spor kısımlarına konut sahipliği yapmaya devam edeceğiz. Bu cins sporların gelişmesi için alt yapı oluşturuyoruz. Geçen hafta yeniden burada Softaoğlu Mehmet Pehlivan güreşlerini gerçekleştirdik. Bursa birçok alanda öncü olduğu üzere sporda da öncü bir kent. Adrenalin dolu drift şampiyonasına da konut sahipliği yapmak bizler için farklı bir mutluluk” dedi.

Türkiye Drift Şampiyonası'nın 2. Ayağını birinci olarak bitiren İranlı atlet Reza Fahim Keykhosravi, yarışta tüm atletlerin uygun uğraş ettiğini belirterek emeği geçenlere teşekkür etti.
Müsabakayı izleyen araba tutkunları ise çok eğlenceli ve heyecan dolu bir tertip olduğunu belirterek izlerken büyük keyif aldıklarını lisana getirdi.

Şampiyonanın üçüncü yarışı ise, 02-03 Eylül tarihlerinde İzmir Park Yarış Pisti’nde gerçekleştirilecek.